Svátky jara v jabloneckém muzeu odstartuje apríl!
27.03.2023 16:59:35 | Autor: Šárka Labusová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou
Velikonoce začínají v Muzeu skla a bižuterie o týden dřív, a to Velikonoci v Křišťálovém údolí. Návštěvníci mohou oslavit jarní dny tradičními tvořivými dílničkami a ukázkou foukání skleněných figurek.
V sobotu 1. dubna bude v muzejním ateliéru probíhat velikonoční dílna pro rodiny s dětmi. Vyrobí si vajíčko z perliček zdobené kuřátky, či umělými květy nebo zápich do květináče s jarním motivem.
V neděli 2. dubna se představí Mistr tradiční rukodělné výroby Libereckého kraje Karel Sobotka s ukázkou foukání skleněných figurek. „Sklář Karel umí vdechnout formu a tvar křehké kráse českého foukaného skla. V dnešním přetechnizovaném světě vyniká svou originální ruční výrobou skleněných figurek. Návštěvníci budou mít sami možnost vyzkoušet si obtížnost jeho profese", pozvala na nedělní akci ředitelka muzea Milada Valečková.
Po oba dva dny bude otevřeno od 9 do 17 hodin, a to za zvýhodněné vstupné, děti zdarma.
Především děti si v jabloneckém muzeu užijí také Velikonoční prázdniny „Nejen že budou mít volný vstup, ale navíc jsme pro ně připravili od čtvrtka až do neděle tematicky zaměřenou dílnu s malováním a zdobením skleněných vajec anebo s výrobou vlastní dekorace s jarními motivy", řekla edukátorka muzea Dana Křivánková.
Související články
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v březnu
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Starý porost musí ustoupit nové generaci
Koncem týdne zahájí statutární město Jablonec nad Nisou těžbu dřevní hmoty v městském lese v ulici U Lesního divadla na Horní Proseči. „Kácíme zde 110 let starý smrkový porost. Jde o mýtní část lesa, která je už podrostlá mladými smrky a buky. Aby mohla nová generace stromů růst, musí starý porost ustoupit," uvádí Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Těžba probíhá v souladu s platným lesním hospodářským plánem a nejedná se o holoseč. „Volíme výběrný způsob, který šetrně uvolňuje prostor pro přirozenou obnovu. Těžba potrvá do února příštího roku," doplňuje městský lesní hospodář.
Nejnovější články
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
Nejčtenější články
02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.