Studenti získali úspěchy v celostátních soutěžích, kraj je odměnil

26.11.2021 10:09:09 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Studenti získali úspěchy v celostátních soutěžích, kraj je odměnil

Úspěchy v soutěžích sklízí školáci z Libereckého kraje. Ve středu 24. listopadu převzalo devět žáků ocenění za vynikající reprezentaci v soutěžích vyhlášených v uplynulém školním roce ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

„Systém takzvaných ministerských soutěží je dlouhodobě považován za důležitou formu práce s talentovanou mládeží. Děti, které vynikají nadáním, jsou motivované, bystré, chtějí se učit a lační po nových informacích, kraj dlouhodobě systematicky podporuje, stejně jako se snaží pomáhat jejich rodičům a pedagogům, kteří s nimi pracují," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

„Jsem rád, že jsem se mohl setkat s nadanými školáky a odměnit je za jejich píli. Věřím, že nepoleví a i v budoucnu budou dělat Libereckému kraji dobré jméno," dodal Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova; právě z jeho rukou v zástupu Dana Ramzera žáci ocenění přebírali.

Předání ocenění úspěšným žákům<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Za středoškolskou odbornou činnost dostali odměnu Petr Kahan, Jakub Jon, Martin Podzimek, Jakub Smělík a Vojtěch Bursa. Za soutěž v ruském jazyce Jan Dubický, ve francouzském jazyce Barbora Ježková, v angličtině Robin Čeresiz a v češtině Anna Kulhánková.

„Mezi oceněnými bylo několik žáků, kteří již studium na střední škole absolvovali a v současné době jsou studenty vysokých škol. Bylo by krásné, kdyby oceňovaní talentovaní žáci a studenti v budoucnu využili svůj potenciál ve prospěch našeho kraje a po ukončení vzdělání našli v kraji uplatnění," poznamenal náměstek Ramzer.

Soutěže, v nichž žáci uspěli, se kvůli epidemickým opatřením v souvislosti se šířením koronavirové nákazy konaly distanční formou. „S tímto zcela nových průběhem se úspěšně vypořádali nejen organizátoři a odborní garanti soutěží, ale i samotní účastníci a pedagogové, kteří žáky k soutěžím připravovali," ocenil Ramzer.

V uplynulém školním roce se do soutěží v jednotlivých postupových kolech zapojilo téměř 1400 žáků. V celostátním finále reprezentovalo kraj 44 žáků, z čehož se jich umístilo devět na prvním až třetím místě.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021
Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky
FK Jablonec sahal proti Lokomotivu Moskva po vítězství
Vznik česko-německého inovačního centra podpoří Liberecký kraj
Jablonecká dopravní se připravila na útok viru

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
22.01.: Zákaz řízení neodradil řidiče od zběsilé jízdy po Jablonecku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace