Střípky z městské policie: Hledání holčičky, opilé úrazy a podezřelý řidič
20.09.2016 17:51:48 | Autor: pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou
V posledních dnech řešili strážníci Městské policie Jablonec nad Nisou pátrali po ztracené holčičce, pomáhali záchranářům při hledání zraněných opilých mužů a předali státní policii podezřelého řidiče, který odmítl předložit doklady.
Strážnici nalezli hledané děvčátko
Ve čtvrtek 15. září odpoledne strážníci i policisté hledali šestiletou holčičku, která měla na maminku po vyučování čekat na hřišti u školy ve Skřivánčí ulici. Hlídky městské i státní policie hledaly v okolí školy i v okolí bydliště. Pátrání ale naštěstí netrvalo dlouho a strážníci nakonec dívenku našli, jak si v Lužické ulici hraje s kamarádkou
Ach, ten alkohol
O součinnost požádala ve čtvrtek večer operátorka záchranky kvůli nahlášenému zranění v ulici Na Vršku. Strážníci na místě našli sedícího opilého muže, který uvedl, že spadl z nákladové rampy. Na hlavě měl oděrky a tržné rány a stěžoval si na bolest palce pravé ruky. Záchranáři si následně převzali muže do své péče
Dalšího opilého muže ve čtvrtek vpodvečer nahlásili strážníkům všímaví občané. Tentokrát opilec ležel na vozovce na křižovatce ulic V Aleji a Souběžná. Muž v opilosti upadl na hlavu a způsobil si krvavá zranění. K ošetření si jej převzali záchranáři.
Řidiče bez řidičáku předali policii
Ve čtvrtek v půl desáté večer se v Pražské ulici hlídce městské policie nezdál Ford, kterému nesvítilo pravé světlo a navíc jel poněkud nekoordinovaně. Řidič byl s největší pravděpodobností opilý a také odmítl hlídce předložit řidičský průkaz a tvrdil, že on vozidlo neřídil. Vzhledem k podezření, že muž má vyslovený zákaz řízení, přivolali strážníci Policii ČR, která si celou věc převzala do svého šetření.
Související články
Střípky z městské policie: Loučení s létem, rvačky i ukradení kapři
Jablonečtí strážníci pátí na fotbalovém turnaji
Prázdniny v Jablonci zakončila preventivní akce městské policie
Dvě opilé ženy způsobily problémy v jabloneckých ulicích
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
Řidička při vyhýbání chodci v Albrechticích přejela do protisměru
Liberecký kraj vyhlašuje výzvu k ocenění u příležitosti Dne učitelů 2026
Velkoobjemový odpad mohou odvézt až od domu
V Jablonci platí odpad každý podle objednané nádoby
Harrachov má volné byty v domě s pečovatelskou službou
Nejčtenější články
09.01.: Zlaté oblouky září ve městě skla. Jablonec vítá svůj první McDonald´s
09.01.: Harrachov má volné byty v domě s pečovatelskou službou
09.01.: V Jablonci platí odpad každý podle objednané nádoby
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.