Štěpánův jarmark oslavil 123. narozeniny rozhledny Štěpánka
17.08.2015 14:13:36 | Autor: Kateřina Hausová | Rubrika: Zprávy | Obce: Příchovice,Kořenov
Nejstarší a nejkrásnější rozhledna Jizerských hor, novogotická Štěpánka, která se tyčí nad Příchovicemi, oslavila své 123. narozeniny. V sobotu 15. srpna se zde konal tradiční Štěpánův jarmark. Letos to byl již 4. ročník.
Hrabě Jan Nepomuk Harrach a další vybrané osobnosti 19. stolení – tak znělo téma celé letošní akce. Především díky libereckému spolku divadelníků v čele s Jiřím Bartošem Sturcem a jejich pravidelným divadelním a hudebním vsuvkám, se návštěvníci mohli dozvědět leccos o historii nejen rozhledny, ale i celého kraje. V jednotlivých představeních tak mohli zahlédnout samotného hraběte Harracha, ale i Bedřicha Smetanu či Antonína Dvořáka. Autenticitě dodala také skupina nadšenců v dobových vojenských uniformách. V družném rozhovoru bylo možno potkat Krakonoše, ducha Muhu a krásnou vílu Izerínu.
Přímo pod rozhlednou se konala autogramiáda a prodej knih Putování za Štěpánkou a Příběhy jizerskohorských rozhleden autorů M. Řeháčka, J. Pikouse a P. Kurtiny.
Jarmark byl velmi pestrý, nakoupit zde bylo možno spousty regionálních produktů (čaje, sirupy, výrobky z medu, koláče, svíčky, textilní výrobky, korále, …), ale i umělecká díla (ze dřeva, kovu, mince), ochutnávka chlazených vín byla velmi příjemná. Děti zaujala možnost nechat si zkrášlit obličej u šikovných slečen, také měly samy možnost dát prostor své fantazii v kreativních dílnách pod širým nebem a vyrobit si tak například své vlastní triko. Jízda na koni lesem byla pro většinu z nich velkým zážitkem.
Od 14 hodin zněla hudba, nejdříve Musica Viva s písněmi z dob dávno minulých, poté jizerskohorský písničkář Honza Vopařil a do večerních hodin bylo možno tančit v rytmu swingu, folku, rocku, ale i country liberecké kapely Stan band.
„Počasí bylo krásné, letní. Ani bouřce se nepodařilo hosty vyhnat a za to jsme moc rádi. Je vidět, že Štěpánův jarmark již začíná být známou a oblíbenou akcí na konci léta a to nás moc těší," řekla za pořadatele Alena Marková. Akci pořádali Obec Kořenov, Jizerky pro vás o.p.s., provozovatelé rozhledny Štěpánka, JBS a železniční společnost Tanvald o.p.s.
Další fotogalerie ze Štěpánova jarmarku od Zdeňka Horáka
Související články
Na Štěpánův jarmark na Štěpánku zavítá i hrabě Harrach
Jarmark na Štěpánce připomněl 122. výročí vzniku rozhledny
Štěpánův jarmark 2014 obrazem
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 130 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby
Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.
Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl
V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.
Nejnovější články
MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc
Jablonecké technické služby zahájily opravy výtluků po zimě
Policisté kontrolovali motoristy na alkohol a jiné návykové látky
Hrůza v Mladé Boleslavi: Korunu tomu nasadil Alegue
Na halové středě byl překonán národní rekord juniorek ve skoku o tyči
Nejčtenější články
01.03.: Zlatá medaile s českým rekordem putuje do Jablonce
01.03.: Jablonec má novou ulici Za Jízdárnou
03.03.: MP Jablonec: Kabel za padesát vyšel muže na šest tisíc
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.