Stavba roku 2017 je bez hlavní ceny, porota udělila pouze dílčí ocenění

14.09.2017 11:37:12 | Autor: Markéta Žitná, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Stavba roku 2017 je bez hlavní ceny, porota udělila pouze dílčí ocenění

Celkem sedm cen bylo rozdáno v rámci vyhlášení letošního ročníku Stavba roku Libereckého kraje 2017. Jednou z nich byla i Cena sympatie občanů, která je udělována podle hlasování veřejnosti. Ta letos nejvíce ocenila zrekonstruovanou turistickou stezku a křížovou cestu Modlivý důl v obci Svojkov.

Za třináct let od konání krajské Stavby roku však porota poprvé v historii neudělila hlavní Cenu doc. Ing. arch. Hubáčka. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve středu 13. září v multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje.

Tradičně se koná pod záštitou hejtmana Martina Půty a vyhlašuje ji Liberecký kraj s partnerskými organizacemi. „Soutěž seznamuje odborníky, ale i laiky s novými a zajímavými stavbami, architekturou i projektovaní v našem kraji. Má být ale i určitou inspirací pro ostatní stavební firmy, ateliéry i přihlašovatele, aby nominovali třeba příští rok i svá díla a více je zviditelnili. Soutěž trvá už třináct let, a proto ji chceme od příštího roku trochu osvěžit," řekl hejtman Martin Půta.

provozní projekt SBD Sever<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého krajeOdborná porota složená ze zástupců Libereckého kraje, krajského úřadu, České komory akreditovaných inženýrů a techniků, Českého svazu stavebních inženýrů, Svazu podnikatelů ve stavebnictví a Technické univerzity v Liberci si během léta prohlédla a hodnotila všechny přihlášené stavby. Těch se do letošního ročníku přihlásilo celkem devět.

„Žádná ze staveb v letošním roce nedosáhla na nejvyšší ocenění. Na udělení hlavní Ceny doc. Ing. arch. Hubáčka musí být stavba jiná svou výjimečností, ať už řešením nebo náročností. Jak je vidět, krizová léta se podepsala i ve stavebnictví," uvedl Karel Urban, předseda krajské pobočky České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě.

Letošní ročník přinesl celkem sedm cen. Cena doc. Ing. arch. Hubáčka, dr. h. c. je rozdělena do tří kategorií. V kategorii bytových staveb a staveb občanské vybavenosti získal první místo Provozní objekt SBD Sever, který do soutěže přihlásilo Stavební bytové družstvo Sever a zrealizovala Regionální stavební s.r.o. V druhé kategorii průmyslových a technologických staveb, dopravních a inženýrských staveb, vodohospodářských a ekologických staveb zvítězila rekonstrukce Lesní cesty Bedřichovská. Stavbu do soutěže nominovaly Lesy ČR a jejím dodavatelem byla společnost EUROVIA CS, a.s. V kategorii rekonstrukce staveb, památkových objektů a brownfields je nejlepší obnova památkově chráněné roubenky na Kristiánově č. p. 52 (tzv. Liščí bouda). Přihlásilo ji jablonecké Muzeum skla a bižuterie a práci provedla společnosti GEMA ART GROUP.

Dalším oceněním je Cena Ing. Dr. Štěpána Ješe, která je udělována za inovativní a nestandardní přístup ve stavebnictví. V letošním roce ji získala rekonstrukce Retenční nádrže U kapličky v Bulovce (přihlašovatel Lesy České republiky, s.p., dodavatel Vladimír Kochman, Dubí).

Turistická stezka Modlivý důl<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Také ve 13. ročníku byla udělena Cena JUNIOR. Ta podtrhuje výbornou činnost učňů stavebních oborů. Cenu obdrželi Adrian Balog a Ondřej David ze Střední školy hospodářské a lesnické ve Frýdlantě za dílo „Rekonstrukce omítek bývalých stájí" na Zámeckém dvoře v Černousích. Soutěž ale rovněž ocenila žáky ze semilské Integrované střední školy Pavla Šedého a Tadeáše Eberta, kteří přihlásili svá díla do letošního ročníku. Jako poděkování získali od Libereckého kraje a partnerů finanční odměru a diplom.

Do hlasování byla zapojena také veřejnost. Prostřednictvím webových stránek www.stavbarokulibereckehokraje.cz celkem hlasovalo 269 lidí, kterým se z devíti přihlášených staveb nejvíce zalíbila zrekonstruovaná turistická stezka a křížová cestu Modlivý důl v obci Svojkov. „Hojně frekventovaná stezka využívaná pro pěší turistiku si od občanů právem získala Cenu sympatie občanů Libereckého kraje," řekla radní Radka Loučková Kotasová, která cenu předala a jejíž resort soutěž připravuje.

Titul Osobnost stavebnictví, která je navrhována profesními organizacemi, byla v letošním roce udělena in memoriam Ing. arch. Pavlu Vaněčkovi: „Byla tak vyjádřena pocta člověku, jenž byl výraznou osobností poválečné liberecké komunity architektů. Podílel se na stavební činnosti nejen v našem regionu, ale i v zahraničí. Významně se zasadil o dnešní moderní podobu měst," doplnila Radka Loučková Kotasová.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Podpořte stavbu, která se vám líbí, a udělte jí Cenu sympatie
Nový ročník soutěže Stavba roku Libereckého kraje startuje 15. února
Stavbou roku Libereckého kraje je turnovský areál Maškova zahrada
Stavbou roku Libereckého kraje se stala rekonstrukce domu U Páva
Krajskou stavbou roku se stala Revitalizace městských lázní v Liberci
Stavbou roku Libereckého kraje je Hotel Port od Máchova jezera

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT qwqw
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Novela vyhlášky umožní používání veřejných grilů

Zastupitelstvo města Jablonec nad Nisou projednalo návrh na vydání změnové obecně závazné vyhlášky, kterou se mění vyhláška č. 4/2018 o zajištění čistoty ulic a veřejných prostranství a ochraně životního prostředí. Novela se zaměřuje na úpravu pravidel pro rozdělávání ohňů na veřejných místech. Hlavní změnou je doplnění míst s veřejným grilem do seznamu lokalit, kde je povolené rozdělávání ohňů. „Tento požadavek vyvstal v souvislosti s instalací nového veřejného grilu v blízkosti stánku U Hráze, další úpravou je aktualizace ohnišť na Tajvanu, kde vzniklo nové ohniště, a to původní bylo zrušené," připomíná Lenka Opočenská, náměstkyně pro životní prostředí a strategii Jablonce nad Nisou.

V trase budoucí silnice Ohrazenice – Úlibice začal geotechnický průzkum

V trase budoucí silnice I/35 Ohrazenice - Úlibice s celkovou délkou cca 33 km aktuálně probíhá zpracování dokumentace pro realizaci podrobného geotechnického průzkumu (GTP). „Samotnému zahájení prací na podrobném GTP předchází rozsáhlá administrativní příprava k zajištění potřebných ohlášení a seznámení majitelů pozemků se vstupem na jejich pozemky, přičemž v celé trase je jich několik stovek. To nyní zhotovitelé podrobného GTP na úsecích I/35 Ohrazenice - Valdštejnsko a I/35 Čímyšl - Úlibice zajišťují," sdělila za Ředitelství silnic a dálnic ČR Kamila Zahálková. Více podrobností na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

63. Podještědské derby: Jablonec rekordně popravil Liberec
Starostlivý soused v Jablonci zachránil ženu
O dětské dopravní hřiště v Jablonci byl v létě velký zájem
Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 4. až 6. října
Program Týdne sociálních služeb je bohatý

Nejčtenější články

04.10.: Hořel dům na rohu Anenské a Soukenné ulice v Jablonci
06.10.: Starostlivý soused v Jablonci zachránil ženu
04.10.: Jablonecké svozy bioodpadu v říjnu 2024

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace