Starostové z regionu se na Malé Skále setkají se zástupci VHS Turnov

15.06.2013 17:32:25 | Autor: Pavel Charousek | Rubrika: Zprávy | Obce: Malá Skála

Starostové z regionu se na Malé Skále setkají se zástupci VHS Turnov

Na Malé Skále proběhne ­­­­­v úterý 18. června setkání zástupců Vodohospodářského sdružení Turnov a starostů z regionu. Akce se zúčastní také radní pro životní prostředí a zemědělství Libereckého kraje Josef Jadrný a další pozvaní hosté. Po dopoledním programu bude od 12 hodin následovat oficiální představení probíhající akce Odkanalizování Malé Skály - Vranové, spojené se společným obědem v prostorách Boučkova statku.

Práce na projektu byly zahájeny letos v dubnu. Tato akce zahrnuje výstavbu zhruba 5,3 km nových kanalizací a 7 km vodovodů, doplnění výtlaků kanalizace včetně výstavby nebo úpravy šesti čerpacích stanic odpadních vod, drobnou úpravu ČOV Malá Skála a následnou obnovu zasažených komunikací. Součástí projektu je nové připojení asi 150 objektů na splaškovou kanalizaci a 80 objektů na veřejný vodovod. Na nové vodovodní řady bude dále přepojeno cca 120 stávajících přípojek. Celkové náklady díla budou činit 46 mil. Kč (bez DPH).

Na akci jsou sdruženy prostředky VHS Turnov, obce Malá Skála, České republiky, Evropské unie a obyvatel obce. Projekt Malá Skála - kanalizace a vodovod Vranové je spolufinancován z prostředků EU, zprostředkovaných Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí a celková výše dotace činí necelých 18 mil. Kč.

„Zajímavý vývoj měla výše předpokládaných finančních nákladů. Veřejné zakázky na dodavatele se účastnil rekordní počet 30 soutěžících. V historii VHS Turnov jich nikdy víc nebylo. Více jak deset z nich podalo nabídku za polovinu projekční ceny," přiblížil předseda Rady sdružení VHS Milan Hejduk. 

Ve výběrovém řízení zvítězila firma Lubomír Dvořák, Havlíčkův Brod.  Její pracovníci se úspěšně předvedli již v Jilemnici při akci Čistá Jizera a na území Malé Skály kvalitně postavili vodovod do lokalit Filka a Bobov. To je samozřejmě pro provádění současné akce velmi příznivé, protože zaměstnanci firmy znají detailně prostředí. Projektantem je firma Valbek spol. s r.o. Liberec.

Samotná realizace stavby byla zahájena na začátku dubna 2013 a úplně dokončena má být na konci června 2014. Snahou firmy i investora bude dokončit převážnou část pokládky podzemních sítí do konce roku 2013. V roce 2014 pak zbude dokončit poslední řady a finální povrchy komunikací. Financování - v této době je potvrzeno 17 mil. Kč dotace z OPŽP, 2 mil. Kč z Libereckého kraje - fondu ochrany vod, 8 mil. Kč od obce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace