SPŠT Jablonec stříbrná v soutěži Škola doporučená zaměstnavateli
16.10.2018 13:54:31 | Autor: Zuzana Pětníková | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj
Letošními medailisty soutěže Škola doporučená zaměstnavateli jsou Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická v Liberci, Střední průmyslová škola technická Jablonec nad Nisou a Střední průmyslová škola Česká Lípa.
Klub zaměstnavatelů za pomoci hlasování personalistů oceňuje každoročně střední školy v kraji a také fakulty vysokých škol na celostátní úrovni. Ve spolupráci s Educa MyJob Liberec 2018 organizátoři letos zveřejnili 10 nejlepších škol doporučených zaměstnavateli v Libereckém kraji. Vyhlášení vítězů proběhlo na ploše Home Credit Areny v rámci veletrhu práce a vzdělávání Educa MyJob Liberec ve čtvrtek 11. října dopoledne.
Educa MyJob Liberec 2018 je největším veletrhem vzdělávání a pracovních příležitostí v kraji. Letošní ročník je již dvanáctý v pořadí. Úkolem Educy je propojovat studenty se školami, firmy s potenciálními zaměstnanci, ale také studenty se svými budoucími zaměstnavateli - studentům to poskytuje lepší přehled o jejich budoucím uplatnění, a tím se zvyšuje šance, že jim jejich studium bude dávat větší smysl.
Už známe vítěze
Na třetím místě se umístila Střední průmyslová škola Česká Lípa, na druhém pak Střední průmyslová škola technická Jablonec nad Nisou a loňské první místo letos obhájila Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická v Liberci. Ocenění přebrali na podiu ředitelé škol od ředitele Klubu zaměstnavatelů Pavla Huláka. Celostátními hlavními partnery jsou společnosti Škoda Auto, ManpowerGroup a Sodexo. Regionálním partnerem pro Liberecký kraj se letos stala společnost Magna Exteriors, jejíž zástupkyně Petra Bilikova se ceremoniálu zúčastnila také a popřála vítězům.
Poděkování
Ředitel vítězné školy SPŠSE Ing. Jaroslav Semerád poděkoval za ocenění: „Už pravidelně se naše škola umisťuje na předních příčkách této soutěže a moc si toho vážíme. Věříme, že je to především tím, že je naše škola jednou z nejnáročnějších a právě to zaměstnavatelé oceňují, protože se na námi připravené absolventu mohou spolehnout. Také je to i díky podpoře ze strany kraje, který nás zařadil mezi centra odborného vzdělávání, a to nám umožnilo rozšířit vybavení školy pro nové obory."
Ředitel Klubu zaměstnavatelů, který soutěž pátým rokem organizuje, Pavel Hulák, doplňuje: „V tomto regionu stihla odevzdat hlas třicítka místních zaměstnavatelů, včetně těch nejvýznamnějších jako Bentleler, DENSO, Diamo, Drylock, Festool, Lasvit, Magna Exteriors, Preciosa - Lustry, ZF - TRW Automotive a další. Pečeť kvality od takto významných společností využijí školy v podpoře zájmu žáků o studium, nejen během veletrhu EDUCA MYJOB. Pozornost firem věnovaná oceněným školám je kromě jiného potvrzením, že by jejich absolventi měli snáze získat dobré zaměstnání."
Mezi 10 nejlepšími byly školy:
Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická, Liberec, Jeronýmova 425/27, příspěvková organizace
- Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace
- Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Česká Lípa, 28.října 2707, příspěvková organizace
- Střední průmyslová škola, Česká Lípa, Havlíčkova 426, příspěvková organizace
- Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Liberec 1, Masarykova 3, příspěvková organizace
- Střední průmyslová škola technická Jablonec nad Nisou, Belgická 4852, příspěvková organizace
- Střední škola a mateřská škola, Liberec, Na Bojišti 15, příspěvková organizace
- Střední škola designu interiéru Kateřinky Liberec, s. r. o.
- Střední škola strojní, stavební a dopravní, Liberec II, Truhlářská 360/3, příspěvková organizace
- Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov, příspěvková organizace
V letošním ročníku se do hlasování zapojilo již rekordních 350 firem v rámci ČR.
Související články
Educa 2018 pomáhá nastartovat kariéru
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Sbírka Krabice od bot prodlužuje provoz sběrných míst do 14. prosince
Diakonie ČCE se rozhodla prodloužit sbírku vánočních dárků Krabice od bot do 14. prosince. Pro štědré dárce tak bude ještě necelý týden otevřeno 66 sběrných míst, jejichž přehled je k dispozici na webu sbírky krabiceodbot.cz. V jejím patnáctém ročníku se během dvou týdnů na přelomu listopadu a prosince podařilo vybrat už 58 000 dárků pro děti z rodin ohrožených chudobou, stále však chybí dárky pro 7 000 dětí. Více podrobností
Fúze českolipské a liberecké nemocnice nepotřebuje schválení
Jako bezproblémové hodnotí fúzi liberecké a českolipské nemocnice Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten v pondělí 8. propsince po posouzení transakce dospěl k závěru, že fúze nepodléhá povolení antimonopolního úřadu. Záměr fúze obou organizací, Krajské nemocnice Liberec, a. s. s Nemocnicí s poliklinikou Česká Lípa, a. s. ve kterých je Liberecký kraj majoritním vlastníkem, pokračuje bez problému dál. ÚOHS pravomocně v souladu se zákonem ukončil správní řízení v této záležitosti. Podle sdělení, které v dané věci vydal, totiž obě nemocnice nejsou samostatnými soutěžiteli, protože již době před realizací plánované fúze jsou kontrolovány Libereckým krajem.
Nejnovější články
Kraj pokračuje v instalaci fotovoltaických elektráren na budovách škol
Poděkovali zaměstnancům dopravců za služby pro cestující v roce 2025
Dvojnásobný držitel Magnesia Litera vydává svoji pátou knihu
Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Co nového v jízdním řádu od prosince 2025?
Nejčtenější články
14.12.: Smržovské akce v prosinci a lednu
15.12.: Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
14.12.: Harrachov hostí školení trenérů speciální olympiády
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.