Špičkový design vyprodal kulturní centrum Vratislavice 101010

17.11.2022 11:49:36 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Vratislavice nad Nisou

Špičkový design vyprodal kulturní centrum Vratislavice 101010

Inovace, které vedou k produktům a službám s vysokou přidanou hodnotou, jsou budoucností Libereckého kraje a vlastně i celého Česka. O tom, co si pod těmito pojmy ještě představit lze a co už ne, pojednávala akce nazvaná Pecha Kucha Night, která minulý pátek vyprodala kulturní centrum Vratislavice 101010. Firmy dnes začínají jako přidanou hodnotu, za kterou jsou zákazníci ochotni zaplatit, ve velké míře chápat design.

Téma designu rezonuje i v týmu projektu Smart Akcelerátor Libereckého kraje v Agentuře regionálního rozvoje. „Společně s agenturou CzechTrade v létě SALK vyzval designéry z Libereckého kraje, aby se registrovali v databázi Design Centra CzechTrade a zvýšili tak své šance na zařazení do některého z jimi spravovaných dotačních programů. Nezůstalo jen u toho, do Liberce se ARR rozhodla pozvat špičkové designéry z regionu i z celého Česka na akci PechaKucha Night," řekl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Diváci si během Pecha Kucha Night poslechli příběhy malých lokálních firmiček Chimaera a Pol Eno, které patří do databáze regionálních produktů a služeb Liberecký kraj sobě a Preciosa Lighting jako zástupce z Crystal Valley. Zazněl také příběh o tom, jak probíhá transformace tradičního výrobce plechových hraček Kovap z Náchoda a Semil do designové firmy nebo příběh dvou nadšenců do cyklistiky, kteří ve Varnsdorfu rozjíždějí startup s globální ambicí Posedla založený mimo jiné na spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci.

Na pódiu se vystřídal tucet hostů a nechyběla ani zvučná jména. Mikrofonu se chopil Michal Froněk z věhlasného studia Olgoj Chorchoj, Lukáš Taneček, čerstvý držitel prestižního ocenění Red Dot Design Award a dva úspěšní absolventi Technické univerzity v Liberci, londýnský architekt Petr Štefek a designérka Škoda Auto Kateřina Vránová.

„Překvapilo mě, kolik lidí je ochotných strávit večer s příběhy na téma design, bylo to bezprostřední a perfektně zorganizované. Jsem rád, že jsem poznal tým PechaKucha Night a mohl se propojit s novými kolegy z oboru," prohlásil poslední řečník večera Lukáš Taneček

PechaKucha Night Liberec je realizována v rámci projektu „Smart Akcelerator II Libereckého kraje" CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_055/0016369.

Smart Akcelerator II Libereckého kraje realizuje ARR-Agentura regionálního rozvoje, spol. s.r.o. a je financován z prostředků Evropské unie, MŠMT a Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v listopadu

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Při zásahu u požáru v Novém Boru zemřel dobrovolný hasič

Od brzkých ranních hodin 30. 11. 2022 zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči Libereckého kraje u požáru roubeného domu v Novém Boru, části Arnultovice. Při zásahu zemřel člen jednotky sboru dobrovolných hasičů Skalice u České Lípy. Během hašení požáru se na dobrovolného hasiče zřítila stropní konstrukce. Ostatní zasahující hasiči ho ze sutin vyprostili, okamžitě byla zahájena resuscitace, která byla neúspěšná. Ministr vnitra Vít Rakušan vyjádřil lítost nad ztrátou lidského života: „Upřímně mě mrzí, co se při požáru stalo a chtěl bych vyjádřit soustrast rodině a všem pozůstalým."

Na Záborčí v Malé Skále vzpomínali na rodáka armádního generála Aloise Lišku

V neděli 20. listopadu 2022 uplynulo 127 let od narození armádního generála Aloise Lišky. „Každý kámen, každý strom na Záborčí bych políbil, kdybych se tam mohl vrátit." Tuto tesklivou větu napsal armádní generál Alois Liška v dopise tři roky před svou smrtí svému příteli Ing. Vlčkovi. Dvakrát opustil svoji zemi, aby pomohl bojovat za vlast, za svobodu a za demokracii. Potřetí musel emigrovat, aby zachránil svůj život. Vzpomínky na rodáka Z Malé Skály - Záborčí armádního generála Aloise Lišku se zúčastnil hejtman Libereckého kraje pan Martin Půta. Poděkování patří i členům Roty Nazdar za přípravu i čestnou stráž u obelisku, příbuzným pana generála za občerstvení a každoroční možnost uskutečnění vzpomínkové akce. A samozřejmě všem, kteří přišli vzdát hold významnému rodákovi.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Smetanovo trio uchvátilo publikum
FOTO: Pomerančový mítink mládeže se vydařil
Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
V Harrachově ocenili sportovce do 21 let. Králem sezony Jiří Konvalinka
Modlitba za demokracii aneb Koncert sestavený z hudby Karla Kryla

Nejčtenější články

03.12.: V Nové Vsi nad Nisou se přetočil přes střechu a skončil s autem v potoce
04.12.: Obrazem: Smržovská Mikulajda 2022
02.12.: Na silnici z Kokonína do Pulečného řidiči jezdí po novém povrchu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace