Špičkový design vyprodal kulturní centrum Vratislavice 101010

17.11.2022 11:49:36 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Vratislavice nad Nisou

Špičkový design vyprodal kulturní centrum Vratislavice 101010

Inovace, které vedou k produktům a službám s vysokou přidanou hodnotou, jsou budoucností Libereckého kraje a vlastně i celého Česka. O tom, co si pod těmito pojmy ještě představit lze a co už ne, pojednávala akce nazvaná Pecha Kucha Night, která minulý pátek vyprodala kulturní centrum Vratislavice 101010. Firmy dnes začínají jako přidanou hodnotu, za kterou jsou zákazníci ochotni zaplatit, ve velké míře chápat design.

Téma designu rezonuje i v týmu projektu Smart Akcelerátor Libereckého kraje v Agentuře regionálního rozvoje. „Společně s agenturou CzechTrade v létě SALK vyzval designéry z Libereckého kraje, aby se registrovali v databázi Design Centra CzechTrade a zvýšili tak své šance na zařazení do některého z jimi spravovaných dotačních programů. Nezůstalo jen u toho, do Liberce se ARR rozhodla pozvat špičkové designéry z regionu i z celého Česka na akci PechaKucha Night," řekl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Diváci si během Pecha Kucha Night poslechli příběhy malých lokálních firmiček Chimaera a Pol Eno, které patří do databáze regionálních produktů a služeb Liberecký kraj sobě a Preciosa Lighting jako zástupce z Crystal Valley. Zazněl také příběh o tom, jak probíhá transformace tradičního výrobce plechových hraček Kovap z Náchoda a Semil do designové firmy nebo příběh dvou nadšenců do cyklistiky, kteří ve Varnsdorfu rozjíždějí startup s globální ambicí Posedla založený mimo jiné na spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci.

Na pódiu se vystřídal tucet hostů a nechyběla ani zvučná jména. Mikrofonu se chopil Michal Froněk z věhlasného studia Olgoj Chorchoj, Lukáš Taneček, čerstvý držitel prestižního ocenění Red Dot Design Award a dva úspěšní absolventi Technické univerzity v Liberci, londýnský architekt Petr Štefek a designérka Škoda Auto Kateřina Vránová.

„Překvapilo mě, kolik lidí je ochotných strávit večer s příběhy na téma design, bylo to bezprostřední a perfektně zorganizované. Jsem rád, že jsem poznal tým PechaKucha Night a mohl se propojit s novými kolegy z oboru," prohlásil poslední řečník večera Lukáš Taneček

PechaKucha Night Liberec je realizována v rámci projektu „Smart Akcelerator II Libereckého kraje" CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_055/0016369.

Smart Akcelerator II Libereckého kraje realizuje ARR-Agentura regionálního rozvoje, spol. s.r.o. a je financován z prostředků Evropské unie, MŠMT a Libereckého kraje.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v listopadu

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace