Sokol Adam s obrnou miluje sport, pomáhají mu rehabilitace

11.01.2022 22:26:22 | Autor: Soňa Brunnerová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Sokol Adam s obrnou miluje sport, pomáhají mu rehabilitace

Čtrnáctiletý Adam z Jablonce nad Nisou je milovníkem sportu a také zapáleným Sokolem. Život mu však komplikuje mozková obrna, se kterou se narodil. Kromě tělesného handicapu má také poškozený zrak. Přesto se snaží života užívat naplno a aktivně.

Následky mozkové obrny kompenzují intenzivní neurorehabilitace, které pravidelně navštěvuje, ale které nehradí zdravotní pojišťovna. Veřejnost ho proto může finančně podpořit přes dárcovskou platformu Donio.cz.

Adam se narodil ve 34. týdnu a kromě mozkové obrny jej postihla také porucha centrálního vidění. „I přes svůj handicap miluji pohyb a vše, co je s ním spojené. Navštěvuji Sokol v místě mého bydliště, kde si třeba zahraji ping pong nebo jen tak zakopu do míče. V létě rád jezdím na speciálním tricyklu. Ten mi výrazně usnadňuje pohyb venku," popisuje chlapec, který si pro své nadšení získal také srdce České obce sokolské a organizátorů každoročního Sokolského běhu republiky. Byli to také oni, kdo nadšenému sportovci letos vybrali úctyhodnou částku 100 000 Kč. Ta na nějaký čas pokryje náklady spojené s rehabilitacemi, díky kterým se jeho zdravotní stav výrazně nezhoršuje.

„Máme obrovskou radost, že můžeme Adamovi předat takto krásnou částku," říká Marek Tesař, iniciátor Sokolského běhu republiky z České obce sokolské. „Se závody se snažíme nejen oslavit založení naší vlasti, ale i pomáhat potřebným, což se podařilo letos, stejně jako v předcházejících ročnících."

Neurorehabilitace potřebuje několikrát do roka

Adam Kuchta z Jablonce nad Nisou při sportu a cvičeních<br />Autor: Archiv Adama Kuchty

Adam je i přes svůj vážný hendikep aktivním sportovcem. Se svým postižením se on i jeho statečná maminka Hanka vypořádávají dobře, k čemuž jim pomáhá právě i aktivní styl života. „Se Sokolským během republiky každoročně pomáháme bratrům a sestrám v nouzi, letos jsme vybrali Adama, který k účinné rehabilitaci příspěvek potřebuje," dodává starosta pořadatelského T. J. Sokol Čertovka, Martin Duka.

Adam však potřebuje intenzivní neurorehabilitace ideálně absolvovat několikrát do roka. „Rehabilitace navštěvuji v Liberci v rehabilitačním centru Sarema, kde se mi intenzivně věnují a já se tak mohu cítit mnohem lépe," vysvětluje Adam. V září roku 2021 také prodělal operaci obou dolních končetin, která by mu v budoucnu měla umožnit kvalitnější chůzi.

„Jsem celoživotně ovlivněn svým handicapem, ale to mi nebere sílu na sobě ustavičně pracovat a bojovat. Věřím, že s pomocí druhých budu v budoucnu vše zvládat a společnými silami budu překonávat všechny životní překážky," míní bojovník Adam, který se těší na další sportovní zážitky se svými přáteli.

Pokud byste Adama chtěli v jeho snažení podpořit, můžete tak učinit na tomto odkazu: https://www.donio.cz/NeurorehabilitaceProAdama

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj podepsal s libereckou univerzitou memorandum o spolupráci

Spolupráce mezi Technickou univerzitou v Liberci a Libereckým krajem úspěšně pokračuje - nově i na poli sociální oblasti. Hlavními tématy memoranda, které dnes obě strany podepsaly, jsou zejména sociální začleňování, zaměstnanost, bydlení, vzdělávání, zdravotní péče či dluhová problematika. „Jsem nesmírně rád, že se spolupráce s Technickou univerzitou v Liberci rozšířila o další důležitá témata. Podpis memoranda zavazuje kraj společně s vysokou školou pracovat na zlepšení podmínek v sociální oblasti a naplňovat strategii sociálního začleňování na další roky," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Novou ředitelkou KHS Libereckého kraje je Jana Loosová
Na závěr jabloneckého soustředění ve Španělsku remíza s Vikingy
Krajští policisté se zaměřili na drogy a alkohol za volantem
Severočeské muzeum obnovuje plastiky sochaře Metznera
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
25.01.: Cimrman v Jablonci zcela zaplnil kapacitu divadla
27.01.: Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace