Sokol Adam s obrnou miluje sport, pomáhají mu rehabilitace

11.01.2022 22:26:22 | Autor: Soňa Brunnerová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Sokol Adam s obrnou miluje sport, pomáhají mu rehabilitace

Čtrnáctiletý Adam z Jablonce nad Nisou je milovníkem sportu a také zapáleným Sokolem. Život mu však komplikuje mozková obrna, se kterou se narodil. Kromě tělesného handicapu má také poškozený zrak. Přesto se snaží života užívat naplno a aktivně.

Následky mozkové obrny kompenzují intenzivní neurorehabilitace, které pravidelně navštěvuje, ale které nehradí zdravotní pojišťovna. Veřejnost ho proto může finančně podpořit přes dárcovskou platformu Donio.cz.

Adam se narodil ve 34. týdnu a kromě mozkové obrny jej postihla také porucha centrálního vidění. „I přes svůj handicap miluji pohyb a vše, co je s ním spojené. Navštěvuji Sokol v místě mého bydliště, kde si třeba zahraji ping pong nebo jen tak zakopu do míče. V létě rád jezdím na speciálním tricyklu. Ten mi výrazně usnadňuje pohyb venku," popisuje chlapec, který si pro své nadšení získal také srdce České obce sokolské a organizátorů každoročního Sokolského běhu republiky. Byli to také oni, kdo nadšenému sportovci letos vybrali úctyhodnou částku 100 000 Kč. Ta na nějaký čas pokryje náklady spojené s rehabilitacemi, díky kterým se jeho zdravotní stav výrazně nezhoršuje.

„Máme obrovskou radost, že můžeme Adamovi předat takto krásnou částku," říká Marek Tesař, iniciátor Sokolského běhu republiky z České obce sokolské. „Se závody se snažíme nejen oslavit založení naší vlasti, ale i pomáhat potřebným, což se podařilo letos, stejně jako v předcházejících ročnících."

Neurorehabilitace potřebuje několikrát do roka

Adam Kuchta z Jablonce nad Nisou při sportu a cvičeních<br />Autor: Archiv Adama Kuchty

Adam je i přes svůj vážný hendikep aktivním sportovcem. Se svým postižením se on i jeho statečná maminka Hanka vypořádávají dobře, k čemuž jim pomáhá právě i aktivní styl života. „Se Sokolským během republiky každoročně pomáháme bratrům a sestrám v nouzi, letos jsme vybrali Adama, který k účinné rehabilitaci příspěvek potřebuje," dodává starosta pořadatelského T. J. Sokol Čertovka, Martin Duka.

Adam však potřebuje intenzivní neurorehabilitace ideálně absolvovat několikrát do roka. „Rehabilitace navštěvuji v Liberci v rehabilitačním centru Sarema, kde se mi intenzivně věnují a já se tak mohu cítit mnohem lépe," vysvětluje Adam. V září roku 2021 také prodělal operaci obou dolních končetin, která by mu v budoucnu měla umožnit kvalitnější chůzi.

„Jsem celoživotně ovlivněn svým handicapem, ale to mi nebere sílu na sobě ustavičně pracovat a bojovat. Věřím, že s pomocí druhých budu v budoucnu vše zvládat a společnými silami budu překonávat všechny životní překážky," míní bojovník Adam, který se těší na další sportovní zážitky se svými přáteli.

Pokud byste Adama chtěli v jeho snažení podpořit, můžete tak učinit na tomto odkazu: https://www.donio.cz/NeurorehabilitaceProAdama

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Kokoníně se postaví provizorní objízdná trasa

Jablonec zřídí v Kokoníně provizorní objízdnou trasu ulice Kaštanová z vedlejší slepé ulice přes soukromé pozemky. Důvodem jsou výkopy a úplná uzavírka ulice Kaštanové kvůli stavbě dešťové kanalizace, přeložkám sítí a rekonstrukci ulice. „SVS chce v ulici Kaštanová vybudovat splaškovou kanalizaci a přeloží vodovod, město postaví kanalizaci dešťovou, přeloží plynovod a pak zajistí kompletní rekonstrukci ulice Kaštanová. Proto je však třeba nejdříve zřídit provizorní objízdnou trasu," informuje náměstek pro rozvoj Petr Roubíček s tím, že zakázku zadá Jablonec přímo a zaplatí za ni více jak milion korun včetně DPH. Stavět by se mělo v létě, hotovo by mělo být do konce stavební sezony.

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program pro všechny generace slibuje Rodinný festiválek
Nová česká romantická komedie Řekni to psem se představuje
Policejním kontrolám neunikli řidiči motocyklů
Prázdninové akce na Sychrově
Turnovskou ulici se Střelnicí v Jablonci spojí nové schodiště

Nejčtenější články

04.07.: Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
03.07.: Hasiči zachránili psa po pádu z maloskalské vyhlídky
04.07.: Na trati z Liberce do Szklarske Poręby pokračuje výluka do 10. července

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace