Sníh ochromil dopravu, k větší nehodě došlo v Dolní Řasnici

03.01.2018 16:34:26 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Koberovy,Liberecký kraj,Jablonecko

Sníh ochromil dopravu, k větší nehodě došlo v Dolní Řasnici

Od rána zasahují hasiči HZS Libereckého kraje u dopravních nehod, řada komunikací je jen těžko průjezdná. K větším nehodám došlo v Dolní Řasnici u Frýdlantu i v Tatobitech. Popadané stromy hasiči odstraňovali i v Koberovech, Čikváskách, v Bradlecké Lhotě či v Košťálově.

„V 9.32 byli volání raspenavští profesionální hasiči společně s dobrovolnou jednotkou z Frýdlantu k dopravní nehodě v obci Dolní Řasnice, kde došlo k čelnímu střetu dvou osobních aut," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Pavlína Bílková.

V době příjezdu hasičů byli v autech čtyři lidé, kteří se postupně dostávali svépomocí a s lehkými zraněními z vozů. Hasiči je předali do péče zdravotnické záchranné služby. „Jednotky provedly protipožární opatření, zasypání provozních kapalin na vozovce a usměrňovaly provoz na komunikaci. Komplikací zásahu byla poloha jednoho z havarovaných aut, které po nárazu skončilo mimo vozovku, a to 1,5 metru od kolejiště. Na místo byla proto povolána i hlídka SŽDC," dodala Pavlína Bílková.

Nehoda Dolní Řasnice<br />Autor: HZS Libereckého kraje, stanice Raspenava Další nehodu likvidovali turnovští profesionální hasiči v Tatobitech. Na pomoc za nimi dorazili i kolegové ze Semil se speciálním vyprošťovacím automobilem. „Pomocí navijáku dostaly jednotky havarovaný vůz zpět na silnici a provoz mohl být v obou směrech po hodině obnoven. Zraněné převzala do péče zdravotnická záchranná služba," doplnila mluvčí hasičů.

Zřejmě vlivem sněžení a kluzké vozovky se ve středu bouralo i v Novém Boru, Kamenickém Šenově, Hodkovicích nad Mohelkou, Liberci či Mírové pod Kozákovem.

Vedle nehod začali hasiči během dopoledne často vyjíždět k popadaným stromům, které neunesly sněhovou pokrývku. Do středeční 15. hodiny zasahovali u technických událostí již 29krát. Stromy spadly na silnice například v Doksech na Českolipsku, v Liberci ulici Kateřinská, na Železnobrodsku v části obce Koberovy. Rozřezat popadané stromy vyráželi i hasiči na Semilsku - v Čikváskách, v Bradlecké Lhotě či v Košťálově.

Aktuální informace (3. 1. 16.00) policie ke sjízdnosti:

  • silnice I/35 - od Hodkovic n/M ve směru na Liberec - komunikaci blokují na Jeřmanickém kopci kamiony, na místě uvíznul i sypač - komunikace je v tuto chvíli zcela neprůjezdná
  • Jablonec - Nová Pražská - směr na Prahu - komunikaci blokují uvíznuté dva kamiony - částečně průjezdné
  • silnice č. 15 mezi obcí Kravaře a Úštěk - uvíznuté kamiony - policisté situaci na místě nyní prověřují
  • I/10 - směr Harrachov - zcela uzavřena pro nákladní dopravu
  • silnice č. 283 mezi obcemi Žlábek a Stružinec na Semilsku - komunikaci blokují uvíznuté dva kamiony v kopci - částečně průjezdné
  • silnice č. I/10 v úseku mezi Železným Brodem a odbočkou na silnici II. třídy č. 287 na Pěnčín - z důvodu dopravní nehody nákladního vozidla s dvěma osobmími vozidly je úsek průjezdný v jednom směru, a to pouze pro osobní automobily
  • kopec Šébr - průjezdný

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kvůli sněžení je uzavřena silnice na Harrachov, stojí i některé vlaky
Silvestr v Libereckém kraji narušily požáry i nehody
Krajští hasiči zasahovali i na Štědrý den, hořelo v Desné i Tanvaldu

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie

Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.

Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów

Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu

Nejčtenější články

03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
04.12.: Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace