Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

03.12.2023 10:47:37 | Autor: Paulina Havlasová, pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

Přinášíme vám přehled akcí kulturního střediska a dalších organizací a spolků ve Smržovce a okolí v prosinci 2023.

pátek 1. 12. - úterý 23. 1.

 

Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely Jaroslav Švihla - Pastely
Výstava obrazů ve výstavní síni Zámečku, kterou zahájí vernisáž v pátek 1. prosince od 16 hodin. Jaroslav Švihla je akademický malíř a grafik a narodil se v Liberci. V letech 1949 až 1953 studoval Střední průmyslovou školu v Jablonci nad Nisou a pak sklářskou školu v Železném Brodě. V letech 1953-1958 studoval vysokou školu umělecko-průmyslovou v Praze u prof. Otto Eckerta a doc. Stanislava Ulmana. Jaroslav Švihla si jako malíř za svůj život postupně osvojil bohatý rejstřík výrazových prostředků. Vyjadřuje se olejovými a temperovými barvami, akvarelem, a zvláště pak kresbou pastelem. Ovládá různé grafické techniky, z nichž jsou mu čárkový lept s akvatintou a suchá jehla nejbližší. Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30 hodin (polední přestávka: po-pá 11.30-12.30 hodin) - před plánovanou návštěvou vám doporučujeme si telefonicky ověřit, zda jsme přítomny (tel.: 483 369 325, 727 806 195), o víkendu pouze v sobotu od 13 do 16 hodin. Podrobná pozvánka

pátek 1. 12.

Mikulajda
Od 16 hodin v lesoparku u Parkhotelu. Na co se můžete těšit: 16-16.45 hodin Soutěže pro děti, 17-17.15 hodin Taneční vystoupení čertic a andělů, 17.20 hodin Příchod Mikuláše a jeho družiny, 17.30 hodin Mikulášská diskotéka. Předpokládaný konec v 18 hodin. Vstupné 20 Kč. Mikuláš se omlouvá, že nebude na pódiu předávat soukromé nadílky. Z hlediska bezpečnosti si rodič odpovídá za své dítě. V případě nepříznivého počasí se akce ruší. Akci pro vás připravili: město Smržovka, Základní škola Smržovka, Divadelní spolek Smrž a mnoho dobrovolníků.

neděle 3. 12.

Advent u ovečkového betléma
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Rozsvícení betlému a vánočního stromku, každoroční překvapení, ochutnávka domácího cukroví, staročeské kyselo. Navštíví nás Barborka.

Rozsvícení vánočního stromu
Od 18.30 hodin před Zámečkem. Součástí letošního rozsvícení vánočního stromečku bude opět vypouštění balónků s přáním Ježíškovi. Napsané přání si přineste s sebou. Balónek se světýlkem si budete moci zakoupit za 20 Kč. Chybět nebude něco dobrého k zakousnutí a teplého k zahřátí. Přijďte a zúčastněte se příjemného zahájení adventního času.

pondělí 4. 12.

Veřejné zasedání ZM
Od 16 hodin v Parkhotelu.

úterý 5. 12.

Mikulášská nadílka v MŠ a ZŠ

sobota 9. 12.

Charitativní Zumba maraton
Od 9 hodin v Parkhotelu. Výtěžek z akce poputuje do Domova Maxov, Domova pro seniory Smržovka a další.

neděle 10. 12.

Advent u ovečkového betléma
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. V nabídce bude rybí polévka a ochutnáte největší vánočku, která byla upečena v historii setkání Malého Polska.

úterý 12. 12.

Těšíme se na Vánoce
Od 17.30 hodin koncert v kostele sv. Archanděla Michaela, v jehož rámci vystoupí dětský pěvecký sbor Smržováček a duo Orpheus. duo Láďa Petříček a Jolana Šírová. Na programu koncertu budou krásné melodie, písně a koledy, které patří neodmyslitelně k období adventu a Vánoc. Dětský pěvecký sbor ZŠ Smržovka vystoupí pod vedením Pavly Dvořákové a za hudebního doprovodu Romany Halamové a Petra Kučery. Po skončení koncertu bude možná prohlídka kostela a Smržovského keramického betléma. Dobrovolné vstupné bude věnováno na pokračující restaurátorskou rekonstrukci varhan v kostele. Akci pořádá Spolek Michael ve spolupráci s městem Smržovka a římskokatolickou farností. Více informací na www.kostel-smrzovka.webnode.cz.

Hospodský kvíz
Od 18 hodin v Parkhotelu. Chcete zažít víc, než jen běžný pokec u piva? Hospodský kvíz nabízí všem skvělý zážitek na večer. Bude k tomu stačit tužka, papír a chuť postavit se nové výzvě. Stačí sestavit tým (2-8 hráčů), vymyslet pro něj originální název a přihlásit jej v události na Facebooku Hospodský kvíz / Smržovka / Parkhotel. Pak se už jen dostavit včas a nechat se provést večerem moderátorem. Startovné za jednoho hráče je 80 Kč. Více informací a všechna místa, kde se hraje Hospodský kvíz, najdete na www.hospodskykviz.cz.

středa 13. 12.

Dílna s Květou
Od 15 do 17 hodin v knihovně. Tentokrát si vyrobíme voskové ozdoby. Pro veřejnost bez omezení věku.

sobota 16. 12.

Setkání rodáků z obou břehů Kamenice
Od 15 hodin v Parkhotelu. Letošní 6. sraz se koná opět jako předvánoční besídka s drobným dárečkem a pozvaným hostem.

neděle 17. 12.

Vánoční pohoda
Od 9.30 hodin v Zámečku a jeho okolí.
· 9.30 hodin - zahájení
· 10 hodin - vystoupení kapely Kompress
· 11 hodin - Zimní pohádka - interaktivní představení Marka Šolmese Srazila
· 12.30 hodin - vystoupení dětského pěveckého sboru Smržováček
Na co se můžete ještě těšit?
Svícny na vánoční stůl a další dekorace Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant
Barvení svíček
Výrobu drobných dárečků
Zvonečkování - přineste na Vánoční pohodu libovolný (nejlépe vlastnoručně vyrobený) zvoneček, který půjde zavěsit na zábradlí
Stánky se zbožím rozmanitým a dobrotami
Muzeum místní historie ve vánočním hávu
Výstava obrazů s názvem Jaroslav Švihla - Pastely ve výstavní síni

neděle 17. 12.

Advent u ovečkového betléma
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Vystoupí Rychnovské trio, skauti přivezou obyvatelům Smržovky betlémské světlo.

neděle 24. 12.

Advent u ovečkového betléma
Od 13 do 16 hodin sousedské setkání na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce.

pondělí 25. 12.

Slavnostní mše svatá
Od 9 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Na Boží hod vánoční se nejprve rozezní zvon kostela a následovat bude mše svatá. Po jejím skončení je možná prohlídka kostela a Smržovského keramického betléma.

pátek 5. 1. - neděle 7. 1.

Zabijačkové hody V Penzionu U Potůčku
Ochutnat budete moci polévky - bílé i tmavé, předkrmy - tlačenku, paštiku, bůček, hlavní jídla - ovar, guláš, řízky, jitrnice, jelítka, speciality - deska jako panský dům i moučníky - kynuté borůvkové knedlíky a palačinky, ale to zdaleka není vše. Rezervace míst na e-mailu: penzion@sskolemb.cz nebo tel. č.: 602 235 802.

sobota 6. 1.

Tři králové u ovečkového betléma
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Zhasneme betlém a vyprovodíme tři krále na jejich cestu. Více informací www.smrzovka.cz nebo 483 369 325.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely

Diskutujte s námi

Ke stažení

Jaroslav Švihla – Pastely | Charitativní Zumba maraton | Zabijačkové hody | Vánoční pohoda | Advent u ovečkového betléma | Těšíme se na Vánoce

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Akcí, která v tomto novém roce otevře pomyslné brány lomnického muzea, se stane v neděli 3. března putovní fotografická výstava, uspořádaná k Roku české hudby, zachycující hudebního skladatele Bedřicha Smetanu v pomníkové tvorbě v plenéru po celé naší vlasti. Je nazvaná Smetana zapomenut v kameni aneb Výlety "zapomníky" a lomnické muzeum ji pořádá díky spolupráci s Národním muzeem - Českým muzeem hudby. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hanuš zachránil pro Jablonec alespoň bod
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Od jara do zimy s regionálními výrobci
Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským
Smržovské kulturní a zábavné akce v březnu

Nejčtenější články

01.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
29.02.: Překážkář Štěpán Schubert startuje na mistrovství světa
29.02.: Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace