Smržovské kulturní a zábavné akce v listopadu a prosinci

06.11.2023 07:08:39 | Autor: Paulina Havlasová | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Smržovské kulturní a zábavné akce v listopadu a prosinci

Pořadatelé zvou na kulturní a společenské akce ve Smržovce, které se konají v listopadu a prosinci.

čtvrtek 2. 11.

Vzpomínka na zemřelé
Od 16 hodin na hřbitově. Sejdeme se společně s páterem Pavlem Ajchlerem, abychom se na chvilku ztišili, zavzpomínali a za všechny zemřelé se společně pomodlili. V duchu se vracíme ke všem, kteří s námi žili, radovali se, pomáhali nám, navštěvovali nás a my jsme se těšili z jejich přítomnosti. Pak odešli tam, odkud není návratu, zbyly nám jenom vzpomínky, a proto nyní chodíme na hřbitovy za nimi. Následovat bude mše svatá za zemřelé od 17 hodin ve smržovském kostele sv. Archanděla Michaela.

pátek 3. 11. - čtvrtek 30. 11.

S-art klub Liberec
Výstava prací členů S-art klub Liberec. V pátek 3. listopadu od 16 hodin vernisáž. S-art klub Liberec byl založen v lednu 2018 skupinou seniorů, kteří se již v minulosti zajímali o výtvarné umění, setkávali se na různých výtvarných kurzech, a rozvíjeli tak své schopnosti a tvůrčí cítění. Někteří začínali jako samouci, někteří se výtvarně vzdělávali individuálně na kurzech dlouhodobých i krátkodobých, vedených akademickými malíři, případně v rámci U3V pod záštitou Technické univerzity Liberec, nebo v kombinaci uvedených možností. Navíc samostatně tvořili a chtěli se nadále ve svých dovednostech zlepšovat.
Oficiálně byl S-art klub registrován po zahájení činnosti v zájmovém spolku Senioři České republiky, Krajská organizace Libereckého kraje, jako samostatný klub seniorů speciálně zaměřený na výtvarnou činnost. Jeho garantem a dodnes úzkým spolupracovníkem je od vzniku klubu Nadace Preciosa. Po zhruba dvou letech činnosti byl S-art klub přijat komunitním střediskem Kontakt Liberec jako jeden z jeho domovských klubů. Klub má osm členů, kteří se pravidelně jedenkrát týdně schází, aby se v klubovně komunitního střediska Kontakt pod vedením lektora akademického malíře Jaroslava Švihly dále vzdělávali v oblasti kresby a malby. Mimo tato pracovní setkání chodí navíc kreslit a malovat mimo ateliér a organizují i další výtvarné činnosti - například vzájemné portrétování a malování se žáky základní školy, výstavy obrazů členů S-art klubu Liberec a dalších malujících seniorů v nemocničních chodbách Krajské nemocnice Liberec a nemocnice v Jablonci nad Nisou nebo v každém roce připravují pro své členy týdenní malířský plenér a společné veřejné výstavy.
Všichni členové S-art klubu sdílí myšlenku svého uměleckého vedoucího akademického malíře Jaroslava Švihly: „Pokud chce člověk malovat srdcem - emocionálně a s nadšením - musí být nejprve naprosto upřímný sám k sobě a nesmí o sobě pochybovat."
Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30 hodin (polední přestávka: po-pá 11.30-12.30 hodin) - před plánovanou návštěvou vám doporučujeme si telefonicky ověřit, zda jsme přítomny (tel.: 483 369 325, 727 806 195), o víkendu pouze v sobotu od 13 do 16 hodin.

pondělí 6. 11.

Veřejné jednání ZM
Od 16 hodin v zasedací místnosti městského úřadu.

pátek 10. 11.

Ples města Smržovky
Od 20 hodin v sále Parkhotelu. K příjemnému poslechu a dovádivému tanci zahraje opět skvělý Big´O´Band Marka Ottla z Liberce. Výzdobu sálu budou mít na starost naše dvorní dekoratérky Veronika Bělonohá a Denisa Kapčiarová. Téma letošního plesu je vše, co se leskne, třpytí a blyští. Zapátrejte tedy ve svých šperkovnicích, nezapomeňte řádně vycídit svoji obuv a určitě přijďte, těšíme se na vás. Věříme, že zahájení plesové sezony 2023-2024 ve Smržovce bude vskutku oslnivé a nezapomenutelné. Předprodej vstupenek od 30. října od 7 hodin, pouze v kanceláři kulturního střediska v Zámečku, cena 250 Kč.

sobota 11. 11.

Den válečných veteránů aneb Pomníčky 2023
Sraz v 9 hodin u Parkhotelu. V sobotu 11. listopadu, tedy přesně v den, kdy skončila Velká válka, jak se jí tehdy říkalo, se opět se členy klubů vojenské historie vydáme k pomníkům, abychom si položením květin a chvilkou ticha připomněli památku těch, kteří zmizeli v jejím víru. Sejdeme se v 9 hodin u Parkhotelu, kde bude u Císařských kamenů začátek našeho pochodu. Odtud se vydáme ke kostelu na místní hřbitov k hrobu vojína padlého ve Velké válce. Pak budeme pokračovat k sáňkařské dráze a po úpatí Černé studnice k místu, kde se říkalo Na kopci a kde se nacházejí zbytky pomníku. Dále naše kroky povedou ke křižovatce pod Černou Studnicí, poblíž které je další opravený pomník a odkud budeme pokračovat dolů na Dolní Černou Studnici směrem na Krásnou. Zde pod Kittelovým muzeem, naproti restauraci U Kaštanu, stojí pomník původně vybudovaný k 60. výročí panování císaře Františka Josefa I. Náš pochod zde ukončíme a přesuneme se do Kittelova muzea, kde bude připraveno malé občerstvení s možností posezení a kde každý účastník obdrží malou upomínku. Celá trasa letošního pochodu je necelých osm kilometrů dlouhá. Po skončení pochodu je zajištěn odvoz zpět do Smržovky či Jablonce nad Nisou.

sobota 11. 11. - neděle 12. 11.

Svatomartinské hody
V Penzionu U Potůčku ve Hřbitovní ulici. V sobotu 11. listopadu v 11 hodin a 11 minut otevřeme první svatomartinské víno.Nebudou chybět ani tradiční svatomartinské husy a další speciality. Rezervace na tel. č.: 602 800 530. Více na www.penzionupotucku.cz.

úterý 14. 11.

Hospodský kvíz
Od 18 hodin v Parkhotelu.

středa 15. 11.

Dílna s Květou
Od 15 do 17 hodin v knihovně. Tentokrát si vyrobíme dřevěné vánoční ozdoby. Pro veřejnost bez omezení věku.

sobota 25. 11.

Vánoční výtvarná dílna
Od 9 hodin v budově ZŠ v Komenského ulici č. p. 964.
• Výroba vánoční dekorace - Květa Merklová
• Šité vánoční dekorace - Helena Sibřinová
• Hrátky s korálky - Martin Stříbrný a Petr Klamt
Začínáme v 9 hodin v budově školy v Komenského ul. 964, vstup zadním vchodem. Účastnický poplatek činí 30 Kč. Hotové výrobky si domů odnesete za cenu spotřebovaného materiálu. Vzhledem k omezenému prostoru je nutné se přihlásit, a to nejpozději do 22. listopadu do 15 hodin na tel. č.: 483 369 325, 727 806 195 nebo na e-mail: magda.rajtarova@smrzovka.cz.

pondělí 27. 11.

Důchodový dýchánek
Od 14 hodin v Zámečku.

úterý 28. 11.

Hospodský kvíz
Od 18 hodin v Parkhotelu.

pátek 1. 12.

Mikulajda
Od 16 hodin v lesoparku u Parkhotelu. Na co se můžete těšit: Sněhohrátky a soutěže pro děti, Hodné čerty a milé anděly, Taneční vystoupení čertic a andělů, Mikulášskou diskotéku. Předpokládaný konec v 18 hodin. Mikuláš se omlouvá, že nebude na pódiu předávat soukromé nadílky. Vstupné 20 Kč.

neděle 3. 12.

Advent u ovečkového betléma
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce.

neděle 3. prosince

Rozsvícení vánočního stromečku
v 18.30 hodin před Zámečkem. Součástí letošního rozsvícení vánočního stromečku bude opět vypouštění balónků s přáním Ježíškovi. Napsané přání si přineste s sebou. Balónek se světýlkem si budete moci zakoupit za 20 Kč. Chybět nebude něco dobrého k zakousnutí a teplého k zahřátí. Přijďte a zúčastněte se příjemného zahájení adventního času.

pondělí 4. 12.

Veřejné zasedání ZM
Od 16 hodin v zasedací místnosti městského úřadu.

úterý 5. 12.

Mikulášská nadílka v MŠ a ZŠ

Připravují na prosinec:

13. 12. - Dílna s Květou

17. 12. - Vánoční pohoda

Více informací www.smrzovka.cz nebo 483 369 325.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.

Turnovská Špéra slavila 140. výročí založení

O uplynulém víkendu se na turnovské Špéře konaly oslavy 140. výročí založení školy. Akce se zúčastnila řada významných hostů, jako například náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Jiří Čeřovský, dále inspektorka ČŠI Mgr. Jitka Šafaříková, představitelé významných sponzorů školy, ředitelé škol, zástupci sociálních partnerů a řada dalších. Přijelo také mnoho bývalých studentů z celé republiky, sešli se bývalí pedagogové a zaměstnanci školy, ale škola byla otevřená i pro širokou veřejnost v rámci Dnů otevřených dveří, které byly součástí oslav. Více podrobností a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Předkládejte žádosti do Programu regenerace MPR a MPZ
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
Ulice Gen. Mrázka bude mít nový povrch, chodníky i osvětlení

Nejčtenější články

11.06.: Adam Pelta: Pohár je pro nás vrchol sezony!
13.06.: Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
12.06.: Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace