Smržovské kulturní a zábavné akce v lednu

01.01.2024 08:07:45 | Autor: Paulina Havlasová | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Smržovské kulturní a zábavné akce v lednu

Přinášíme vám přehled akcí kulturního střediska, dalších organizací a spolků ve Smržovce v lednu 2024.

pondělí 1. 1. - úterý 23. 1.

 

Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely Jaroslav Švihla - Pastely
Výstava obrazů ve výstavní síni Zámečku, kterou zahájí vernisáž v pátek 1. prosince od 16 hodin. Jaroslav Švihla je akademický malíř a grafik a narodil se v Liberci. V letech 1949 až 1953 studoval Střední průmyslovou školu v Jablonci nad Nisou a pak sklářskou školu v Železném Brodě. V letech 1953-1958 studoval vysokou školu umělecko-průmyslovou v Praze u prof. Otto Eckerta a doc. Stanislava Ulmana. Jaroslav Švihla si jako malíř za svůj život postupně osvojil bohatý rejstřík výrazových prostředků. Vyjadřuje se olejovými a temperovými barvami, akvarelem, a zvláště pak kresbou pastelem. Ovládá různé grafické techniky, z nichž jsou mu čárkový lept s akvatintou a suchá jehla nejbližší. Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30 hodin (polední přestávka: po-pá 11.30-12.30 hodin) - před plánovanou návštěvou vám doporučujeme si telefonicky ověřit, zda jsme přítomny (tel.: 483 369 325, 727 806 195), o víkendu pouze v sobotu od 13 do 16 hodin. Podrobná pozvánka

pátek 5. 1. - neděle 7. 1.

Zabijačkové hody V Penzionu U Potůčku
Ochutnat budete moci polévky - bílé i tmavé, předkrmy - tlačenku, paštiku, bůček, hlavní jídla - ovar, guláš, řízky, jitrnice, jelítka, speciality - deska jako panský dům i moučníky - kynuté borůvkové knedlíky a palačinky, ale to zdaleka není vše. Rezervace míst na e-mailu: penzion@sskolemb.cz nebo tel. č.: 602 235 802.

sobota 6. 1.

Tři králové u ovečkového betléma
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Zhasneme betlém a vyprovodíme tři krále na jejich cestu.

úterý 9. 1.

Hospodský kvíz
Od 18 hodin v Parkhotelu. Chcete zažít víc než jen běžný pokec u piva? Hospodský kvíz nabízí všem skvělý zážitek na večer. Bude k tomu stačit tužka, papír a chuť postavit se nové výzvě. Co je potřeba udělat? Sestavit tým (2-8 hráčů), vymyslet pro něj originální název a přihlásit jej. Pak se už jen dostavit včas a nechat se provést večerem moderátorem. Startovné za jednoho hráče je 80 Kč. Všechny důležité informace naleznete na https://facebook.com/groups/kvizparkhotel/, kde se můžete zároveň i registrovat.

pátek 12. 1.

Rockový ples (ex)trémistů
Od 19.30 hodin v sále Parkhotelu. Lístky jsou k dostání v Klubu Na Rampě, v Makak aréně, nebo individuálně na telefonních číslech 724173136, 775580381.

středa 17. 1.

Dílna s Květou
Od 15 do 17 hodin v knihovně. Tentokrát si ozdobíme masopustní škrabošku. Pro veřejnost bez omezení věku.

pátek 19. 1.

14. obnovený všesportovní ples
Od 20 hodin v sále Parkhotelu Smržovka. Přátelé, po roce jsme zpět. Zpět s pozvánkou na již tradiční Obnovený všesportovní ples ve Smržovce, v pořadí již čtrnáctý. Tato společenská akce první kategorie je pořádána ve prospěch smržovské sportující mládeže. Díky vaší hojné účasti a mimořádné štědrosti našich sponzorů mohli v roce 2023 pořadatelé rozdělit jednotlivým oddílům částku 70 000 Kč. Všem děkujeme za podporu a těšíme se na vaši účast na Všesportovním plese v roce letošním. Sehraný kolektiv pořadatelek a pořadatelů pro vás připravuje nejlepší ples sezony 2023-2024. A jak to všechno bude? Mrkněte níže na stručné shrnutí. Kvalita hudebního tělesa: mimořádná (BigʼOʼBand). Lístky: Olinka Kahánková (pro příště OK), DPD, tel. č.: 483 382 430, 727 806 218 od 2. prosince 2023. Kolik zaplatíte: příspěvek na mladé smržovské sportovce 300 Kč + 14 Kč vstupné (kontrolní součet 314 Kč).

sobota 20. 1.

Myslivecký ples
Od 20 hodin v sále Parkhotelu. K tanci i poslechu hraje Bohemia Universal Band, předtančení, bohatá tombola, myslivecká kuchyně. Vstupné: 200 Kč. Předprodej vstupenek: Petr Hartman - tel. č.: 603 272 832. Srdečně zvou a na setkání se těší členové Mysliveckého sdružení Černá Studnice.

úterý 23. 1.

Hospodský kvíz
Od 18 hodin v Parkhotelu. Chcete zažít víc než jen běžný pokec u piva? Hospodský kvíz nabízí všem skvělý zážitek na večer. Bude k tomu stačit tužka, papír a chuť postavit se nové výzvě. Co je potřeba udělat? Sestavit tým (2-8 hráčů), vymyslet pro něj originální název a přihlásit jej. Pak se už jen dostavit včas a nechat se provést večerem moderátorem. Startovné za jednoho hráče je 80 Kč. Všechny důležité informace naleznete na https://facebook.com/groups/kvizparkhotel/, kde se můžete zároveň i registrovat.

pondělí 29. 1.

Důchodový dýchánek
Od 14 hodin v Zámečku.

Plánové akce v únoru a březnu:

sobota 17. 2.

Lyžníci - 28. ročník
od 12.45 hodin, Ski areál Kedr, Smržovka (závodníci od 12 do 12.30 hodin prezence). Soutěžit se bude v již tradičních disciplínách: paraslalom, sjezd na dojezd a hup-skok-let.

pátek 8. 3.

Talkshow Tomáše Bartáka a jeho hosta

sobota 9. 3.

Karnevalshow s Divadlem Hnedle vedle Tomáše Bartáka
Více informací www.smrzovka.cz nebo 483 369 325.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Na Smržovce opět zavládla Vánoční pohoda
Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely

Diskutujte s námi

Ke stažení

Myslivecký ples | Dílna s Květou | Ples (ex) trémistů

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.

Turnovská Špéra slavila 140. výročí založení

O uplynulém víkendu se na turnovské Špéře konaly oslavy 140. výročí založení školy. Akce se zúčastnila řada významných hostů, jako například náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Jiří Čeřovský, dále inspektorka ČŠI Mgr. Jitka Šafaříková, představitelé významných sponzorů školy, ředitelé škol, zástupci sociálních partnerů a řada dalších. Přijelo také mnoho bývalých studentů z celé republiky, sešli se bývalí pedagogové a zaměstnanci školy, ale škola byla otevřená i pro širokou veřejnost v rámci Dnů otevřených dveří, které byly součástí oslav. Více podrobností a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
Jablonecký primátor přivítá ve městě vílu Nisu
V Tanvaldě se hrálo České nebe
Červnový svoz bioodpadu v Jablonci
Vítězem soutěže Vesnice roku 2024 Libereckého kraje je obec Všelibice

Nejčtenější články

11.06.: Adam Pelta: Pohár je pro nás vrchol sezony!
12.06.: Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi
11.06.: Z Tajvanu zmizí nebezpečné stromy, většinu jich město ošetří

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace