Smržovská výstava Start povolen zve k návštěvě zejména děti

04.06.2019 17:51:29 | Autor: Alena Bartovská | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Smržovská výstava Start povolen zve k návštěvě zejména děti

Máte malé děti, chcete je vzít do galerie, ale bojíte se, že by je to tam nebavilo? Pak je naše výstava přesně pro vás. Není totiž určená jenom ke koukání, na téhle výstavě si budete hlavně hrát! Jejím cílem je ukázat, že ideální „výtvarka" není jen o kreslení či malování hezkých obrázků, ale především o tom si tvůrčí proces pořádně užít, mít možnost se svobodně vyjádřit, prožít ho co nejvíce smysly, vlastně si hrát...

Nasedněte tedy s námi do pomyslné rakety a proleťte se s námi vesmírem - vesmírem umění. Budeme zkoumat netušené v krajinách uměleckých děl, poznávat výtvarníky, experimentovat. A samozřejmě si i prohlížet a třeba i obdivovat. Přistát můžete kupříkladu na „planetě" Daisy Mrázkové, Huga Demartiniho, Tonyho Cragga, Kurta Schwitterse, Adrieny Šimotové, Yves Kleina a dalších.

První výprava za dobrodružstvím se uskuteční při vernisáži 31. 5. od 17.30, na kterou všechny srdečně zveme. Výstava Start povolen bude dále přístupná všední dny v pracovní době Kulturního střediska - po dohodě s jeho pracovnicemi (tel. 483 369 325) a jedno odpoledne o víkendu, kdy bude možnost „komentované prohlídky":) (tel. 606 691 046).

Ještě si dovolím prosbičku. Výstava sice bude sloužit ke hraní, ale nejedná se o certifikované hřiště, které snese skoro všechno. S exponáty a interaktivními prvky je třeba zacházet s citem a podle instrukcí, aby si je mohli užít i další návštěvníci a aby se hráčům nic nestalo. Dospěláci, dohlížejte, prosím, při hraní na své děti. Děkujeme. (A samozřejmě nemusíte jen dohlížet, klidně si to vyzkoušejte taky, jsem si jistá, že vám to nedá.:))

Pokud vás náš výlet za uměním zaujme, budeme rádi, když nám o tom napíšete do knihy nebo na klubik.snezenka.vytvarne@centrum.cz či FB profil Dětský klubík Smržovka. Na vaše zprávičky i fotky se moc těšíme, děkujeme.

A na závěr ještě jedno poděkování - Nadaci ČEZ, firmám Knorr-Bremse, LS Technology a Martin&Michael za finanční či materiální podporu, Kulturnímu středisku Smržovka za možnost výstavu uspořádat a všem dobrým duším, které se na přípravě výstavy podílely, za ochotu pomáhat. A největší dík patří všem úžasným klubíkovským klukům a holkám a jejich rodičům za to, že se se mnou tak nadšeně pouští do všeho, co si na ně vymyslím. Kolikrát to chce fakt odvahu.:) Moc si toho vážím a jsem ráda, že vás mám!

Alena Bartovská, Mateřský a dětský klubík při VC Sněženka

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Červnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sbírka proběhne v přízemí radnice v Lučanech

Ve dnech od 6. února 2023 do 10. února 2023 se uskuteční sbírka Diakonie Broumov v přízemí v budově Městského úřadu Lučany nad Nisou. Vše noste zabalené v igelitových pytlích, nádobí vložte do krabic. Knihy v současné době nepřijímají, jelikož jich je nadbytek.

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů
Nové posily flotily sanit ZZS LK vyjíždějí do terénu
Dětský karneval v Desné
Desná zve na divadlo
Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku

Nejčtenější články

05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
05.02.: Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace