Smržovka láká milovníky historie
29.06.2011 02:55:59 | Autor: Andrea Procházková | Rubrika: Volný čas | Obce: Smržovka
Zajímá-li vás regionální historie, neměli byste chybět na slavnostním odkrytí hrobu rodiny Weiskopfových. „Naplňujeme tím náš slib, kterým jsme se zavázali každý rok zrekonstruovat jedno pietní místo na zdejším hřbitově, kde odpočívá významná osobnost smržovské historie,” uvedl starosta Smržovky Marek Hotovec.
„Obnovu těchto náhrobků provádíme výhradně z městských peněz, čímž chceme vyjádřit náš srdečný vztah k lidem, kteří se zasloužili o rozkvět, rozvoj a dobré jméno Smržovky,” dodal.
Rodina Weiskopfových významně přispěla k rozvoji lékařství i sklářského průmyslu ve Smržovce a aktivně se podílela na tamějším politickém životě. Slavnostní odhalení hrobu proběhne 30. června v 16:00; hrob návštěvníci naleznou v dolní části smržovského hřbitova.
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku
Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností
Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu
V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří
Nejnovější články
Severočeské muzeum v Liberci otevřelo zrekonstruovanou knihovnu
Kultura v Železném Brodě v dubnu
Policie hledá svědky nehody na cyklostezce v Malé Skále
Krucipüsk s Basikovou a přáteli zahraje v tanvaldské hale
Postup rekonstrukce sítí v jablonecké ulici Lidická
Nejčtenější články
11.04.: Policie hledá svědky nehody na cyklostezce v Malé Skále
10.04.: FOTO: V obci Horka hořel průmyslový objekt, škoda je 300 milionů
10.04.: Postup rekonstrukce sítí v jablonecké ulici Lidická
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.