Slavnostně otevřou vodojem ve Vrkoslavicích
28.09.2015 10:06:00 | Autor: pjs | Rubrika: Společnost | Obce: Jablonec nad Nisou
Slavnostní otevření obnoveného vodojemu ve Vrkoslavicích se koná v pátek 9. října 2015 v 16 hodin. Vodojem se nachází ve Vrkoslavicích, na Dobré Vodě, v bezprostřední blízkosti skalní vyhlídky (takzvaný Schnuppstein).
Ve směru od Jablonce nad Nisou se k ní dá dojet ulicí Sokolovskou, přičemž vodojem se nachází 1 km od světelné křižovatky ulic Pražská, Ke Starému buku a Janáčkova (dále Sokolovská). GPS souřadnice: 50°42´28.645"N, 15°9´49.686"
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva
Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.
Krajský stipendijní program podporuje žáky ve vybraných oborech
Rozhodování o studiu na střední škole není pro řadu žáků ani jejich rodičů jednoduché. Vedle zájmu a schopností často vstupují do hry i praktické otázky - dojíždění, náklady na studium nebo nejistota, zda má vybraný obor perspektivu. Právě v těchto situacích hrají roli stipendia, kterými Liberecký kraj dlouhodobě podporuje vzdělávání v důležitých oblastech. Rada kraje nyní schválila pokračování stipendií pro žáky středních škol ve vybraných oborech vzdělávání i pro druhou část školního roku 2025/2026. Jde o obory, které jsou pro region zásadní, ale dlouhodobě o ně není mezi uchazeči takový zájem - například technické, stavební, zemědělské, zdravotnické nebo tradiční řemeslné obory. „Stipendia vnímáme jako praktickou pomoc žákům i jasný signál, že si určitých oborů vážíme. Nejde jen o finanční podporu, ale také o podporu rozhodování v oblastech, které jsou pro Liberecký kraj dlouhodobě důležité," uvedla radní pro oblast školství a sportu Jitka Skalická.
Nejnovější články
Systém eCall přivolal pomoc hasičů k havarovanému autu v Plavech
Jablonec získal v roce 2025 na dotacích více jak 171 milionů
Lyžuj lesy 2026 přivítá školáky v jabloneckých Břízkách
K požáru dodávky došlo ve Smržovce
Krajští hasiči po pondělním sněžení zasahovali u 11 dopravních nehod
Nejčtenější články
15.02.: Obrazem: Masopustní průvod v Huntířově
17.02.: Krajští hasiči po pondělním sněžení zasahovali u 11 dopravních nehod
16.02.: Skvělý Mihelak podržel Jablonec v bráně
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.