Školka v Zásadě trénuje dopravní výchovu

17.05.2022 10:05:40 | Autor: Šárka Šípošová, MŠ Zásada | Rubrika: Školství | Obce: Zásada

Školka v Zásadě trénuje dopravní výchovu

Tomu, jak se bezpečně pohybovat v silničním provozu se děti učí již od mateřské školy. Každý z nich se nějakým způsobem setkává s provozem na pozemních komunikacích a je proto důležité, aby si povědomí o správném chování na silnicích všichni připomínali. Proto jsme pro naše malé motoristy uspořádali zábavné dopoledne plné dopravních soutěží.

Než však naši motoristé mohli nasednout do svých dopravních prostředků, předcházela tomuto soutěžnímu dopoledni velká příprava. Rodiče vyrobili svým dětem super dopravní prostředky, autíčka různých značek, traktůrky, bagry, zkrátka vozítka všech typů a užití. Za toto úsilí velmi děkujeme. Ale pozor, na silnici nemohli vyrazit jen tak, bez znalostí. Naši malí motoristé proto absolvovali školení řidičů. Nejprve si prověřili své znalosti na dopravním hřišti v Jablonci nad Nisou, v mateřince pravidelně procvičovali znalost dopravních značek, barev semaforu a také první pomoci s medvědem Edou. Zapojili se do výtvarné soutěže libereckého kraje s dopravní tématikou, dokonce s velkým úspěchem.  Naši dva šikovní malíři byli oceněni 3. a 5. místem.

Už ale pospěšme, naše dopravní zápolení právě začíná! Pozor, rozsvítit světlomety, nezapomenout na reflexní prvky, připoutat, vyrazit opatrně z parkoviště a hurá na start. Start úspěšně za námi, ale pozor, dochází palivo, rychle natankovat a vyrazit přikázaným směrem jízdy, vstříc dalším úkolům. Pozor na snížený podjezd, výborně, jedeme dál, objížďka, semafor, ajajaj jedeme dokonce kolem nehody, řidiči, koho zavoláme? Výborně, známe čísla na záchranku, policii, hasiče a frčíme dál…

Zábavné dopoledne si děti náramně užily, šikovní řidiči prokázali správné znalosti, jezdili podle pravidel silničního provozu, a proto si za své snažení zasloužili slavnostní předání řidičského průkazu. Přejeme jim, aby si do budoucího života odnesli jen ty správné znalosti a smysl pro bezpečnou jízdu nejen pro ně samotné, ale i pro ostatní účastníky provozu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo
Jirka Zemler oslavil 85!!!
A bude zase skupina o záchranu
Řidiči mohou o víkendech nechat vozidla v libereckém parkovacím domě
Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Nejčtenější články

18.04.: Do centra Liberce přináší kousek exotiky Papilonia – motýlí dům
17.04.: Kvalifikace o 1. volejbalovou ligu pokračuje
17.04.: Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v dubnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace