Skleněné městečko otevře posedmnácté své brány

13.09.2023 08:41:44 | Autor: vv, pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Železný Brod

Skleněné městečko otevře posedmnácté své brány

Již sedmnáctý ročník slavností skla, s názvem Skleněné městečko, propukne v Železném Brodě o víkendu 16. a 17. září. Je to tradiční setkání sklářů, výtvarníků, historiků a sběratelů skla. Po celý víkend město nabízí mnoho výstav, bohatý kulturní program plný hudby a uměleckých vystoupení.

Na Malém náměstí zazní Bára Basiková, Lucie revival, ale také další kapely s rockovou, dechovou a popovou hudbou. Sobotní kulturní program bude zakončen módní přehlídkou Made in Jablonec 2023 s názvem Dotek budoucnosti. Sklářská škola předvede práci studentů v místní huti Hedvika, ale i v dalších oborech, které zájemcům o studium na své škole nabízí.

Novinkou je ukázka pomůcky na výrobu nano textilií z polymerů Nanospider. Vše doplní znovuotevřená letní výstava žákovských prací z výtvarných oborů. Otevřou se dveře do výstavních prostor Kotelna - Z. Lhotského a Prostor pro sklo - J. Brychtové a S. Libenského, ale také bleší trh a kino, kde můžete sledovat pásmo historických filmů. Vítaným zpestřením bude možnost projet se historickým autobusem, v rámci prezentace železnobrodského muzea socialistických vozů.

Zájemci si budou moci zakoupit sklářské výrobky a bižuterii, která je zde prezentována a předváděna v opravdu široké škále. V několika firemních prodejnách i stáncích budou pro návštěvníky připravené workshopy a kreativní dílny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hudební nástroje v knihovně? Nová služba v Liberci!
Zvládli 39 pater za šest a půl minuty
V Libereckém kraji v květnu klesla nezaměstnanost na 4,0 %
V Městské galerii MY zahájí výstavu Petra Hartiga
Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem

Nejčtenější články

13.06.: Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
13.06.: Oslavy 105. výročí založení SK Zásada
13.06.: Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace