Skleněné městečko otevře posedmnácté své brány

13.09.2023 08:41:44 | Autor: vv, pjs | Rubrika: Kultura | Obce: Železný Brod

Skleněné městečko otevře posedmnácté své brány

Již sedmnáctý ročník slavností skla, s názvem Skleněné městečko, propukne v Železném Brodě o víkendu 16. a 17. září. Je to tradiční setkání sklářů, výtvarníků, historiků a sběratelů skla. Po celý víkend město nabízí mnoho výstav, bohatý kulturní program plný hudby a uměleckých vystoupení.

Na Malém náměstí zazní Bára Basiková, Lucie revival, ale také další kapely s rockovou, dechovou a popovou hudbou. Sobotní kulturní program bude zakončen módní přehlídkou Made in Jablonec 2023 s názvem Dotek budoucnosti. Sklářská škola předvede práci studentů v místní huti Hedvika, ale i v dalších oborech, které zájemcům o studium na své škole nabízí.

Novinkou je ukázka pomůcky na výrobu nano textilií z polymerů Nanospider. Vše doplní znovuotevřená letní výstava žákovských prací z výtvarných oborů. Otevřou se dveře do výstavních prostor Kotelna - Z. Lhotského a Prostor pro sklo - J. Brychtové a S. Libenského, ale také bleší trh a kino, kde můžete sledovat pásmo historických filmů. Vítaným zpestřením bude možnost projet se historickým autobusem, v rámci prezentace železnobrodského muzea socialistických vozů.

Zájemci si budou moci zakoupit sklářské výrobky a bižuterii, která je zde prezentována a předváděna v opravdu široké škále. V několika firemních prodejnách i stáncích budou pro návštěvníky připravené workshopy a kreativní dílny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace