Silničáři nasadili veškerou techniku, napadlo až čtvrt metru

10.12.2010 08:04:27 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Silničáři nasadili veškerou techniku, napadlo až čtvrt metru

Stav silnic v Libereckém kraji se podařilo v pátek ke 12:00 výrazně zlepšit, přestože během dopoledne nasněžilo dalších asi pět centimetrů. „Stále platí varování, aby motoristé jezdili hodně opatrně," řekl hlavní dispečer zimní údržby Pavel Pospíšil. Řidiči by si měli dát pozor i na silný vítr, který vytváří sněhové jazyky.

Podle Pospíšila nemuseli během noci ani dopoledne uzavřít žádnou silnici. Na Jablonecku ráno stály kamiony v Turnovské ulici v Jablonci a jeden kamion poté uvízl i ve stoupání z Jablonce na Novou Ves. Oba problémy se ale podařilo odstranit. „Objevily se také informace, že harrachovský přechod je zavřený, to ale není pravda," konstatoval Pospíšil.

Během noci připadlo v Libereckém kraji až čtvrt metru sněhu. „Nákladním vozidlům doporučujeme vjíždět do Libereckého kraje s dostatečnou hloubkou dezénu na pneumatikách nebo se sněhovými řetězy," řekl Pavel Pospíšil

Sněhové řetězy by měli mít s sebou i řidiči osobní vozů. V kufru by měli mít připravenou i lopatu a další nářadí potřebné pro případné vyproštění vozidla.

Silničáři mají v terénu veškerou techniku, při silném sněžení ale mohou silnice nižších tříd kryté posypem pouze pluhovat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hořelo v průmyslovém areálu v Lomnici nad Popelkou

K odpolednímu požáru vzduchotechniky průmyslového objektu vyjely v pátek 7. listopadu jednotky z druhého stupně požárního poplachu do areálu společnosti v Lomnici nad Popelkou. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří

Nová dopravní opatření v Jablonci od 5. listopadu

Od středy 5. listopadu se obnovuje provoz linek MHD v ulicích Generála Mrázka a Liberecká. Pro linky MHD č. 103, 105, 112, 116 a 133 se ruší objízdné trasy. Autobusové linky č. 103 a 116 pojedou ze zastávky Kamenná na zastávky Mírové náměstí, Kino Radnice a Divadlo a dále po své standardní trase. V opačném směru linka č. 103 opět obsluhuje zastávky Divadlo a Komenského. Autobusová linka č. 105 ze zastávky Lázně pojede opět na zastávku Divadlo. Autobusové linky č. 112 a 133 pojedou ze zastávky Jablonex na zastávky Obchodní akademie, Kino Radnice, Divadlo a dále po své standardní trase.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hejtman vyznamenal zdravotníky, hasiče i civilisty
Havarované auto museli z Nisy na Proseči vyprostit hasiči
Informace k místním poplatkům v Jablonci
Jablonec podpoří projekty Diakonie na vzdělávání a práci s mládeží
Policisté se zaměřili na chování řidičů v rizikovém období

Nejčtenější články

10.11.: Havárie plynu uzavře část jablonecké ulice Smetanova
11.11.: Havarované auto museli z Nisy na Proseči vyprostit hasiči
08.11.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 8. a 9. listopadu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace