Silničáři dokončují opravu silnice z Jablonce do Tanvaldu

26.11.2010 11:55:51 | Autor: Oldřich Szaban | Rubrika: Zprávy | Obce: Lučany nad Nisou,Smržovka

Silničáři dokončují opravu silnice z Jablonce do Tanvaldu

Útrapy řidičů na trase mezi Tanvaldem a Jabloncem končí. Silničáři v listopadu dodělají silnici I/14, kterou opravovali od roku 2008. Nejvíce si oddechnou ve Smržovce.

„Práce dokončíme přesně podle plánu, tedy v listopadu letošního roku," uvedl Josef Jeníček, šéf liberecké pobočky Ředitelství silnic a dálnic.

Z této zprávy se radují hlavně řidiči, kteří tudy musí pravidelně jezdit. „Byly to nervy, tvořily se příšerně dlouhé kolony, do Jablonce jsem se dokodrcal za čtyřicet minut," konstatoval Martin Šanda z Tanvaldu.

Často proto využíval objížďku přes Novou Ves. „Nyní je silnice dobře udělaná, i když na některých místech si připadám jako na moři, jsou tam vlny," sdělil.

Smržovka byla rozkopána šest let

Nejvíce stavbou trpěli ve Smržovce. „Kromě opravy silnice probíhala u nás rekonstrukce vodovodního řádu, splaškové a dešťové kanalizace. Tyto akce nešly udělat pohromadě, protože u každé byl jiný investor," vysvětlil starosta Smržovky Marek Hotovec.

Smržovka je kvůli těmto pracím rozkopaná už šest let. „Byl to problém pro lidi ve Smržovce, hlavně živnostníky, i pro nás na úřadě," mínil. Nyní, když už je většina hotová, je rád, že se práce provedly. „Udělalo se i spoustu věcí kolem, například propustky na odtok vody a různé bezpečnostní prvky," konstatoval Hotovec.

Práce probíhaly po etapách

Rekonstrukce silnice započala v červnu 2008, celkové náklady projektu jsou plánované na více než 420 milionů korun, prostavělo se jich 250. „Silnice je v sevřeném údolí, byla plná inženýrských sítí, které se současně se stavbou vyměňovaly - voda, plyn, elektřina, kanalizace," vypočítal Jeníček.

Práce ztěžoval fakt, že probíhaly za provozu s jedinou výjimkou krátkodobého uzavření úseku mezi Jabloneckými Pasekami a Lučany. „Dopravu na této trase nelze úplně vyloučit. Silnice je zastavěná, lidé, kteří tu bydlí, se museli dostat domů," vysvětlil.

Nově opravená silnice má nyní vydržet bez oprav více než deset let. „Od války tuto silnici nikdo neopravoval. Teď by měla zase desetiletí vydržet. S tím, že vodorovné značení vozovky se musí obnovit za dvanáct až patnáct let," dodal Jeníček.

Popraskanou silnici opraví

Nově opravená silnice se drolí

Silnice je hotová, chodníky ve Smržovce dodělají na jaře

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl

V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.

Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva

Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od března se bude vedení města setkávat s Jablonečany
Co nového v jízdním řádu od 1. března?
Nová medaile je propojení tradičního řemesla, umění a odpovědnosti
Knihy za korunu najdete v jabloneckém re-use centru
Nový dotační titul souvisí s Plánem sociálního začleňování

Nejčtenější články

24.02.: Světový rekord ve vrhu koulí nikdo nepřekonal již 49 let
25.02.: Co nového v jízdním řádu od 1. března?
24.02.: Strážníci v akci: útěk z nemocnice, bouračka i rychlá jízda

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace