Šestinásobná mistryně nyní trénuje i v Jablonci

09.04.2011 14:34:01 | Autor: Jan Žíla ml. | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Šestinásobná mistryně nyní trénuje i v Jablonci

Eliška Karešová, které je teprve 23 let, se již může pyšnit velmi úspěšnou kariérou mezi závodními lezci. Je šestinásobnou mistryní republiky ve sportovním lezení a na jednom z juniorských mistrovství světa skončila třetí.

Jako devatenáctiletá objížděla světový pohár a měla naši republiku reprezentovat na mistrovství světa. Bohužel přišly zdravotní problémy a ty ukončily její závodní kariéru. V současné době se věnuje mladým talentům z Liberce, kde i studuje. Na svém kontě má i některé obdivuhodné výkony. Během šesti hodin dokázala udělat 1574 shybů nadhmatem a společně se svým bratrem Janem absolvovala obtížný osmihodinový výstup na skálu Punta Girraldilli. Cestu Mezzogiorno di Fuoco, která má obtížnost 8 b, se jim podařilo vylézt jako třetímu páru na světě. Po otevření jablonecké lezecké arény je její pravidelnou návštěvnicí a moc si tento nový horolezecký skvost pochvaluje.

Jak byste se představila?

Je mi 23 let, studuji prvním rokem navazující magisterské studium, obor tělesnou výchovu a zeměpis na Technické univerzitě v Liberci. Nyní trénuji deset dětí z HO Komorního výtahu. To bude stručně asi tak všechno.

Jak dlouho už lezete?

Lezu už asi pět let, ale měla jsem v tom i dvě pauzy kvůli zdravotním problémům. Závodila jsem ještě před třemi roky, to znamená do dvaceti, a teď už trénuju spíš jenom na skály, abych něco vylezla ve světě. To je teď moje největší motivace.

Do které oblasti byste chtěla jet lézt?

Mým velkým snem je Thajsko. Tam jsou velké krápníky a je zbožňuju nejvíc, společně s vysokými stěnami. Potom mě láká s bráchou vylézt nějakou více délkovou cestu, třeba za 8 a. Něco kolem pěti set až šesti set metrů. To je taková moje láska.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace