Semináře nahlíží na výchovu jinýma očima

17.11.2010 11:02:23 | Autor: Hana Hilleová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Semináře nahlíží na výchovu jinýma očima

Zahajovací přednáška kurzu pro rodiče zcela zaplnila sál Spolkového domu ve Floriánově ulici v Jablonci. Několikadílný seminář nabízí pohled na rodičovství a výchovu jinýma očima.

„Jsem příjemně překvapena takovou hojnou účastí. Obdobný kurz jsme již pořádali a tolik lidí nepřišlo. Tentokrát jsme seminář víc propagovali a také si rodiče o kvalitě již vzájemně řekli," řekla Andrea Pravcová z pořádajícího Mateřského centra Jablíčko.

Zájem byl tentokrát tak velký, že několik zájemců, kteří se předem nepřihlásili, se nemohlo lekce účastnit. „Na letáčcích i webu jsme rodiče upozorňovali na omezenou kapacitu a že je třeba se předem nahlásit," konstatovala Andrea Pravcová.

Přednášku vedl osvědčený lektor Zdeněk Okleště. Hned v úvodu upozornil, že není sociolog, psycholog ani psychiatr a že k řešení závažných problémů ve výchově by rodiče měli vyhledat příslušné odborníky. „Jsem lektor komunikace, nabízím poznání pro všední den a pohled na rodičovství jinýma očima."

Směr, kterým se seminář bude ubírat, nastínil Zdeněk Okleště na příkladu „tlačítka hodného dítěte". Lektor originálním způsobem demonstroval nejčastější chybu rodičů, kteří se snaží úspěchu ve výchově dosáhnout tlakem na dítě. Upozornil na obvyklé jevy, mezi něž patří zejména křik, netolerance, podceňování a nadřazené chování, které ve svém důsledku vyvolávají u dětí nežádoucí reakce, jako jsou vzdor a vztekání nebo naopak podléhání špatným vlivům z vnějšího prostředí. Přednášející zdůraznil nutnost změnit přístup k dítěti a k výchově. Konkrétními metodami změny přístupu a získáním přirozené autority se budou zabývat následující lekce.

„Mezi jednotlivými přednáškami je týdenní pauza, aby měli rodiče čas si o nových poznatcích popřemýšlet a přijmout je za své. Metody, které se v kurzech učí, není lehké převést do praxe a rodičům je třeba dát dostatek času," vysvětlila Andrea Pravcová.

Pro rodiče, které zahajovací lekce oslovila, připravilo centrum sérii tří přednášek, které se zde budou konat v pondělí 29. listopadu, 6. a 13. prosince vždy od 17:30. Kurzovné pro jednoho rodiče je 900 korun, druhý rodič má slevu 60 procent a sleva pro pedagogy činí 50 procent ceny.

Mateřské centrum Jablíčko poskytuje zázemí a cenné informace již více jak dvěma stovkám maminek a jejich počet se stále zvyšuje. Kromě organizování tohoto komunikačního kurzu pro rodiče nabízí centrum odpolední zájmové a vzdělávací kurzy pro maminky s dětmi a různé rodinné programy. Každý všední den od devíti do dvanácti hodin probíhá dopolední program, občas zpestřený přednáškami, s cílem nabídnout dětem a maminkám na mateřské dovolené aktivní trávení volného času.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sbírka proběhne v přízemí radnice v Lučanech

Ve dnech od 6. února 2023 do 10. února 2023 se uskuteční sbírka Diakonie Broumov v přízemí v budově Městského úřadu Lučany nad Nisou. Vše noste zabalené v igelitových pytlích, nádobí vložte do krabic. Knihy v současné době nepřijímají, jelikož jich je nadbytek.

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů
Nové posily flotily sanit ZZS LK vyjíždějí do terénu
Dětský karneval v Desné
Desná zve na divadlo
Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku

Nejčtenější články

05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
05.02.: Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace