Šansony Evy Cendors zněly smržovským kostelem

28.03.2019 22:50:09 | Autor: Jaroslav Švásta | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Šansony Evy Cendors zněly smržovským kostelem

Na čtyřicet návštěvníků si v neděli odpoledne přišlo poslechnout do smržovského kostela sv. Archanděla Michaela autorské šansony česko-francouzské šansoniérky, herečky i kytaristky Evy Cendors, kterou na violoncello doprovázel Ondřej Holas.

Z vlastní tvorby zazpívala Eva Cendors deset písní plné touhy po kráse, lásce i ženskosti a přidala i převzatou píseň Podívej, kvete růže od Gilberta Bécauda a také píseň dle básně sv. Terezy z Lisieux- Milovat znamená všechno dát a dát i sama sebe. Zpěvačka studovala DAMU, pak procestovala s uměleckými projekty část Evropy i zámoří a v roce 2002 se usadila ve Francii, kde dostala i příležitost zahrát si ve filmech (i videích) a pracovat pro francouzský rozhlas.

Od roku 2015 se vrací s různými koncertními programy do Čech. Koncert pořádal Spolek Michael za podpory města a výtěžek z dobrovolného vstupného je věnován na opravu kostela po ničivém požáru 17. dubna 1967. Květiny účinkujícím předala předsedkyně spolku Věra Koulová a Karel Koňařík.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Šansony Evy Cendors pomohou přispět na opravu smržovského kostela
Březnové akce ve Smržovce

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Další havárie vodovodu omezí dopravu v jablonecké Pražské ulici

Ve čtvrtek 19. března přibližně v 7:30 začne v Jablonci nad Nisou společnost Severočeská servisní opravovat havárii vodovodních sítí v ulici Pražská (silnice II/287) před domem č. p. 112. Práce si vyžádají několik dní a omezí částečně jeden jízdní pruh. Po dobu oprav budou dopravu řídit semafory.

Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí

Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rozsáhlá rekonstrukce uzavře část jablonecké ulice Antonína Chvojky
Jablonec nad Nisou žádá o dotace na rozvoj cyklistické infrastruktury
Ukliďme Česko opět spojí dobrovolníky i v Jablonci nad Nisou
Ochotníci z Děčína přivezou Loupežnické koření
Body odevzdalo i béčko Jablonce

Nejčtenější články

16.03.: Strážníci měli napilno: rychlá jízda, zmatený muž i silně opilí lidé
18.03.: Rozsáhlá rekonstrukce uzavře část jablonecké ulice Antonína Chvojky
16.03.: V Jablonci obnovují plynárenskou síť, ovlivní i provoz MHD

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace