Šansony Edith Piaf zněly v Jablonci na oslavu Dne matek

04.05.2022 17:05:12 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Šansony Edith Piaf zněly v Jablonci na oslavu Dne matek

Druhá květnová neděle v naší zemi každoročně přináší Den matek. Vzdáváme tím poctu všem matkám a mateřství jako takovému. V Jablonci nad Nisou jako dárek při této příležitosti město připravilo v prostorách kina Junior divadelní představení Edith Piaf: Dnes nechci spát sama. U vstupu do sálu předal náměstek primátora David Mánek všem příchozím návštěvníkům malý dárek vyrobený dětmi z místních mateřských škol.

Představení mělo původně zpestřit ve městě adventní program, ale vzhledem k epidemiologické situaci související se šířením nákazy Covid-19 bylo přesunuto na jarní měsíce. Město tak neochudilo zájemce a návštěvníci kina Junior měli možnost vychutnat si zpívaný náhled na rozporuplný život geniální francouzské šansoniérky Edith Piaf.

„Jsem velmi rád, že se podařilo i díky přesunutí představení odstartovat novou a milou tradici. Den matek je jedním ze dnů, kdy máme možnost poděkovat našim maminkám. Ty jsou a budou vždy oporou všem dětem, i proto jsem moc rád, že se do naší oslavy zapojily i děti z našich mateřských škol a připravily spolu s paními učitelkami krásné dárečky, za což jim velmi děkuji," sdělil David Mánek, náměstek primátora pro oblast humanitní.

Městskou oslavu Dne matek přijel do Jablonce nad Nisou se svým emociálním zpracováním životního příběhu plného šansonových písní podpořit Divadelní soubor Cylindr. Světoznámou a oblíbenou šansoniérku známou pod pseudonymem Vrabčák ztvárnila Vanda Hauserová, ostatní postavy společně s doprovodem na klavír a akordeon zvládla Petra Bílková. Autoři poutavého představení pro charakteristiku svého díla použili slova samotné Edith Piaf: „Šanson je vlastně příběh a ten musí být takový, aby mu lidé věřili. Musí rvát srdce a naříkat, to je můj žánr."

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
Spanilá cyklojízda Cimrmanů 2022 objektivem Zdeňka Horáka
Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace