Šance pro nezaměstnané rodiče dětí
09.01.2012 13:26:50 | Autor: Marek Kuntoš | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonecko
Do evropského projektu jich chtějí zapojit minimálně 200, práci najdou alespoň pro 30 z nich.
S pomocí evropského projektu mohou najít zaměstnání rodiče dětí z celého Libereckého kraje. „Projekt je určen uchazečům o zaměstnání - maminkám i tatínkům, kteří pečují o děti do 15 let a jsou evidováni na úřadech práce Libereckého kraje. Pokud jde o vzdělání a zdravotní stav, projekt nemá žádné limity," uvedla ředitelka libereckého úřadu práce Hana Polmová. Do projektu se tak mohou od ledna hlásit i lidé se zdravotním omezením či jen základním vzděláním, překážkou není ani mateřská nebo rodičovská dovolená. Minimální počet účastníků projektu je 200.
Pro 30 účastníků jsou navíc připravena takzvaná společensky účelná pracovní místa, v jejichž rámci získají zaměstnavatelé dotace na mzdy po dobu šesti měsíců. Projekt navíc podpoří i alternativní formy zaměstnávání, jako jsou zkrácené pracovní úvazky či sdílená místa.
Projekt Šance pro rodiče za zhruba 17 milionů korun bude probíhat do března roku 2013. Na zájemce čekají nejrůznější motivační aktivity, individuální a skupinové poradenství, bilanční, pracovní a osobnostní diagnostika i rekvalifikační kurzy.
„Uchazečům nabídneme dva druhy počítačových kurzů a následně jeden ze šesti rekvalifikačních kurzů. Jejich součástí budou i řízené praxe u zaměstnavatele pro 30 účastníků projektu," řekla manažerka projektu Kateřina Nosková. Rekvalifikace obsahují kurzy základů podnikání, účetnictví a kurzy administrativní pracovník, pečovatel o děti, pracovník v sociálních službách a masér mimo oblast zdravotnictví.
Zájemci o účast v projektu z Jablonecka se mohou hlásit u společnosti Sdružení odborníků Libereckého kraje, která sídlí v ulici Generála Mrázka v Jablonci. Bližší informace lze získat i na webu www.sancelbc.cz.
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva
Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.
Krajský stipendijní program podporuje žáky ve vybraných oborech
Rozhodování o studiu na střední škole není pro řadu žáků ani jejich rodičů jednoduché. Vedle zájmu a schopností často vstupují do hry i praktické otázky - dojíždění, náklady na studium nebo nejistota, zda má vybraný obor perspektivu. Právě v těchto situacích hrají roli stipendia, kterými Liberecký kraj dlouhodobě podporuje vzdělávání v důležitých oblastech. Rada kraje nyní schválila pokračování stipendií pro žáky středních škol ve vybraných oborech vzdělávání i pro druhou část školního roku 2025/2026. Jde o obory, které jsou pro region zásadní, ale dlouhodobě o ně není mezi uchazeči takový zájem - například technické, stavební, zemědělské, zdravotnické nebo tradiční řemeslné obory. „Stipendia vnímáme jako praktickou pomoc žákům i jasný signál, že si určitých oborů vážíme. Nejde jen o finanční podporu, ale také o podporu rozhodování v oblastech, které jsou pro Liberecký kraj dlouhodobě důležité," uvedla radní pro oblast školství a sportu Jitka Skalická.
Nejnovější články
Krajští zastupitelé odsouhlasili koupi Ještědu
Světový rekord ve vrhu koulí nikdo nepřekonal již 49 let
Kvalitní zápas s Karvinou rozhodl pro Jablonec Nebyla
V Janově nad Nisou hasiči vyprošťovali zapadlý autobus
Olympijskou medaili získala i biatlonistka Tereza Voborníková
Nejčtenější články
21.02.: Uzavírky ulic J. Hory, Arbesova a U Kostela potrvají do května
22.02.: V Janově nad Nisou hasiči vyprošťovali zapadlý autobus
22.02.: Olympijskou medaili získala i biatlonistka Tereza Voborníková
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.