S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!

01.03.2024 23:42:21 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Albrechtice v Jizerských horách,Tanvald

S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!

V pondělí 26. února před polednem přijel k policistům na Obvodní oddělení v Tanvaldě muž, který jim oznámil, že v lese pod rozhlednou Světlý vrch v Albrechticích v Jizerských horách nalezl podezřelý předmět, který mu připomíná rozbušku. Dále uvedl, že tento předmět je očouzený a kouká z něj knot. Hlavně také sdělil to, že ho přemístil z lesa k jednomu z objektů v obci Albrechtice v Jizerských horách, a to proto, že ho nechtěl brát do auta, aby ho přivezl na policejní služebnu.

Na místo do Albrechtic v Jizerských horách ihned vyjela z Tanvaldu policejní hlídka, aby celou událost prověřila. S opatrností uvedený předmět připomínající munici vyfotila a zaslala na operační středisko, které vyrozumělo o případu kolegy z Pyrotechnické služby, kteří následně také na místo krátce po čtrnácté hodině přijeli.

Do té doby musely dvě hlídky tanvaldských policistů a jedna hlídka dopravní služby zajistit bezpečný perimetr kolem místa, kde se podezřelý předmět v té době nacházel. V rámci tohoto opatření museli policisté z přilehlé kavárny evakuovat šest osob a uzavřít silnici vedoucí z Albrechtic do Desné a Tanvaldu. Dále policisté požádali obyvatele ze vzdálenějších horských penzionů, aby nevycházeli ven a zůstali uvnitř. Samozřejmě také „odkláněli" pěší turisty a náhodné kolemjdoucí z rozhledem Světlý vrch, Tanvaldský Špičák a Špička na Malém Špičáku.

„Pyrotechnici po svém příjezdu předmět ohledali a naštěstí zjistili, že se nejedná o munici a žádné nebezpečí nikomu nehrozí. Tím se obyvatelé a návštěvníci horské obce vrátili do normálního života. Veškerá bezpečnostní opatření byla ukončena," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

V souvislosti s tímto případem máme pro všechny občany důležité upozornění:
Nikdy s podezřelým předmětem, který připomíná jakoukoliv munici, NEMANIPULUJTE!!!

Při stavebních nebo výkopových pracích, hledání hub a lesních plodů, polodrahokamů v nalezištích, při procházkách v přírodě, při orbě na poli i na dalších místech lze narazit na to, co hledáme, ale také na podezřelé předměty připomínající munici nebo zbraně. Takové předměty mohou být zkorodované a nefunkční. Existují však případy, kdy je munice funkční. Tady hrozí nebezpečí nejen nálezci, ale může být ohroženo i celé nejbližší okolí.

Co tedy poradit možným nálezcům?

  • S nalezeným předmětem, nebo podezřelou municí nikdy nemanipulujte!
  • Nález označte a oznamte policii!
  • Zabraňte možnému přístupu dalších osob!
  • Vyčkejte příjezdu policistů! Pyrotechnici ke každému nálezu přistupují tak, jako by šlo o nebezpečný nález a musejí zachovávat pravidla bezpečnosti, aby nedošlo k explozi.
  • Respektujte vyznačený bezpečný prostor pro práci policistů a pyrotechnika! Na místech, kde nehrozí nebezpečí osobám ani poškození majetku, jsou nálezy likvidovány na místě - v ostatních případech je nález odvezen na bezpečné místo, kde je odborně zneškodněn.

 

Než pyrotechnik přijede na místo, policisté místo označí a vytýčí perimetr tak, aby byl znemožněn přístup dalším nepovolaným osobám. Případně úkolem policistů a služebního speciálně vycvičeného psa je prohledat nejbližší okolí nálezu, zda není na místě například větší množství další nevybuchlé munice.

Vždy je nutné poslechnout pokyny a výzvy policistů, kteří na místě a v okolí zajišťují bezpečnost.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby
Slavíme Den Země
Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
Jablonecké muzeum připravuje jarní bižuterní kurz

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
20.04.: Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace