Říjnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

03.10.2023 17:18:20 | Autor: Paulina Havlasová | Rubrika: Kultura | Obce: Lučany nad Nisou

Říjnové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Přinášíme přehled informací o smržovských kulturních a společenských akcích, tentokrát na říjen 2023.

neděle 1. 10.

Svatomichalská poutní slavnost
Od 9 hodin bohoslužba v kostele sv. Archanděla Michaela. Po skončení mše svaté bude možné ochutnat pouťové koláče a vybrat si z nabízených štěstíček. Možná bude i prohlídka kostela s průvodcem. Více informací naleznete na www.kostel-smrzovka.webnode.cz.

Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku úterý 3. 10. - úterý 30. 10.

Nový Zéland
Výstava fotografií Ivana Brabce ve výstavní síni Zámečku. Ivan Brabec - pediatr, tramp, musher, skaut i ochránce přírody. Fotit začal víceméně omylem. Ač fotí téměř dvacet let a vystavoval nejen v Liberci, ale i v Rychnově, Smržovce, Cvikově, v polských Piechowicích a Jelení Hoře, za fotografa se nepovažuje. Říká o sobě, že je samouk, který chodil za školu a výstavy nejsou projevem umění, ale mužské ješitnosti a drzosti.
V letech 2009-2019 čtyřikrát navštívil Nový Zéland, kam přesídlil jeden z jeho synů. Během těchto pobytů projel dvakrát Severní a dvakrát Jižní ostrov. Fotografie ze svých čtyř cest prezentuje na aktuální výstavě právě zde ve Smržovce. Čtyři cesty, čtyři části výstavy. Každou ze svých cest pojímá z jiného úhlu. Příroda, imprese, akce, lidi. Jestli je tento přístup srozumitelný i návštěvníkům, to už musí posoudit oni sami.
Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30 hodin (polední přestávka: po-pá 11.30-12.30 hodin) - před plánovanou návštěvou vám doporučujeme si telefonicky ověřit, zda jsme přítomny (tel.: 483 369 325, 727 806 195), o víkendu pouze v sobotu od 13 do 16 hodin. Samostatná pozvánka

úterý 3. 10.

Hospodský kvíz
Od 18 hodin v Parkhotelu. Chceš zažít víc, než jen běžný pokec u piva? Hospodský kvíz nabízí všem skvělý zážitek na večer. Bude k tomu stačit tužka, papír a chuť postavit se nové výzvě. Co je potřeba udělat? Sestavit tým (2-8 hráčů), vymyslet pro něj originální název a přihlásit jej v události na Facebooku Hospodský kvíz / Smržovka / Parkhotel. Pak se už jen dostavit včas a nechat se provést večerem moderátorem. Startovné za jednoho hráče je 80 Kč.
Více informací a všechna místa, kde se hraje Hospodský kvíz, najdeš na www.hospodskykviz.cz.

středa 4. 10.

Procvičme si své mozkové závity
Od 10 hodin v Zámečku.

pondělí 9. 10. - pátek 13. 10.

Sbírka pro Diakonii Broumov

středa 11. 10.

Procvičme si své mozkové závity
Od 10 hodin v Zámečku.

středa 18. 10.

Procvičme si své mozkové závity
Od 10 hodin v Zámečku.

Dílna s Květou
Od 15 do 17 hodin v knihovně. Tentokrát si vyrobíme papírovou vánoční ozdobu. Pro veřejnost bez omezení věku.

pátek 20. 10.

Dýňobraní
Od 15 do 16.30 hodin za budovou ZŠ v Komenského ul. č. p. 964. Co vás čeká? Můžete si koupit dýni přímo na místě (cena dle velikosti), nebo si přinést svou a společně se svými rodiči si ji vydlabat a ozdobit (s sebou nůž a lžíci). Můžete si také zakoupit a namalovat malý dřevěný výřez. Ozdobit si vlastní přinesenou zavařovací sklenici a udělat si z ní dýňové světýlko. Dýňová stezka v okolí školy. Možnost opéct si buřtíka a zakoupit drobné občerstvení. Dýňobraní pořádá, srdečně zve a na setkání se těší Základní škola Smržovka.

Svatohubertská mše
Od 17 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Pro všechny zájemce a příznivce je od 15 hodin připravena zvěřinová kuchyně v Myslivecké chalupě v ulici Rašelinová, na které si můžete pochutnat i po skončení mše (otevřeno bude do vyprodání zásob).

pondělí 23. 10.

Slavnostní vítání nových občánků
Od 16 hodin v obřadní síni Zámečku.

sobota 28. 10.

Dušičkové rozjímání
V sobotu 28. října máte možnost přijít zavzpomínat na své nejbližší, kteří vás opustili. Mnozí z vás mají místa jejich posledního odpočinku příliš daleko, a tak vám nabízíme možnost zapálení svíčky u kapličky Panny Marie Smržovské na konci křížové cesty. Sejdeme se v 17 hodin u betléma na rozhraní ulic Občanská a Vřesová a společně jako v loňském roce vystoupáme po křížové cestě až ke kapličce, která bude osvětlená svíčkami. Zde si můžete opět poslechnout Rychnovské trio, zazvonit si, zapálit svíčku a vzpomenout na všechny, kteří už nejsou mezi námi. Křížová cesta bude osvětlena svíčkami, přesto si s sebou vezměte přenosné svítilny pro svoji bezpečnost. Letos bude připravené i občerstvení ve stánku u betléma v době od 16.30 do 19 hodin. Pojďte strávit dušičkový čas společně.

pondělí 30. 10.

Důchodový dýchánek
Od 14 hodin v Zámečku.

Těšit se můžete na:

10. 11. - Ples města Smržovky
K příjemnému poslechu a dovádivému tanci zahraje opět skvělý Big´O´Band Marka Ottla z Liberce. Výzdobu sálu budou mít na starost naše dvorní dekoratérky Veronika Bělonohá a Denisa Kapčiarová. Téma letošního plesu je vše, co se leskne, třpytí a blyští. Zapátrejte tedy ve svých šperkovnicích, nezapomeňte řádně vycídit svoji obuv a určitě přijďte, těšíme se na vás. Věříme, že zahájení plesové sezony 2023-2024 ve Smržovce bude vskutku oslnivé a nezapomenutelné. Předprodej vstupenek od 30. října od 7 hodin, pouze v kanceláři kulturního střediska v Zámečku, cena 250 Kč.

25. 11. - Vánoční výtvarná dílna

1. 12. - Mikulajda

3. 12. - Rozsvícení vánočního stromečku

5. 12. - Mikulášská nadílka

17. 12. - Vánoční pohoda

Více informací www.smrzovka.cz nebo 483 369 325.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku

Diskutujte s námi

Ke stažení

Výstava Nový Zéland | Dušičkové rozjímání | Ples města Smržovky | Dýňobraní

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Akcí, která v tomto novém roce otevře pomyslné brány lomnického muzea, se stane v neděli 3. března putovní fotografická výstava, uspořádaná k Roku české hudby, zachycující hudebního skladatele Bedřicha Smetanu v pomníkové tvorbě v plenéru po celé naší vlasti. Je nazvaná Smetana zapomenut v kameni aneb Výlety "zapomníky" a lomnické muzeum ji pořádá díky spolupráci s Národním muzeem - Českým muzeem hudby. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hanuš zachránil alespoń bod
Hlasovat v soutěži Kniha roku pro Cenu čtenářů lze do 31. března
Hanuš zachránil pro Jablonec alespoň bod
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Od jara do zimy s regionálními výrobci

Nejčtenější články

01.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
29.02.: Překážkář Štěpán Schubert startuje na mistrovství světa
29.02.: Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace