Řidiči si v Jablonci vyzkoušeli, jak zachránit zraněného cyklistu

15.07.2014 18:33:35 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Řidiči si v Jablonci vyzkoušeli, jak zachránit zraněného cyklistu

V pondělí dopoledne odstartovala v Jablonci nad Nisou dopravně preventivní akce zaměřená na poskytování první pomoci ze strany řidičů motorových vozidel nazvaná Chraň život svůj i ostatních.

Policie tuto akci pořádala ve spolupráci s Českým červeným křížem a za finanční podpory Krajského úřadu Libereckého kraje. „Na stanovišti v centru města figurantka simulovala sraženou cyklistku vozidlem, se kterým řidič z místa nehody ujel. Po srážce s vozem zůstala na místě nehody zaklíněná v jízdním kole ležet dívka v bezvědomí s poraněnou hlavou. Zraněná cyklistka navíc jela na jízdním kole bez ochranné přilby na hlavě," popsala základní scénář tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Ošetření zraněné figurantky si během akce vyzkoušelo celkem 21 řidičů. Některým při ošetřování zraněné i ochotně pomáhali jejich spolujezdci. „Ze strany všech, kteří využili možnost vyzkoušet si poskytnout první pomoc, se tato akce setkala s velmi kladným ohlasem. Navíc vzhledem k tomu, že se jednalo o velmi frekventované místo, tak život zachraňující řidiči neunikli pozornosti ani kolemjdoucích chodců, kteří se zájmem jejich počínání sledovali," upřesnila Sochorová. 

 Policisté se v rámci běžné silniční kontroly zaměřili i na kontrolu lékárniček jako povinné výbavy každého vozidla. Navíc v tomto období dochází autolékárničkám, které musely být od 1. 1. 2011 nové ve všech motorových vozidlech podle vyhlášky č. 283/2009, doba použitelnosti. „Vzhledem k této skutečnosti se policisté právě na kontrolu doby jejich použitelnosti, respektive použitelnosti jednotlivých částí jejich obsahu, zaměřili a řidiče na tuto důležitou okolnost upozorňovali. Někteří řidiči přitom neskrývali překvapení, jelikož své lékárničky měli od roku 2011 originálně zabalené v neporušené fólii," dodala policejní mluvčí.

Všichni ti, kteří využili možnost vyzkoušet si ošetřit zraněnou cyklistku, obdrželi nové autolékárničky s logem Policie České republiky a Krajského úřadu Libereckého kraje. Od zdravotnických instruktorů Oblastního spolku Českého červeného kříže v Jablonci nad Nisou k těmto lékárničkám vyslechli rady, jak a na co jejich jednotlivé součásti obsahu použít.

V následujícím období letních měsíců budou tyto dopravně preventivní akce pokračovat a uskuteční se na území celého Libereckého kraje. Jejich cílem je pozitivní ovlivňování všech účastníků silničního provozu a zvyšování jejich znalostí i dovedností v oblasti poskytování předlékařské první pomoci zraněným osobám například při dopravních nehodách, jejichž účastníkem se může kdokoliv a kdykoliv stát. Proto je důležité umět poskytnout první pomoc rychle a neodkladně. 

„Věříme, že získané zkušenosti v podvědomí všech zúčastněných zůstanou a ne nadarmo se říká: „Těžce na cvičišti, lehce na bojišti." Samozřejmě všem účastníkům silničního provozu přejeme, aby se jim takové události vyhýbaly a do svého cíle dorazili vždy ve zdraví," doplnila na závěr Dagmar Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policisté v Jablonci rozdávali řidičům pivo, bylo totiž nealko
Při další dopravní akci zjistili policisté na Jablonecku 31 přestupků
Policisté opět kontrolovali podávání alkoholu, mladík nadýchal 1,73 promile
Policisté na Jablonecku prověřovali pití alkoholu mezi mládeží
Policisté při dopravním zátahu přistihli pouze jednoho opilého řidiče

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 14 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dočasné zrušení zastávky u Staré Osady

Kvůli rekonstrukci křižovatky ulic Československé armády a Stará Osada (u firmy Atrea) a autobusové zastávky bude v době od 1. dubna do 31. května dočasně zrušená autobusová zastávka Rýnovice, křižovatka ve směru na Lukášov a Liberec. Linky MHD č. 104 (směr Lukášov) a č. 107 (směr Kunratice, Mšenská) budou využívat zastávku Rýnovice, Belgická umístěnou před okružní křižovatkou v Belgické ulici.

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v dubnu
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v dubnu
Architekti budou soutěžit o nejlepší návrh jablonecké školky

Nejčtenější články

31.03.: Velikonoce v Jablonci se konají od 30. března do 10. dubna
30.03.: Volejbalistky o víkendu bojují o vítězství v I. lize žen
31.03.: Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace