Řidiči nové lékárničky většinou mají
26.01.2011 01:22:58 | Autor: Aleš Vávra | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou
Pouze deset provinilců, kterým v povinné výbavě auta chyběla nová lékárnička, nachytali jablonečtí policisté od začátku ledna v celém okrese. Provinění zatím řešili pouze domluvou.
„Případů, kdy řidič nemá novou autolékárničku, je velmi malé množství. Zjištění absence policista může posoudit od domluvy až po dvoutisícovou pokutu,” potvrdila tisková mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová fakt, že policisté zatím byli k řidičům hodně benevolentní.
Hlídky dokonce berou v potaz, zda auto vůbec nějakou lékárničku má, nebo zda stará lékárna nemá propadlou dobu životnosti.
Do nových autolékárniček od ledna přibyl leták s informacemi o poskytování první pomoci, kvalitní patnácticentimetrové nůžky v antikorozní úpravě, resuscitační maska s antibakteriálním filtrem a fólie na přikrytí zraněného. Naopak obvazy už nemusí být sterilní. Od 1. ledna 2011 je součástí povinné výbavy také reflexní vesta.
V lednu se policisté rovněž soustředili na kontroly řidičských průkazů. Podle statistiky úřadů si totiž stovky řidičů nestihly vyměnit staré oprávnění za nové. „Při kontrolách řidičů policisté nezjistili žádného provinilce, který by řídil s již neplatícím typem řidičského průkazu,” dodala Ludmila Knopová.
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie
Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Nejnovější články
Městská policie: Ztracené dítě a doutnající koš
Město Jablonec připravuje záměr parkovacího a bytových domů
Kraj reaguje na posun modernizace KNL úpravou smlouvy
Liberecký kraj jedná dál o koupi Ještědu
Kam za sportem a zábavou o víkendu 6. a 7. prosince
Nejčtenější články
04.12.: Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
05.12.: Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
06.12.: Kam za sportem a zábavou o víkendu 6. a 7. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.