Registrovaná zařízení získají od města Jablonec příspěvek na školné

12.06.2022 07:20:07 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Registrovaná zařízení získají od města Jablonec příspěvek na školné

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje výzvu k registraci subjektů poskytujících péči o děti ve věku 2-5 let. Důvodem je měsíční příspěvek z rozpočtu města, o nějž registrovaná zařízení poníží rodičům školné. Uzávěrka žádostí je 11. července.

„Jablonec nad Nisou dlouhodobě podporuje rodiny s malými dětmi, které mají trvalé bydliště ve městě, a to formou příspěvku na školné ve výši 1000 korun měsíčně na jedno dítě. V dnešní nelehké době, která doléhá na rodiny s dětmi, je tato adresná podpora důležitá, protože dává matkám možnost vrátit se do pracovního procesu. Podmínkou přiznání příspěvku je, aby rodiče splnili stanovená kritéria," vysvětlil jablonecký náměstek pro oblast školství David Mánek.

Zájemci o registraci musí k žádosti přiložit povinné dokumenty vypovídající o zaměření jejich činnosti (například živnostenské oprávnění, stanovy, zakládací nebo zřizovací listina), aktuální platný výpis z rejstříku trestů, provozní řád a aktuální ceník služeb. Formulář spolu s informacemi zájemci získají u Šárky Bachmannové (tel: 483 357 322, e-mail: bachmannova@mestojablonec.cz).

Pokud soukromý subjekt splní podmínky registrace, jako je působnost v Jablonci, charakter soukromé školky nebo dětské skupiny poskytující výchovně vzdělávací služby dětem od 2 do 5 let, pak s ním město uzavře smlouvu a příspěvky bude vyplácet zpětně na základě docházky dítěte.

Písemnou žádost na předepsaném formuláři spolu s přílohami je třeba zaslat na adresu: Statutární město Jablonec nad Nisou, Šárka Bachmannová, Mírové náměstí 19, 466 01 Jablonec nad Nisou v obálce nadepsané Soukromé subjekty nebo osobně doručit na podatelnu magistrátu. Uzávěrka registrace je 11. července ve 12.00.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.

Kraj, města a instituce chtějí vybudovat v Liberci bioplynovou stanici

Návrh memoranda o chystaném vybudování bioplynové stanice v Liberci, které hodlá Liberecký kraj uzavřít s dalšími subjekty, schválili na svém zasedání krajští radní. Dalšími signatáři budou akciové společnosti MVV Energie CZ, Teplárna Liberec a Severočeské vodovody a kanalizace, dále pak statutární města Liberec a Jablonec nad Nisou. „Tímto memorandem sledujeme částečné naplnění cílů odpadového hospodářství v oblasti biologicky rozložitelných komunálních odpadů, a to právě jejich využitím v bioplynové stanici. Budeme usilovat o to, abychom my i naše příspěvkové a námi vlastněné organizace předávali své biologicky rozložitelné odpady do bioplynové stanice, a to nejpozději do zahájení zkušebního provozu," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do nové sezony vstoupili i fotbalisté v I.B třídě
Kolem Liptákova. Cimrmanova cyklostezka přináší zábavu i poučení
Rychnov zahájil I.A třídu těsnou prohrou v Hejnicích
Povalil i FC Bayern: Ruda Gergel 70!
Letní Příroďák je zábavné prázdninové odpoledne v Rokytnici

Nejčtenější články

08.08.: Jablonečtí sepsali petici proti stavbě v ulicích Sportovní a K Rybárně
07.08.: Obrazem: Křehká krása 2022
07.08.: Nečekaně vysoká porážka béčka Jablonce na úvod ČFL

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace