Registrovaná zařízení získají od města Jablonec příspěvek na školné

12.06.2022 07:20:07 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Registrovaná zařízení získají od města Jablonec příspěvek na školné

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje výzvu k registraci subjektů poskytujících péči o děti ve věku 2-5 let. Důvodem je měsíční příspěvek z rozpočtu města, o nějž registrovaná zařízení poníží rodičům školné. Uzávěrka žádostí je 11. července.

„Jablonec nad Nisou dlouhodobě podporuje rodiny s malými dětmi, které mají trvalé bydliště ve městě, a to formou příspěvku na školné ve výši 1000 korun měsíčně na jedno dítě. V dnešní nelehké době, která doléhá na rodiny s dětmi, je tato adresná podpora důležitá, protože dává matkám možnost vrátit se do pracovního procesu. Podmínkou přiznání příspěvku je, aby rodiče splnili stanovená kritéria," vysvětlil jablonecký náměstek pro oblast školství David Mánek.

Zájemci o registraci musí k žádosti přiložit povinné dokumenty vypovídající o zaměření jejich činnosti (například živnostenské oprávnění, stanovy, zakládací nebo zřizovací listina), aktuální platný výpis z rejstříku trestů, provozní řád a aktuální ceník služeb. Formulář spolu s informacemi zájemci získají u Šárky Bachmannové (tel: 483 357 322, e-mail: bachmannova@mestojablonec.cz).

Pokud soukromý subjekt splní podmínky registrace, jako je působnost v Jablonci, charakter soukromé školky nebo dětské skupiny poskytující výchovně vzdělávací služby dětem od 2 do 5 let, pak s ním město uzavře smlouvu a příspěvky bude vyplácet zpětně na základě docházky dítěte.

Písemnou žádost na předepsaném formuláři spolu s přílohami je třeba zaslat na adresu: Statutární město Jablonec nad Nisou, Šárka Bachmannová, Mírové náměstí 19, 466 01 Jablonec nad Nisou v obálce nadepsané Soukromé subjekty nebo osobně doručit na podatelnu magistrátu. Uzávěrka registrace je 11. července ve 12.00.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace

Majetek kraje a jeho příspěvkovek ochrání pojišťovna Kooperativa

Krajští radní na jednání vybrali pojišťovnu, která bude pro Liberecký kraj a jeho 87 příspěvkových organizací od 1. dubna letošního roku spravovat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Vítězná nabídková cena společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group za oba druhy pojištění činí 21 337 852 korun bez DPH za jeden rok plnění. Pojišťovací činnosti jsou od DPH ze zákona osvobozeny.  „Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění movitého a nemovitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu Libereckého kraje a příspěvkových organizací zřízených krajem," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku
Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023
Obrazem: Zásadská pralyže 2023
V Kokoníně hořelo osobní auto
Krajské halové přebory atletů měly rekordní účast

Nejčtenější články

03.02.: Přechod dopravy na Jablonecku zkomplikovalo počasí a elektronika
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace