Regenerace sídliště Šumava: Komunikace, hřiště i zeleň

23.02.2023 08:32:11 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Regenerace sídliště Šumava: Komunikace, hřiště i zeleň

Jablonečtí zastupitelé schválili zahájení 1. etapy projektu regenerace sídliště Šumava, konkrétně ulice Jeronýmovy a části ulice Vysoká. Předpokládaná hodnota zakázky je necelých 28 milionů korun.

„Jde o rekonstrukci komunikace a chodníků včetně tech nových v ulici Jeronýmova a části ulice Vysoká a o rekonstrukci víceúčelového hřiště v ulici Spojovací. Nedílnou součástí projektu je řešení zeleně," řekl jablonecký náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík s tím, že nový povrch získá i ulice Jeronýmova: „Sice tam byl nedávno nový položený, ale ten byl pouze provizorní kvůli zimní údržbě, dlouho by tedy nevydržel. Po rekonstrukcí bude komunikace opravená a rozšířená tak, aby zde vznikla nová parkovací stání a zaparkovaná auta nebudou bránit průjezdům vozů IZS."

Právě oblast ulice Jeronýmova je tou nekritičtější a nejproblematičtější částí sídliště jak z pohledu dopravní obslužnosti a parkování, tak vzhledem k zanedbanosti silnice, chodníků, schodišť, kontejnerových stání i zeleně. „U zdejších panelových domů navíc není žádné vybavení pro volný čas dětí a dospělých. Proto je zde navržené dětské hřiště pro nejmenší a workoutové hřiště pro dospělé doplněné lavičkami. Návrh vzešel z několika setkání s občany," připomněl Jakub Chuchlík.

V 1. etapě ve zmíněné lokalitě kromě nově odvodněných parkovacích stání a opravených komunikací vzniknou opěrné zdi, dětské a workoutové hřiště, opravená nebo nová budou schodiště, rekonstrukcí projde veřejné osvětlení, víceúčelové hřiště v ulici Spojovací a kontejnerová stání. „Kvůli stavbě bude nutné pokácet nevhodnou či nezdravou zeleň, tu, která zůstane, ošetřit a vysadit novou. Poté se umístí nový mobiliář," dodal náměstek Chuchlík.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Téma, které čtenáře trápí: Kurty a hřiště na sídlišti Šumava
Nové výtahy a učebny bude mít škola na sídlišti Šumava
Tělocvična v jablonecké ZŠ Šumava bude modernější až příští rok
O prázdninách se v jabloneckých školách opravuje
Jablonecká ZŠ Šumava natočila svou verzi klipu Cup Song
Obrazem: Setkání s občany na sídlišti Šumava
Od 30. března startují v Jablonci tradiční setkání s občany

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów

Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."

Starý porost musí ustoupit nové generaci

Koncem týdne zahájí statutární město Jablonec nad Nisou těžbu dřevní hmoty v městském lese v ulici U Lesního divadla na Horní Proseči. „Kácíme zde 110 let starý smrkový porost. Jde o mýtní část lesa, která je už podrostlá mladými smrky a buky. Aby mohla nová generace stromů růst, musí starý porost ustoupit," uvádí Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Těžba probíhá v souladu s platným lesním hospodářským plánem a nejedná se o holoseč. „Volíme výběrný způsob, který šetrně uvolňuje prostor pro přirozenou obnovu. Těžba potrvá do února příštího roku," doplňuje městský lesní hospodář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu

Nejčtenější články

02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace