Ředitelku jablonecké školy napadl muž slovně i fyzicky

14.01.2023 18:47:05 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Ředitelku jablonecké školy napadl muž slovně i fyzicky

Muži, který slovně i fyzicky napadl ředitelku základní školy v Jablonci nad Nisou, policisté sdělili podezření ze spáchání dvou trestných činů.

„Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení vedeném do 48 hodin sdělili čtyřicetiletému muži podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a nebezpečné vyhrožování, kterých se dopustil tento týden ve středu v jedné základní škole v Jablonci nad Nisou," potvrdila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Podezřelý tehdy odpoledne kolem půl třetí hodiny vtrhl s velkou agresí do ředitelny, kde za sebou zavřel dveře. Následně nejprve slovně a poté i fyzicky napadl ředitelku. Poté z kanceláře odešel a ještě v prostorách školy velmi vulgárními výrazy napadal jak paní ředitelku, tak i jejího zástupce, který se jí zastal. K osobě paní ředitelky neustále vykřikoval urážky, nadávky a výhružky. Během tohoto incidentu si ještě vyhrnul bundu, aby bylo vidět, že má u sebe v kalhotách zasunutou zbraň. Poté ji rukou povytáhl, aby jasně naznačil, že je ozbrojen. V té době tomuto jednání byli přítomni ještě další učitelé a několik nezletilých žáků školy.

Potom podezřelý společně s dalším mužem, který ho do školy jen doprovázel do školy, z budovy odešel. Pracovnice školy během incidentu věc oznámila telefonicky městským strážníkům, kteří na místo ihned vyslali svoji hlídku, které se podařilo agresivního muže se zbraní nedaleko školy zadržet. Poté ho předali k dalším úkonům policistům z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou, které přivolali na místo události.

„Policejní hlídka muže zadržela a umístila do cely. Během provedených úkonů u něj zajistila plynovou pistoli. Důvody jednání podezřelého souvisely s docházkou jeho dítěte do základní školy," sdělila mluvčí Sochorová.

V pátek odpoledne proběhlo v rámci zkráceného přípravného řízení vedeného do 48 hodin soudní zasedání v rámci, kterého soudce Okresního soudu v Jablonci nad Nisou podezřelého pravomocně potrestal a propustil ze zadržení na svobodu. Paní ředitelka na tuto skutečnost reagovala slovy: „Velmi děkuji zasahujícím městským strážníkům, kterým se podařilo téměř okamžitě muže zadržet. Stejně tak děkuji všem policistům, kteří se podíleli na zpracování celého případu ve zrychleném zkráceném přípravném řízení, díky kterému mohl být zadržený muž ve velmi krátké době postaven před soud a za své jednání potrestán."

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

Vinnetou se vrací do Turnova!

Pokud jste si mysleli, že jste viděli všechny možné verze příběhu o přátelství mezi Vinnetouem a Old Shatterhandem, připravte se na překvapení! Divadelní soubor Tyl Slaná vás zve na reprízu divadelní komedie Vinnetou od autora Petra Kolečka, která se uskuteční ve čtvrtek 22. února v Městském divadle v Turnově. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

20.02.: Hořel rodinný dům v Zásadě
21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace