Ředitelku jablonecké školy napadl muž slovně i fyzicky

14.01.2023 18:47:05 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

Ředitelku jablonecké školy napadl muž slovně i fyzicky

Muži, který slovně i fyzicky napadl ředitelku základní školy v Jablonci nad Nisou, policisté sdělili podezření ze spáchání dvou trestných činů.

„Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení vedeném do 48 hodin sdělili čtyřicetiletému muži podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a nebezpečné vyhrožování, kterých se dopustil tento týden ve středu v jedné základní škole v Jablonci nad Nisou," potvrdila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Podezřelý tehdy odpoledne kolem půl třetí hodiny vtrhl s velkou agresí do ředitelny, kde za sebou zavřel dveře. Následně nejprve slovně a poté i fyzicky napadl ředitelku. Poté z kanceláře odešel a ještě v prostorách školy velmi vulgárními výrazy napadal jak paní ředitelku, tak i jejího zástupce, který se jí zastal. K osobě paní ředitelky neustále vykřikoval urážky, nadávky a výhružky. Během tohoto incidentu si ještě vyhrnul bundu, aby bylo vidět, že má u sebe v kalhotách zasunutou zbraň. Poté ji rukou povytáhl, aby jasně naznačil, že je ozbrojen. V té době tomuto jednání byli přítomni ještě další učitelé a několik nezletilých žáků školy.

Potom podezřelý společně s dalším mužem, který ho do školy jen doprovázel do školy, z budovy odešel. Pracovnice školy během incidentu věc oznámila telefonicky městským strážníkům, kteří na místo ihned vyslali svoji hlídku, které se podařilo agresivního muže se zbraní nedaleko školy zadržet. Poté ho předali k dalším úkonům policistům z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou, které přivolali na místo události.

„Policejní hlídka muže zadržela a umístila do cely. Během provedených úkonů u něj zajistila plynovou pistoli. Důvody jednání podezřelého souvisely s docházkou jeho dítěte do základní školy," sdělila mluvčí Sochorová.

V pátek odpoledne proběhlo v rámci zkráceného přípravného řízení vedeného do 48 hodin soudní zasedání v rámci, kterého soudce Okresního soudu v Jablonci nad Nisou podezřelého pravomocně potrestal a propustil ze zadržení na svobodu. Paní ředitelka na tuto skutečnost reagovala slovy: „Velmi děkuji zasahujícím městským strážníkům, kterým se podařilo téměř okamžitě muže zadržet. Stejně tak děkuji všem policistům, kteří se podíleli na zpracování celého případu ve zrychleném zkráceném přípravném řízení, díky kterému mohl být zadržený muž ve velmi krátké době postaven před soud a za své jednání potrestán."

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Petr Hapka a jeho potměšilí hosté zaplnili divadlo hudbou i emocemi
Nová Asociace euroregionů spojuje sousední země i jejich občany
Jaro v kraji: Parchanti na Bezdězu, koupel v pivu i lamy na ranči
Jednou jsi dole, jednou nahoře aneb pád a vzestup Vratislavické kyselky
S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Nejčtenější články

21.03.: Řidička přehlédla v Jablonci na přechodu přecházející chodkyni
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
22.03.: S třemi zákazy řízení a pod vlivem drog usedl v Jablonci za volant

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace