Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce

30.11.2019 15:19:45 | Autor: Lenka Röhrichová | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Přinášíme vám přehled akcí kulturního střediska a dalších organizací a spolků ve Smržovce v prosinci 2019.

neděle 1. 12.

Železná neděle u ovečkového betlému - Rozsvícení deskového betlému
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Spolek Malé Polsko pořádá 9. ročník adventů. Těšit se můžete na přílet andílků, svítících hvězdiček a sněhových vloček, na rozsvícení betlému a vánočního stromku, zapálení první adventní svíce a také na překvapení. Ochutnáte klasické teplé nápoje včetně punče betlémáčku a betlémáčku pro děti, opečené buřtíky, cukroví a také tradiční krkonošské jídlo - bramborák se švestkami. Připravena bude i zábava pro děti.

Vánoční strom slavnostně rozsvítí i na Smržovce

Rozsvícení vánočního stromu
Od 18.30 hodin před Zámečkem. Součástí rozsvícení vánočního stromečku bude opět vypouštění balónků s přáním Ježíškovi. Napsané přání si přineste s sebou. Balónek se světýlkem si budete moct zakoupit za 20 Kč (pořádáno ve spolupráci se Základní školou Smržovka). Chybět nebude něco dobrého k zakousnutí a teplého k zahřátí. Těšit se můžete na hudební vystoupení kapely Pavla Černého. Samostatná pozvánka

úterý 3. 12.

Na Bílém rytíři za svatým Jakubem
Od 17 hodin ve výstavní síni Zámečku. Vyprávění Martiny Josífek Zelinkové o její cestě na koloběžce zvané Bílý Rytíř do Santiaga de Compostela, kde našla uzdravení, lásku a hlavně sama sebe. V rámci vyprávění proběhne i autogramiáda její knihy.

neděle 8. 12.

Bronzová neděle u ovečkového betlému
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Na tuto adventní neděli je připraveno velké překvapení pro děti i dospělé, a taky beltémáček pro velké i malé, opékání buřtíků i ochutnávka cukroví. Na adventním věnci zahoří druhá svíce. Připravena bude i zábava pro děti.

pondělí 9. 12.

Hovory nad otevřenou biblí
Od 17 hodin ve výstavní síni smržovského Zámečku. Pravidelná setkání s kazatelem Patrikem Horváthem.

úterý 10. 12.

Vánoční pásmo se Smržováčkem
Od 17.30 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Dobrovolné vstupné bude věnováno na další opravy kostela.

středa 11. 12.

Veřejné jednání zastupitelstva města
Od 16 hodin v zasedací místnosti radnice.

neděle 15. 12.

Vánoční pohoda
Od 9.30 hodin na náměstí T. G. Masaryka před Zámečkem a uvnitř Zámečku. Program: 10 hodin - vystoupení dětského pěveckého sboru Smržováček, 11 hodin - divadelní představení Vánoční příběh v podání Divadla KAKA a vánoční vystoupení kapely Benedetta. Opět si tu můžete na přání nechat žáky Střední odborné školy lesnické v Hejnicích vyrobit svícny na vánoční stůl a různé jiné dekorace. Své výrobky vám nabídnou i žáci ZŠ Smržovka. Chybět nebude ani barvení svíček a možnost vyrobit si drobné dárečky. Ve stáncích si pak můžete nakoupit drobné dárky, dobroty české i bavorské a také navštívit Muzeum místní historie ve vánočním hávu a výstavu fotografií Moniky Vackové Krajinou známou i neznámou. Pořádá kulturní středisko ve spolupráci se Základní školou Smržovka.

neděle 15. 12.

Stříbrná neděle u ovečkového betlému
Od 16.30 hodin se koná na rozhraní ulic Občanská a Vřesová další adventní setkání. Připravena bude vedle tradičních pochutin také rybí polévka. Budete moct být u zapálení třetí svíce na adventním věnci a chybět nebude ani program pro děti.

pondělí 16. 12.

Dílna s Květou
Od 15 do 17 hodin v knihovně. Pracovníci dílen Domova Maxov pod vedením Květy Merklové naučí v prosinci účastníky Dílny vyrobit vánoční stromeček. Dílny ve spolupráci s Domovem Maxov v Horním Maxově finančně podporuje město Smržovka a Liberecký kraj.

sobota 21. 12.

Sousedská pohoda
Od 11 hodin do padnutí v Penzionu U Potůčku ve Hřbitovní ulici. Všichni, kdo si chtějí odpočinout od vánočního shonu, nechtějí doma prožít den plný uklízení a stresu, nebo naopak potřebují nabrat další síly, přijďte na ojedinělou akci, při které si nejen odpočinete, ale pobavíte se s ostatními v příjemném prostředí. Ochutnáte netradiční nápoje a připraveno bude též něco k zakousnutí. Z důvodu omezené kapacity je dobré si místo rezervovat na tel.: 602 800 530 nebo e-mailu: penzion@sskolemb.cz. Více na www.penzionupotucku.cz.

neděle 22. 12.

Zlatá neděle u ovečkového betlému
Od 16.30 hodin na rozhraní ulic Občanská a Vřesová ve Střední Smržovce. Smržovka je díky adventům u ovečkového betlému již několik let zařazena do oficiální trasy skautů, kteří rozvážejí po České republice betlémské světlo. Do Smržovky jej skauti přivezou mezi 16.30-17 hodin a zapálí jím čtvrtou adventní svíci. Občerstvení je zajištěno, zábava a ceny pro děti také.

středa 25. 12.

Slavnost Narození Páně
Od 9.30 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela.

neděle 29. 12.

Zpívání u jesliček
Od 16 hodin v kostele sv. Archanděla Michaela. Tradiční vánoční koncert, při kterém zazní krásné vánoční koledy a melodie v podání mladých umělců ze ZUŠ Železný Brod - dětského komorního pěveckého sboru Řetízek a smyčcového kvarteta. Oba soubory řídí sbormistr Josef Hlubuček.

úterý 31. 12.

Silvestr u ovečkového betlému
Od 23 hodin přivítání nového roku na rozhraní ulic Občanská a Vřesová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ohlédnutí za 9. Charitativním zumba maratonem
Vánoční strom slavnostně rozsvítí i na Smržovce
Krajinou známou i neznámou na smržovském zámečku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo
Jirka Zemler oslavil 85!!!
A bude zase skupina o záchranu
Řidiči mohou o víkendech nechat vozidla v libereckém parkovacím domě
Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Nejčtenější články

18.04.: Do centra Liberce přináší kousek exotiky Papilonia – motýlí dům
17.04.: Kvalifikace o 1. volejbalovou ligu pokračuje
17.04.: Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v dubnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace