Prosečská kaplička se uchází i o cenu Národního památkového ústavu

16.07.2015 09:09:30 | Autor: Jana Matěchová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Prosečská kaplička se uchází i o cenu Národního památkového ústavu

Jablonecká, respektive prosečská kaplička Panny Marie, která vloni prošla celkovou rekonstrukcí, se stále drží s velkým náskokem na čele hlasování soutěže Má vlast cestami proměn. Historický objekt se však uchází také o titul v celostátní soutěži o Cenu Národního památkového ústavu (NPÚ) Patrimonium pro Futuro.

Cenu NPÚ Patrimonium pro Futuro s podtitulem Společenské ocenění příkladů dobré praxe vyhlašuje Národní památkový ústav podruhé s cílem upozornit na pozitivní příklady a příběhy v oblasti památkové péče. Ukázat, co se povedlo, a ocenit ty, kteří se o to zasloužili.

V každém kraji vybrala komise odborníků z řady akcí či projektů dokončených v roce 2014 dvě nejzajímavější a jako krajské vítěze je nominovala do celostátního kola v jedné ze čtyř kategorií:

· obnova památky, restaurování

· objev, nález roku

· prezentace hodnot

· záchrana památky

Za Liberecký kraj je nominovaná prosečská kaplička v kategorii záchrana památky a Muzeum skla a bižuterie, které soutěží v kategorii prezentace hodnot s výstavou Země ornamentu.

Cena veřejnosti

Zatímco krajských 27 nominací na Cenu Národního památkového ústavu Patrimonium pro Futuro hodnotí odborníci a vybírají vítěze v jednotlivých kategoriích, veřejnost má možnost zvolit si svého favorita na vlastní ocenění. Jméno vítěze bude oznámeno v září při slavnostním vyhlašování a předávání cen v kostele sv. Floriána v Krásném Březně u Ústí nad Labem.

Hlasovat můžete celé léto na www.npu.cz, hlasovat je možné pouze jednou a pouze pro jednoho z nominovaných. Soutěž o nejlepší proměnu trvá do května 2016. V soutěži Má vlast Cestami proměn můžete podpořit prosečskou kapličku pod číslem 24 na www.cestamipromen.cz.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obnova kaple v Proseči je nominována na cenu Patrimonium pro Futuro
Prosečská kaplička soutěží o nejzdařilejší proměnu roku 2015
Opravenou kapličku na Proseči slavnostně zasvětí Panně Marii

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021
Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace