Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn

03.07.2020 07:26:01 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn

Komunitní dům seniorů ve Cvikově, obnova pietního místa u kostela v Jeřmanicích, nová vodní nádrž v Křižanech, dětské hřiště v Bělé a rekonstrukce hasičské zbrojnice v Rynolticích. To jsou zkrášlená místa v regionu, která jsou k vidění na národní putovní výstavě v rámci projektu Má Vlast cestami proměn.

Výstava představuje osudy zchátralých budov proměněných v krásné a užitečné stavby, svědectví o obnovených náměstích a návsích, rekonstruovaných nádražích, zachráněných sakrálních stavbách i znovuoživené přírodě.

12. ročník celostátní putovní výstavy těch nejzajímavějších proměn, mezi nimiž nechybí ani ty regionální z Libereckého kraje, na pražském Vyšehradě po boku dalších významných osobností zahájil také Michal Kříž, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a evropského plánování.

„Je to již šest let, co je Liberecký kraj partnerem této unikátní výstavy a proměny z našeho kraje mají vždy velký úspěch. Letos na základě výsledku v internetovém hlasování veřejnosti byla oceněna obnova hradního areálu Valdštejn," uvedl Kříž.

Během léta a podzimu bude expozice putovat po kraji: do 20. června je k vidění ve Cvikově, od 1. do 30. září v Jeřmanicích a po celý říjen před Evropským domem v Liberci.

Pro ty nejpozoruhodnější proměny lze až do příštího května hlasovat na internetové stránce www.cestamipromen.cz. „Při zahájení příští výstavy 12. června 2021 udělíme vítězům ceny. Už nyní je možné na webu přihlašovat proměny do třináctého ročníku," uzavřela ředitelka pořádajícího spolku Asociace Entente Florale CZ - Souznění Drahomíra Kolmanová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Valdštejn bronzový v projektu Má vlast cestami proměn 2020
Výstava mapuje zkrášlená místa. Přihlašovat objekty lze do konce září
Dětské prohlídky na Valdštejně sklízí úspěch!
Česko opět oživí putovní výstava o úctě k domovu a svému kraji
Výstava Cestami proměn opět doputovala do Jablonce

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj školám usnadní dopravu žáků na výukové programy

Výukové programy v iQlandii patří mezi ty, které dokážou žáky nadchnout pro vědu a techniku a nabídnout jim učení jinak než jen v lavicích. Pro některé školy ale může být překážkou samotná doprava. Liberecký kraj proto i ve druhém pololetí tohoto školního roku pokračuje v podpoře dopravy žáků na výukové programy do iQlandie a nabízí školám možnost žádat o dotaci průběžně. „Chceme, aby se kvalitní a inspirativní výukové programy dostaly ke všem dětem bez ohledu na to, odkud pocházejí. Doprava bývá často tou největší překážkou, a proto ji kraj školám pomáhá řešit," upřesnila radní Libereckého kraje pro resort školství a sportu Jitka Skalická.

Tradiční jablonecký dotační titul na podporu výstavby

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje Program podpory výstavby technické infrastruktury pro rok 2026. Stejně jako v předchozích letech zaměří podporu na výstavbu domovních čistíren odpadních vod a kanalizačních přípojek. Pro letošní rok město vyčlenilo částku 1 milion korun. Novinkou je možnost podat žádost v obou kolech také elektronicky prostřednictvím Portálu Jablonečana. „Podporou domovních čistíren a kanalizačních přípojek zlepšujeme kvalitu životního prostředí i technickou infrastrukturu ve městě. Chceme, aby byl program pro občany co nejdostupnější, proto letos umožníme i plně elektronické podání žádostí," říká jablonecký primátor Miloš Vele. O investiční dotaci mohou žádat majitelé objektů určených k trvalému bydlení v katastru Jablonce nad Nisou, získat mohou 50 % z celkových způsobilých výdajů, maximálně však 50 tis. korun na jednu bytovou jednotku, a to od 1. dubna do 30. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vlajka pro Tibet opět visí na krajském úřadu
Vlastníci Krajské nemocnice převzali nové akcie sjednoceného subjektu
Obrazem: Rallye Jizera přilákala stovky diváků
Dorostenecká rekordmanka byla druhou nejrychlejší ženou
Obrazem: Hobby horsing v jablonecké hale

Nejčtenější články

08.03.: Obrazem: Rallye Jizera přilákala stovky diváků
08.03.: Obrazem: Hobby horsing v jablonecké hale
08.03.: Dorostenecká rekordmanka byla druhou nejrychlejší ženou

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace