Prodej vánočních ozdob a dekorací na podporu onkologicky nemocných

10.12.2021 07:15:28 | Autor: redakce | Rubrika: Společnost | Obce: Liberecký kraj

Prodej vánočních ozdob a dekorací na podporu onkologicky nemocných

Ve dnech 10. až 16. prosince probíhá v obchodním centru Forum v Liberci již druhý ročník prodeje vánočních ozdob a dekorací na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých.

„Od začátku října do konce listopadu se uskutečnila sbírka vánočních ozdob a dekorací mezi veřejností. Do sbírky se zapojili lidé všech generací od dětí po seniory. Sešly se nám stovky předmětů od těch kouzelných historických, originálních papírových od dětí až po ty nové skleněné darované firmami. Moc děkujeme všem, kteří se do sbírky zapojili a rozhodli se s námi pomáhat," uvedla Petra Kuntošová, koordinátorka Centra Amelie v Liberci.

Prodej darovaných předmětů bude probíhat v prvním patře obchodního centra u stánku Amelie. Výběr je opravdu velký a ceny nízké. Kupující si tak mohou nejen za výhodnou cenu zútulnit domov, ale v čase předvánočním podpořit i nemocné s rakovinou. Výtěžek prodeje půjde na poskytování bezplatných psychosociálních služeb onkologicky nemocným a jejich blízkým.

„Získané peníze nám pomohou v této náročné době s udržením bezplatných služeb pro klienty. Podpora psychologa či pomoc sociálního pracovníka při vyřízení dávek a služeb je pro nemocné a jejich rodiny neméně důležité jako vlastní léčba nemoci. Finance nám pomohou zajistit také aktivizační činnosti pro klienty jako například plavání, zdravotní cvičení a další, které z naší zkušenosti pomáhají nemocným ulehčit návrat do života, ale které by si někteří sami nemohli z finančních důvodů dovolit. Minulý rok sbírka vynesla skoro 40 000 korun na zajištění těchto služeb, tak snad budeme letos stejně úspěšní," dodala Petra Kuntošová.

Centrum Amelie je otevřeno dvakrát v týdnu, v úterý a čtvrtek od 9:00 do 12:00 v prostorách Krajské nemocnice Liberec (budova U, vchod z Jablonecké ul.) Onkologicky nemocní i jejich blízcí se mohou na pracovníky Centra obracet osobně, telefonicky 608 458 277 či e-mailem liberec@amelie-zs.cz. Více informací o organizaci a jejích aktivitách lze nalézt na www.amelie-zs.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pořádají sbírku vánočních ozdob na podporu onkologicky nemocných
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné
Vánoční ozdoby a dekorace podpoří onkologicky nemocné a jejich blízké
Liberecká Amelie pořádá již osmý ročník akce Tulipánový měsíc

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič odháněl včelu a přejel v Nové Vsi do protisměru
Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty
Chtějí obyvatelé Abecedy zídky zachovat? Odpoví průzkum
Rockové Léto na kopci pořádají u rozhledny Nisanka

Nejčtenější články

10.08.: K tragické havárii motocyklisty došlo u Železného Brodu
10.08.: Povalil i FC Bayern: Ruda Gergel 70!
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace