Proč vyrostly u Oblastní galerie sochy? Prozradí komentovaná prohlídka

10.04.2019 21:06:36 | Autor: Tereza Valchová | Rubrika: Kultura | Obce: Liberecký kraj

Proč vyrostly u Oblastní galerie sochy? Prozradí komentovaná prohlídka

Již tři týdny zdobí prostor kolem liberecké galerie sochy, které jsou mimo jiné i originální pozvánkou na výstavu uvnitř. Výstava 14 předních českých sochařek s příznačným názvem Krása a půvab vyvolává pozitivní reakce u veřejnosti i odborného publika.

A také vzbuzuje spoustu otázek. Co autorky spojuje, nebo naopak rozděluje? A proč si vybraly tak obtížnou disciplínu, jakou je klasické sochařství? Je jejich tvorba koníčkem, nebo živobytím? Odpovědi na ně a také mnohé další se dozvíte od kurátorky Markéty Kroupové na komentované prohlídce, která se v galerii uskuteční 11. dubna v 10:30 a v 17:00. Vstupné je 20 Kč.

Kateřina Komm - Karla a Marie, v pozadí sousoší Ruta<br />Autor: Jiří Jiroutek „Přes počáteční obavy jak bude výstava sochařek - žen vnímána především odbornou veřejností, jsme potěšeni, že běžným návštěvníkům se výstava líbí. Navíc si kolemjdoucí s oblibou fotí sochy, které stojí kolem galerie. Nevšedním zážitkem pro ně bylo, když Kateřina Komm dokončovala svoji monumentální betonovou plastiku přímo na místě vedle galerie," řekla Markéta Kroupová.

V Oblastní galerii Liberec je k vidění kolem 60 děl od předních českých sochařek. Výstava dílčím způsobem představuje současné české sochařství. Vystavují tu autorky, které by se pravděpodobně na jiné výstavě nepotkaly, protože jejich přístup k tvorbě je velmi rozdílný. „Při výběru děl jsme se řídili hlavně kvalitou. Nechtěli jsme prezentovat jen jeden výtvarný názor, ale ukázat, jak je české sochařství rozmanité," vysvětlila kurátorka Markéta Kroupová. Název výstavy Krása a půvab podle ní navíc nevtíravě upozorňuje, že vystavující jsou samé ženy, ale vystavené sochy nejsou jen krásné a půvabné.

Vystavující sochařky: Bronislava Bakule Malá - Anna Hulačová - Monika Immrová - Miriam Kaminská - Kateřina Komm - Markéta Korečková - Eva Matušek-Vláčilíková - Lenka Melkusová - Markéta Melkusová - Petra Pešková - Magdaléna Roztočilová - Paulina Skavova - Sáva Spirova - Dagmar Šubrtová.

Oblastní galerie Liberec je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Galerie je otevřená denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin, ve čtvrtky do 19 hodin. Galerie nabízí každý čtvrtek vstup zdarma.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 8 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Socha Čerta před libereckou galerií zmizela
Kraj přispěje na lepší ozvučení v Oblastní galerii Liberec

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak postupuje stavba mostu na semilské sídliště V Řekách
Bezpečnější hory díky novinkám v aplikaci Záchranka
Spustili registraci na čtvrtou očkovací dávku proti koronaviru
V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
Obrazem: Velké Hamry v derby krajského přeboru přehrály Pěnčín

Nejčtenější články

15.08.: V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace