Připraví strategii řešení jablonecké dopravy

23.09.2023 09:49:46 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Připraví strategii řešení jablonecké dopravy

Jablonec nad Nisou si nechá zpracovat kompletní strategii parkovací politiky, jejíž součástí bude vypracování studie proveditelnosti pro zadávací výběrového řízení na nové parkovací automaty. Zakázka zahrnuje tři fáze, kompletní zpracování bude trvat rok, vyjde na necelé dva miliony korun bez DPH a vypracuje ji společnost SmartPlan.

„První fáze, kterou rada města schválila 11. září, zahrnovala základní analýzu a vypracování studie proveditelnosti pro zadávací dokumentaci výběrového řízení na nové parkovací automaty," řekl náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík s tím, že tato fáze byla přesazena před ostatní fáze tohoto koncepčního dokumentu z důvodů havarijního stavu stávajících automatů.

Druhá fáze zahrnuje analýzu parkovacích potřeb. „Ta je klíčovým podkladem pro jakékoli koncepční zacházení s parkováním. Kromě nastavení parkovací politiky bude sloužit jako podklad pro právě připravované zadání rozsáhlého koncepčního dokumentu Územní studie charakteru zástavby a koncepce mobility města. Průběžně bude také využívána pro jednotlivé projekty dopravních úprav a značení," vysvětlil náměstek Chuchlík. Analýza zahrnuje podrobný průzkum dopravy v klidu na území celého města ve dvanácti časových profilech, které popíší dopravní chování uživatelů v dané lokalitě. Duhou částí analýzy je pasportizace parkovacích stání, včetně dopravního značení, se kterým může město dále pracovat a udržovat v aktuálním přehledu.

„Analýza parkovacích potřeb také klíčový podklad pro třetí fázi nabízené spolupráce, kterou je parkovací politika, resp. kompletní strategie pro parkování, zahrnující placené zóny, cenovou politiku, vymáhání, prioritizace zajištění chybějících kapacit, komunikaci s veřejností apod.," pokračoval náměstek.

Společnost SmartPlan město oslovilo na základě referencí z fakulty dopravní ČVUT a několika měst, kde parkovací systémy navrhovala. Vypracování kompletní strategie dopravní politiky je oceněné na 1,9 milionu Kč bez DPH.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.

Turnovská Špéra slavila 140. výročí založení

O uplynulém víkendu se na turnovské Špéře konaly oslavy 140. výročí založení školy. Akce se zúčastnila řada významných hostů, jako například náměstek hejtmana Libereckého kraje Mgr. Jiří Čeřovský, dále inspektorka ČŠI Mgr. Jitka Šafaříková, představitelé významných sponzorů školy, ředitelé škol, zástupci sociálních partnerů a řada dalších. Přijelo také mnoho bývalých studentů z celé republiky, sešli se bývalí pedagogové a zaměstnanci školy, ale škola byla otevřená i pro širokou veřejnost v rámci Dnů otevřených dveří, které byly součástí oslav. Více podrobností a fotografie


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Roubenky a pískovec – to je cyklojízda Dubským Švýcarskem
Obrazem: 19. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Předkládejte žádosti do Programu regenerace MPR a MPZ
Na co se můžete těšit na Železnobrodském jarmarku 2024
Ulice Gen. Mrázka bude mít nový povrch, chodníky i osvětlení

Nejčtenější články

11.06.: Adam Pelta: Pohár je pro nás vrchol sezony!
13.06.: Fotbalisté Pěnčína získali krajský pohár
12.06.: Na Mlatě vzdali hold českému velikánovi

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace