Připraví strategii řešení jablonecké dopravy

23.09.2023 09:49:46 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Připraví strategii řešení jablonecké dopravy

Jablonec nad Nisou si nechá zpracovat kompletní strategii parkovací politiky, jejíž součástí bude vypracování studie proveditelnosti pro zadávací výběrového řízení na nové parkovací automaty. Zakázka zahrnuje tři fáze, kompletní zpracování bude trvat rok, vyjde na necelé dva miliony korun bez DPH a vypracuje ji společnost SmartPlan.

„První fáze, kterou rada města schválila 11. září, zahrnovala základní analýzu a vypracování studie proveditelnosti pro zadávací dokumentaci výběrového řízení na nové parkovací automaty," řekl náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík s tím, že tato fáze byla přesazena před ostatní fáze tohoto koncepčního dokumentu z důvodů havarijního stavu stávajících automatů.

Druhá fáze zahrnuje analýzu parkovacích potřeb. „Ta je klíčovým podkladem pro jakékoli koncepční zacházení s parkováním. Kromě nastavení parkovací politiky bude sloužit jako podklad pro právě připravované zadání rozsáhlého koncepčního dokumentu Územní studie charakteru zástavby a koncepce mobility města. Průběžně bude také využívána pro jednotlivé projekty dopravních úprav a značení," vysvětlil náměstek Chuchlík. Analýza zahrnuje podrobný průzkum dopravy v klidu na území celého města ve dvanácti časových profilech, které popíší dopravní chování uživatelů v dané lokalitě. Duhou částí analýzy je pasportizace parkovacích stání, včetně dopravního značení, se kterým může město dále pracovat a udržovat v aktuálním přehledu.

„Analýza parkovacích potřeb také klíčový podklad pro třetí fázi nabízené spolupráce, kterou je parkovací politika, resp. kompletní strategie pro parkování, zahrnující placené zóny, cenovou politiku, vymáhání, prioritizace zajištění chybějících kapacit, komunikaci s veřejností apod.," pokračoval náměstek.

Společnost SmartPlan město oslovilo na základě referencí z fakulty dopravní ČVUT a několika měst, kde parkovací systémy navrhovala. Vypracování kompletní strategie dopravní politiky je oceněné na 1,9 milionu Kč bez DPH.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace