Aktuality strana 3488

Rubrika:--vše-- Obec:--vše--
Hledaný výraz:--bez omezení-- Akce pro den:--neurčeno--
Seřadit:

Řemeslný den

24.09.2011 | Volný čas | Jablonec nad Nisou
1. 10. od 14:00 do 17:00 DDM Vikýř | více

 
 

Adrenalinové sporty

24.09.2011 | Volný čas | Jablonec nad Nisou
28. 9. DDM Vikýř
| více

 
 
 
 

Robert Křesťan & Druhá tráva

24.09.2011 | Kultura | Jablonec nad Nisou
30. 9. od 20:00 Eurocentrum | více

 
 

Koncert duchovní hudby

24.09.2011 | Kultura | Jablonec nad Nisou
28. 9. od 18:00 Kostel sv. Anny | více

 
 

V dobrém jsme se sešli

24.09.2011 | Kultura | Jablonec nad Nisou
4. 10. od 18:00 Městské divadlo | více

 
 

Otevření hřiště pro děti v Zásadě

 

24.09.2011 | Volný čas | Zásada
V neděli 25. 9. 2011 od 14 hodin v Zásadě | více

 
 

Den otevřených dveří v Domově Maxov

 

24.09.2011 | Volný čas | Smržovka
V úterý 11. října 2011 přijměte pozvání na den otevřených dveří v Domově Maxov. Navštívit nás můžete od 9 do 11 hodin a od 13 do 16 hodin. | více

 
 

Skafandr a motýl

24.09.2011 | Kultura | Železný Brod
4.10. od 19.30 KC Kino | více

 
 

Antikrist

24.09.2011 | Kultura | Železný Brod
1.10. od 19.30 KC Kino | více

 
 

Nalezeno článků: 40468, zobrazeno: 34871-34880

 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva

Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.

Krajský stipendijní program podporuje žáky ve vybraných oborech

Rozhodování o studiu na střední škole není pro řadu žáků ani jejich rodičů jednoduché. Vedle zájmu a schopností často vstupují do hry i praktické otázky - dojíždění, náklady na studium nebo nejistota, zda má vybraný obor perspektivu. Právě v těchto situacích hrají roli stipendia, kterými Liberecký kraj dlouhodobě podporuje vzdělávání v důležitých oblastech. Rada kraje nyní schválila pokračování stipendií pro žáky středních škol ve vybraných oborech vzdělávání i pro druhou část školního roku 2025/2026. Jde o obory, které jsou pro region zásadní, ale dlouhodobě o ně není mezi uchazeči takový zájem - například technické, stavební, zemědělské, zdravotnické nebo tradiční řemeslné obory. „Stipendia vnímáme jako praktickou pomoc žákům i jasný signál, že si určitých oborů vážíme. Nejde jen o finanční podporu, ale také o podporu rozhodování v oblastech, které jsou pro Liberecký kraj dlouhodobě důležité," uvedla radní pro oblast školství a sportu Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Atletický týden vyvrcholil v Jablonci víceboji mládeže
Kam za sportem a zábavou o víkendu 20. až 22. února
Uzavírky ulic J. Hory, Arbesova a U Kostela potrvají do května
Krajská hokejová liga pokračuje play off
Na sjezdovce v Harrachově zemřela žena, policie hledá svědky

Nejčtenější články

19.02.: V Chile na nejtěžším městském sjezdu měl Tomáš Slavík pád
19.02.: Lyžníci ve Smržovce už podevětadvacáté
18.02.: Systém eCall přivolal pomoc hasičů k havarovanému autu v Plavech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace