Přímý přenos Massenetovy Popelky uvidíte v Jablonci na Nový rok

27.12.2021 11:43:32 | Autor: Sabina Coufalová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Přímý přenos Massenetovy Popelky uvidíte v Jablonci na Nový rok

Vánoce a období kolem přelomu roku je mimo jiné i obdobím pohody a pohádek. Letošní program série operních přenosů MET: Live in HD nabízí zajímavou alternativu. Na Nový rok večer je totiž naplánována pohádková klasika pro celou rodinu, Popelka z pera skladatele Julese Masseneta. V Jablonci nad Nisou ji promítne kino Radnice.

Newyorský operní svatostánek letos naváže na oblíbenou tradici. Již tradičně v období kolem vánočních svátků chystá premiéru nově obsazené klasiky určené pro celou rodinu. Tentokrát padla volba na Popelku, klasický pohádkový příběh z pera Charlese Perraulta, který inspiroval francouzského skladatele Julese Masseneta k napsání stejnojmenné opery.

Produkce renomovaného režiséra Laurenta Pellyho, která měla v Metropolitní premiéru v sezóně 2017-18, se vrací ve zbrusu novém anglickém překladu a zkrácené devadesátiminutové verzi a na její nové podobě se pracovalo více než rok. V hlavní roli klasického příběhu se představí mezzosopranistka Isabel Leonard a Emily D´Angelo coby Popelčin vyvolený princ. V dalších úlohách září Stephanie Blythe, Jessica Pratt a Laurent Naouri. Dirigentské taktovky se ujal maestro Emmanuel Villaume.


Popelka bývá označována za nejpřístupnější z oper Julese Masseneta. Pohádková romance skýtá spoustu prostoru pro barvité hudební vyjádření. Je tu okázalost a lesk francouzského baroka ve scénách ze šlechtického dvora, nadpozemská krása hudby k romantickým scénám i důvtip a šprýmy, které celou operou prostupují - to všechno a mnohem více relativně krátké dílo, které mělo premiéru v roce 1899 v Paříži, nabízí.

Zasazení příběhu do pohádkového bezčasí, kde mají svou roli čáry a kouzla, je prostorem i pro jevištní magii. Režisér Laurent Pelly příběh zasadil na scénu, kterou tvoří gigantická kniha a prostorné pódium Metropolitní opery zaplňují tančící koně, popudlivé matky víl i výstřední kostýmy. „Produkce je úplně stejně okouzlující jako sama titulní hrdinka," napsal v recenzi představení deník New York Times, zatímco britský týdeník Observer dodal, že Popelka je operou, která „každého přiměje k tomu, aby měl rád pohádky."

Jestli je to pravda, si budete moci ověřit 1. ledna 2022. Pohádkový operní příběh Julese Masseneta uvádí do kin společnost Aerofilms.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Přenos z Metropolitní opery do Jablonce nabídne báji o Eurydice

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Vize zkorumpované moci ve Verdiho opeře Rigoletto je platná dodnes
Počty covidu v kraji i republice dál stoupají, převládl omikron
Loňské léto bylo slabší. Cestovní ruch zachraňovali domácí turisté
Vloni kraj vysázel více než 6 tisíc stromů. Spustil také aplikaci o alejích
Českolipští ochotníci rozehrají v Josefově Dole hořkou komedii

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
24.01.: Obrazem: Jablonecká hala 2022 splnila očekávání
24.01.: Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace