Přijímací řízení je plné novinek. Deváťáky do škol řadí nový algoritmus

02.02.2024 07:23:35 | Autor: Anna Vašková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Bzí,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko

Přijímací řízení je plné novinek. Deváťáky do škol řadí nový algoritmus

Mnoho změn přinese přijímací řízení pro školní rok 2024/2025, které startuje 1. února. Jednou z možností je podání elektronické přihlášky prostřednictvím digitálního přihlašovacího systému Dipsy, který bude podle informací z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy spuštěn pravděpodobně od 2. do 20. února 2024. První den prozatím systém kvůli opravám nefungoval.

Nově si žáci mohou zvolit až tři obory bez talentové zkoušky. Do výsledku přijímacího řízení se nemusí započítávat známky z předchozího vzdělávání. Uchazeči budou na střední školy přirazeni podle výsledků přijímacího řízení a podle vlastních priorit uvedených na přihláškách.

„Přijímací řízení je klíčovým momentem, který může ovlivnit životní cestu mladých lidí. Školy v Libereckém kraji nabízí mnoho kvalitních a zajímavých oborů, jež podporují akademický i osobní rozvoj žáků. V tomto školním roce navíc otevíráme Technické lyceum na průmyslovce v Liberci a obory Technická zařízení budov a Průmyslová ekologie na Střední škole strojní, stavební a dopravní. Žáci se nemusí bát, že by se na školu nedostali, míst je dost. Všem uchazečům i jejich rodičům přeji mnoho štěstí, trpělivosti a pevných nervů," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Přihlášky lze zaslat elektronicky prostřednictvím Dipsy (www.dipsy.cz), v podobě výpisu vytištěného ze zmiňované stránky nebo tiskopisem stanoveným ministerstvem.

Obory v přihláškách musí být vyplněny v pořadí dle priority, tzn. od nejpreferovanějšího po nejméně preferovaný. Na všech odeslaných přihláškách musí být školy seřazeny stejně, aby algoritmus mohl správně vyhodnotit výsledky přijímacích řízení.

Od 10. do 14. května se mohou uchazeči seznámit s podklady rozhodnutí na webových stránkách Dipsy a ve škole. Výsledky prvního kola budou zveřejněny 15. května. Odvolat se mohou žáci například z důvodu chybného zadání či narušení v průběhu zkoušky do tří dnů od zveřejnění seznamu přijatých a nepřijatých.

Pravidla pro konání přijímacího řízení ve druhém kole jsou obdobná, jako v kole prvním, pouze se nekoná (ale povinně se zohledňuje) jednotná přijímací zkouška. Do 20. května ředitel školy vyhlásí kritéria přijímacího řízení na webu školu či v portálu Dipsy a do 24. května uchazeči vyplní přihlášku. Výsledky druhého kola řízení budou k dispozici 21. června.

Do třetího kola lze zaslat libovolné množství přihlášek.  Jak funguje nový algoritmus přijímacího řízení, je vysvětleno ve videu https://www.youtube.com/watch?v=uHeUsdQGPm4 Více informací se nachází na stránkách https://edulk.cz/zaci-a-rodice/prijimaci-rizeni či https://www.prihlaskynastredni.cz/.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánovaná uzavírka od 15. července v Jablonci nad Nisou

Úplná uzavírka bude platit v ulici U Hřiště v jabloneckém Mšeně, a to u fotbalového hřiště za parkovištěm. V době od 15. července do 9. srpna se tu bude opravovat dlážděný retardér.

Nové trasy v audioprůvodci SmartGuide po Geoparku Český ráj

Společnost Geopark Český ráj, o. p. s., ve spolupráci s platformou SmartGuide rozšířila nabídku zajímavých výletů po Geoparku UNESCO Český ráj o další návrhy tras, které vedou v méně turisticky navštěvovaných oblastech Českého ráje. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Startuje fotbalová liga! Jablonec hraje v sobotu doma na Střelnici
Richard Hübner odjel na Mistrovství Evropy dorostu do Banské Bystrice
Krajský workshop upozornil ukrajinskou mládež na nebezpečí drog
FOTO: The Cello Boys zahráli v Jablonci
Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Nejčtenější články

17.07.: V Jablonci hořel dům v Růžové ulici
17.07.: Střípky Městské policie Jablonec z druhého červencového víkendu
18.07.: Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace