Při výjezdu k domácímu násilí odhalili v Tanvaldě i pěstírnu konopí

19.11.2014 14:18:24 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Tanvald

Při výjezdu k domácímu násilí odhalili v Tanvaldě i pěstírnu konopí

Policisté vyjížděli do rodinného domu v Tanvaldě k oznámenému domácímu násilí. Agresor měl ovšem doma i vybavenou pěstírnu konopí, ve které pěstoval celkem 130 rostlin. 

Počátkem měsíce listopadu vyjížděly policejní hlídky do rodinného domu v Tanvaldu, a to na základě oznámení ženy, která policistům na tísňovou linku uvedla, že ji fyzicky napadá její druh. Ten ji měl po předchozí hádce psychicky týrat a následně i škrtit. Žena, která podobné útrapy snášela od svého druha již od září, měla obavu o svůj život, a proto přivolala policisty.

„Policisté muže, který byl na svou družku agresivní, zadrželi a umístili do policejní cely. Domácí násilí nebyl ale jediný skutek, se kterým měl zadržený muž problém. Při vyšetřování vyšla najevo ještě další, pro zadrženého nepříjemná, skutečnost. V rodinném domě totiž pěstoval konopí," sdělila krajská tisková mluvčí Policie ČR Vlasta Suchánková.

V takzvaném „pěstebním stanu" o rozměrech 150x 300x 200 cm měl muž nasazeno zhruba 130 rostlin konopí, a to v různém stádiu růstu (55 vzrostlých rostlin a 74 takzvaných řízků). Indoorová pěstírna byla značně sofistikovaná - nechyběly speciální živné roztoky, výbojky s nastavitelným časovým cyklem, ventilační potrubí či vzduchotechnika.

V domě kriminalisté zajistili také 1,5 gramu krystalické látky. O jakou látku jde bude zřejmé až po provedených chemických expertízách. Podle zatím předběžných informací by se mohlo jednat o kokain," dodala Suchánková.

V důsledku oznámení domácího násilí tak vyšly najevo i takové skutečnosti, které budou mít vliv i na výši trestu zadrženého muže. „Kromě obvinění z trestného činu týrání osoby ve společném obydlí, za který mu hrozí až čtyřletý trest, byl obviněn ještě z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za který mu hrozí až pět let ztráty svobody," upřesnila policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kriminalisté rozbili síť dealerů pervitinu, která působila i na Jablonecku
Kriminalisté odhalili v Albrechticích varnu pervitinu
Liberecký Toxi tým zadržel prvního dealera drog

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyjížděli v noci kvůli bouřce hlavně v Pojizeří

V průběhu první poloviny noci ze středy na čtvrtek 30. června zasahovali hasiči v souvislosti s počasím hlavně v Pojizeří. V devíti případech zde byly jednotky povolány k popadaným stromům a jednou k odčerpání vody ze sklepa. Více podrobností

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
Zubačka slaví 120 let, přijedou i speciální vlaky
Startuje 24. ročník Letní dílny pohybu, tance a rytmu Léto tančí
Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
Cyklo, voda, lezení, brusle. Prostě pohyb na tanvaldské sportovce

Nejčtenější články

28.06.: Obrazem: Senioři zápolili na Městském stadionu v Tanvaldě
01.07.: Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
30.06.: Červnové střípky z městské policie: rvačka psů i vážně zraněná žena

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace