Prezidentem bude Zeman, na Jablonecku znovu bodoval Schwarzenberg

26.01.2013 20:11:33 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Prezidentem bude Zeman, na Jablonecku znovu bodoval Schwarzenberg

Mnoho lidí si konečně může oddechnout po zbytečně vyhrocené přímé volbě Prezidenta České republiky. Vítězem je bývalý český premiér Miloš Zeman, ale volební výsledky byly poměrně těsné i v Libereckém kraji. Na Jablonecku pak získal nejvíce hlasů Karel Schwarzenberg.

Trochu se tak opakovala situace z 1. kola prezidentské volby, kdy celkově vyhrál Miloš Zeman, ale prakticky v celém Libereckém kraji měl nejsilnější pozici Karel Schwarzenberg. V okrese Jablonec nad Nisou byl vůbec největší rozdíl přímo na Jablonecku, kde dostal Schwarzenberg přesně 56 % hlasů, nejmenší rozdíl byl na Železnobrodsku, kde o prvním místě rozhodlo pro stejného kandidáta pouhých 21 hlasů. Velmi těsně o 916 hlasů pak v celém Libereckém kraji zvítězil Zeman.

Po oznámení výsledků voleb řekl Miloš Zeman na první tiskové konferenci, že chce být prezidentem dolních 10 milionů, mezi kterými nemají místo mafiánští kmotři, jenž státu nic nepřinášejí. Dále, že se bude snažit, aby vysoké funkce nejen na Pražském hradě zastávali profesionálové a nikoli amatéři, čímž naznačil, že zamýšlí vyměnit hlavně prezidentskou ochranku, která nezabránila střelbě na prezidenta Václava Klause.

Na dotaz, zda žena Ivana bude zastávat funkci první dámy, naznačil, že zde bude hrát roli první slečny jeho dcera Kateřina. Během tiskové konference se stihl políbit právě s dcerou, ale i herečkou Jiřinou Bohdalovou, která spěchala na divadelní představení. Dopustil se i zajímavého přeřeku, když v souvislosti s prezidentskou ochrankou mluvil o softwarových střelách, ale samozřejmě myslel střely airsoftové.

Vítězi gratuloval prostřednictvím médií i Karel Schwarzenberg: „Doufám, že Miloš Zeman bude prezidentem všech českých občanů," uvedl v České televizi.

Konečné výsledky 2. kola volby Prezidenta České republiky:

1. Zeman Miloš (SPOZ)- 54,80 % - 2 717 405 hlasů
2. Schwarzenberg Karel (TOP 09) - 45,19 % - 2 241 171 hlasů

Liberecký kraj: 1. Zeman 50,23 % (99 923 hlasů), 2. Schwarzenberg 49,76 % (99 007 hlasů).

Okres Jablonec: 1. Schwarzenberg 53,32 % (22 369 hlasů), 2. Zeman 46,67 % (19 582 hlasů). Volební účast 57,51 %.

Podle sčítacích obvodů:

Jablonecko: 1. Schwarzenberg 56,00 % (14 297 hlasů), 2. Zeman 43,99 % (11 229 hlasů).

Tanvaldsko: 1. Schwarzenberg 50,57 % (5 062 hlasů), 2. Zeman 49,42 % (4 947 hlasů).

Železnobrodsko: 1. Schwarzenberg 50,17 % (3 034 hlasů), 2. Zeman 49,82 % (3 013 hlasů).

Zdroj výsledků: volby.cz

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prezidentské volby v Desné ovládl Miloš Zeman
Na Jablonecku vyhrál Schwarzenberg, ve druhém kole vyzve Zemana

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace