Prestižní ocenění převzalo sedm jabloneckých pečovatelek

19.05.2022 15:01:22 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Prestižní ocenění převzalo sedm jabloneckých pečovatelek

Jubilejní 10. ročník Jablonecké pečovatelky už zná své držitelky. Z rukou primátora Jiřího Čeřovského a náměstka pro oblast humanitní Davida Mánka ocenění převzalo 18. května v restauraci hotelu Petřín sedm žen.

Ocenění Jablonecká pečovatelka je už tradiční městskou záležitostí. Společně s Diakonií ČCE a Centrem sociálních služeb město oceňuje tímto způsobem ženy i muže, kteří věnují svůj čas potřebným, už desátým rokem. Organizátoři tak vzdávají hold práci lidí v sociálních službách - pečovatelům a pečovatelkám, osobním asistentům a asistentkám.

Letos si titul odneslo sedm žen, jež ze svého středu vybraly organizace Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje, o.p.s., Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o., Diakonie ČCE - středisko v Jablonci nad Nisou, Domov a Centrum denních služeb Jablonec nad Nisou, p.o., Hospic sv. Zdislavy, o.p.s. a Rodina24, z.ú. Jablonecký primátor Jiří Čeřovský a náměstek pro oblast humanitní David Mánek pozvali oceněné ženy na slavnostní oběd do hotelu Petřín.

„Práce v sociálních službách je fyzicky a psychicky velmi náročná a není vždy finančně a společensky dobře ohodnocena, přesto pečovatelky a pečovatelé svoji práci vykonávají s plným nasazením a s vědomím co nejvíce ulehčit klientům, kteří nejsou ve své životní etapě zcela soběstační a potřebují pomoc druhých. Jejich práce si opravdu vážím, a upřímně za ni děkuji," vyjádřil vděk přítomným primátor Čeřovský.

Poprvé se ocenění Jablonecká pečovatelka předávalo v roce 2013. Tehdy se zapojily tři organizace, které tento typ služeb poskytují - Diakonie ČCE, Centrum sociálních služeb a Domov důchodců Jablonecké Paseky. Ohlasy byly velmi pozitivní nejen mezi pečovatelkami, ale hlavně mezi těmi, kteří jejich služby využívají, a tak se k nominacím postupně připojili i další poskytovatelé sociálních služeb, kteří společně položili základ dalším ročníkům. Ocenění se předávala vždy v červnu na Koncertě proti násilí na seniorech.

„Ne všem z oceněných dam bylo příjemné ocitnout se při převzetí cen na divadelních prknech v záři reflektorů, proto jsme nyní zvolili prostředí a formu, která jim je příjemnější. Všechny ženy ale samozřejmě obdržely pozvánku i na zmíněný Koncert proti násilí na seniorech," vysvětluje volbu slavnostního oběda náměstek David Mánek.

Letošní 11. ročník Koncertu proti násilí na seniorech bude 16. června od 15 hodin v Městském divadle Jablonec nad Nisou. V programu vystoupí The Beatles Revival z Kladna a Karel Kahovec, v předsálí bude opět stolek Nadace Preciosa s jejich andělskou sbírkou, tentokrát pro šestiletou Aničku z Jablonce nad Nisou. Koncert je určený i veřejnosti, vstupenky zdarma jsou k dispozici v pokladně městského divadla.

Vyhlášení 10. ročníku Jablonecké pečovatelky<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou

Jablonecké pečovatelky roku 2022

Lucie Pilzová, Centrum pro zdravotně postižené Libereckého kraje, o.p.s.

Paní Lucie Pilzová patří k nejmladším členům asistentského týmu. Svým trpělivým chováním, empatickým vystupováním a klidným slovem působí u klientů vlídně a vnáší do jejich domovů pohodu. Na asistence se těší ona i její klienti. Kolegové ji hodnotí jako tichou, ale společenskou, nezkazí žádnou společnou akci. Je pečlivá, starostlivá, nekonfliktní a spolehlivá. Lucie v organizaci pracuje 3,5 roku a za tu dobu ji poznalo více než 20 klientů a klientek. Jako jedna z týmu je aktivní řidičkou, proto také dojíždí na asistence do oblastí dostupných jen autem. Ač je drobná, zmůže spoustu aktivit, které by jí mohl lecjaký kolega závidět.

Dana Pelcová, Centrum sociálních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.

Paní Dana Pelcová pracuje v organizaci od května 2013. Jedná se o zkušenou pečovatelku, která přistupuje ke klientům s profesionálním, individuálním, ale lidských přístupem, a to s ohledem na jejich potřeby a přání. Je ochotná a ke klientům se chová ohleduplně, s úctou a respektem k jejich životním zkušenostem. Její empatický přístup a pochopení pro druhé je zárukou dobře odvedené práce, kterou vykonává zodpovědně a s nasazením. Její profesní zkušenosti jí umožňují správně vyhodnotit a vyřešit nenadálé situace. Paní Dana má energie na rozdávání, je kamarádská, skromná a ráda si povídá. Je pořádkumilovná, to se projevuje v práci i v péči o uživatele, kteří ji vnímají jako chápající osobu, co se ráda směje a umí jim zlepšit náladu. Paní Dana Pelcová je profesionál s velkým srdcem.

Martina Kurpitová, Diakonie ČCE - středisko v Jablonci nad Nisou

Za dobrou prací Diakonie Jablonec stojí kvalita pracovníků. Každý z týmu si je vědom, že se podílí na něčem hodnotném a důležitém. Paní Martina Kurpitová je velmi zkušená pečovatelka, která je oporou nejen novým kolegyním a kolegům. Je dobrou týmovou hráčkou, předává své znalosti a zkušenosti a zároveň umí pracovat i samostatně. Dobře rozpozná mimořádnou situaci a ví, jak se v ní zachovat. S okolím jedná vždy s respektem, vlídně a zdvořile. S klienty komunikuje přiměřeně k jejich věku a aktuálnímu zdravotnímu i duševnímu stavu. Paní Martina podporuje klienty v samostatnosti a nabízí jim tolik potřebnou emoční podporu. Je to „srdcařka" s profesionálním přístupem. Paní Kurpitová je důležitým dílkem v pěkně ladícím obrazu pečovatelské Diakonie Jablonec.

Zina Vítová, Domov a Centrum denních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.

Přímá práce s klienty, osobami s mentálním nebo kombinovaným postižením je jí vlastní, vychází ze srdce. Je ochotná, pracovitá a empatická. Nemá problém s žádným klientem ani s žádnou prací. Vede klienty i pracovnice ve své domácnosti, kterou udržuje v čistotě a vzorném pořádku. Nehledí na vlastní pohodlí, dělá, co je potřeba.

Jitka Mewaldová, Domov a Centrum denních služeb Jablonec nad Nisou, p.o.

Paní Jitka Mewaldová je dlouholetá zkušená pracovnice, která pracuje v DOZP Erbenova, ve své domácnosti má klienty s nejvyšší mírou závislosti. Práce s postiženými je jejím životním posláním, ve kterém se zcela našla. V práci ji hodně pomáhá její klidná a přátelská povaha. Rádi ji mají nejen klienti, ale i kolegyně a kolegové. Pokud může, vždycky vyhoví, poradí, vyjde vstříc. Je ochotná, pracovitá a empatická. Nemá problém s žádným klientem ani s žádnou prací. Všichni si velmi váží jejího smyslu pro pořádek. Upravuje a zdobí prostředí v organizaci, připravuje a vymýšlí akce, které jsou „kořením" v klientově životě.

Jaroslava Blašková, Hospic sv. Zdislavy, o.p.s.

Paní Jaroslava přišla v roce 2014 na setkání zájemců o práci v lůžkovém hospici, který se budoval a otevření se plánovalo až na další rok. Už během tohoto setkání působila tak milým dojmem, že jí vedení organizace nabídlo práci pečovatelky v terénní odlehčovací službě. Jaroslava je nejen pracovitá a poctivá, ale především nesmírně laskavá a trpělivá, schopna se napojit na potřeby klienta a dělat vše pro to, aby své poslední dny prožil v maximálním komfortu tělesném, sociálním, duševním i duchovním. Pro hospic je pravým pokladem a dělá přesně to, co dělá hospic hospicem.

Markéta Dreslerová, Rodina24, z.ú.

Paní Markéta Dreslerová, osobní asistentka Rodiny24, je velmi pečlivá ve své práci od samého začátku působení v organizaci. Ke klientům je vždy vlídná a empatická. Respektuje individuální potřeby a přání každého z nich. Současně je podporuje v jejich samostatnosti a soběstačnosti. Umí si velmi dobře poradit v nestandardních situacích a věci řeší vždy s ohledem na lidskou důstojnost. Záleží jí na dobře odvedené práci a pro celý pracovní kolektiv je oporou. Sdílí své zkušenosti se svými kolegy, tím přispívá k lepšímu chodu celé organizace. Přináší zajímavé podněty k aktivizaci klientů a dokáže dobře rozpoznat jejich momentální rozpoložení. Vytváří tak přirozeně příjemné prostředí k žití. Je to člověk na správném místě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Pečovatelkám Jablonec poděkuje výletem do sklárny Pačinek Glass
Letos převzali titul za sociální práci v Jablonci také dva muži
Národní titul pečovatelky putoval do Jablonce pro Janu Pácaltovou
Vitamíny jako poděkování pro pečovatelky a pečovatele
V divadle ocenili osm nových jabloneckých pečovatelek
Ocenění dostanou pečovatelky na Koncertě proti násilí na seniorech
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
Tituly Pečovatelka roku 2019 opět předali v městském divadle
Andělé mezi námi: Kraj ocenil nejlepší Pečovatelky roku 2018
Povolání, které je posláním, v Jablonci již pošesté ocenili
Titul Jablonecká pečovatelka si letos odnese sedm žen
V Jablonci při slavnostním koncertu ocenili nejlepší pečovatelky
Cenu veřejnosti získala pečovatelka Martina Kurpitová

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
Spanilá cyklojízda Cimrmanů 2022 objektivem Zdeňka Horáka
Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace