Předkládejte žádosti do Programu regenerace MPR a MPZ

14.06.2024 07:17:06 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Předkládejte žádosti do Programu regenerace MPR a MPZ

Statutární město Jablonec nad Nisou vyhlašuje výzvu k předkládání žádostí o zařazení do Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na rok 2025. Program Ministerstva kultury nabízí možnost získat finanční prostředky na obnovu a restaurování kulturních památek v jablonecké městské památkové zóně.

„Cílem programu je finančně podpořit obnovu kulturních památek, přičemž na obnově se společně s vlastníkem podílí město a Ministerstvo kultury," připomíná Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací Magistrátu Jablonec nad Nisou.

Výzvy mohou zájemci podávat od 10. července do 17. hodiny odpolední 30. září. Žádost mohou podat vlastníci kulturních památek (fyzické osoby, právnické osoby, církve) v Městské památkové zóně Jablonec nad Nisou nebo jejich zástupci na základě plné moci. V případě více spoluvlastníků je nutné doložit písemný souhlas všech. Projekt, na nějž je dotace požadovaná, musí být zrealizovaný v roce 2025. K vyplněné žádosti je třeba přiložit pravomocné rozhodnutí k obnově kulturní památky příslušným orgánem státní památkové péče.

„Dotace poskytované v programu jsou přísně účelové, určené na zvýšené náklady spojené se zachováním a obnovou autentických prvků a konstrukcí kulturní památky, nikoli na modernizace a jiné úpravy prováděné v zájmu vlastníka," upozorňuje Habadová s tím, že podrobné informace a formuláře jsou k dispozici na www.mestojablonec.cz v sekci Magistrát, Životní situace - Dotace.

Financování - povinné spolupodíly:
• Podíl vlastníka: minimálně 40 %
• Podíl města: minimálně 10 %
• Podíl Ministerstva kultury: maximálně 50 %

Realizace obnovy:
• 1. ledna 2025 - 31. prosince 2025

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace