Práce na silnicích komplikují v létě dopravu v Jablonci

07.06.2015 18:43:29 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Práce na silnicích komplikují v létě dopravu v Jablonci

V Jablonci nad Nisou, stejně jako v jiných městech, v jarních a letních měsících dochází ke stavebním pracím na komunikacích i k opravám inženýrských sítí, jako jsou vodovody, plynovody, elektrické vedení nebo kanalizace.

Naplno také běží stavební práce na Žižkově vrchu v rámci projektu IPRM. Jablonecká radnice žádá řidiče, aby věnovali zvýšenou pozornost dopravnímu značení a respektovali jej.

Parovody nad zemí se mění na horkovody pod zemí

V tomto týdnu se rozběhla revitalizace teplárenské sítě, která přinese dílčí dopravní omezení v ulicích Palackého, Mechová, Mšenská, Boženy Němcové a Mládí. Společnost Tenza tam pro Jabloneckou energetickou provádí výkopové práce a pokládá nové vedení teplé a horké vody, současně se pracuje na přeložkách plynovodu.

„První etapa revitalizace se týká celkem pěti lokalit a práce budou hotovy do konce října tohoto roku, kdy budou všechny domácnosti, jichž se tato etapa týká, přepojeny na nový způsob dodávek tepla," dodal Petr Roubíček, ředitel Jablonecké energetické a.s.

Vodovody a kanalizace

Rozsáhlá rekonstrukce vodovodu a kanalizace pod taktovkou společnosti SVS a částečně i rekonstrukce plynovodu probíhá v oblasti ulic Lesní, Táboritská, Pod Hájem, Horská, Zelená a Lesní Stezka. Stavební práce si vyžádají omezení dopravy v této lokalitě, uzavírky budou částečné, v návaznosti na postup prací v určitých úsecích na nezbytně nutnou dobu i úplné. Objízdná trasa je vedena po ulici 5. května a přilehlých komunikacích.

Práce jsou naplánovány do konce října letošního roku. Společnost SVS vymění v této oblasti přes 650 metrů kanalizačního potrubí a 280 metrů vodovodu. Součástí stavby je přepojení stávajících 17 domovních vodovodních přípojek, 74 kanalizačních přípojek a přípojek uličních vpustí na trase. „Stávající vodovod tvoří úseky z litinových trub z roku 1931 a 1940. Vlivem stáří je potrubí inkrustované a poruchové. Betonová kanalizace pochází z roku 1968. Kanalizace je ve špatném technickém stavu," vysvětlil tiskový mluvčí společnosti SVS Jiří Hladík.

Podhorská - Mostecká

Aktuálně se opravuje i vodovodní potrubí a kanalizace v Podhorské ulici u křižovatky s ulicí Mosteckou. Do neděle 7. 6. je doprava jednosměrná, průjezdná je ulice pouze ve směru ze Smetanovy do Mostecké. Úplně bude ulice uzavřena ještě kvůli položení asfaltového povrchu na tři dny od 20. do 22. června.

Dopravu komplikují i práce na tramvajové a železniční trati

I nadále je jednosměrná ulice Plynární, důvodem jsou stavební práce na rekonstrukci tramvajové trati. Jakmile bude provoz tramvaje obnoven, vrátí se Plynární do standardního obousměrného režimu. Kvůli tramvajové trati bude až do 7. července také uzavřen vjezd do ulice U Nisy z Liberecké.

Rekonstrukce železniční trati si vyžádá i uzavírku v ulicích Plynární a Vodní. Doprava je také omezena na mostě ve Staré Pražské, který prochází rekonstrukcí za 1,5 milionu korun z městské pokladny.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rekonstrukce silnic v létě omezí dopravu v Zásadě
Stavební práce omezí dopravu v Tanvaldské ulici ve Vratislavicích
V Jablonci se opravují mosty přes řeku i železnici

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený

Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.

Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy

Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Obrazem: Novoroční ponor 2026
Školení záchranářů GOPR a Horské služby probíhalo na ledovci Stubai
Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku

Nejčtenější články

02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
01.01.: Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
01.01.: Obrazem: Novoroční ponor 2026

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace