Poslední výstup horolezecké legendy Oldy Kopala

20.06.2011 12:20:53 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonecko

Poslední výstup horolezecké legendy Oldy Kopala

Ve čvrtek 16. června se mezi českými horolezci a kamarády jako blesk z čistého nebe roznesla zpráva o náhlé smrti legendy českého horolezectví Jablonečana Oldřicha Kopala, který se počátkem letošního února dožil osmdesáti let.

Právě v předvečer jeho narozenin přinesl náš týdeník s tímto skvělým člověkem obsáhlý rozhovor. S veselou náladou, kterou vždy nakazil všechny své kamarády, vyprávěl, jak začínal po válce ve Skaláku, protože to měl ze svého rodiště Turnova - Mašova hned vedle. Olda byl autorem řady prvovýstupů na Hruboskalsku i Adršpachu, dále pokračovalo jeho sportovní úsilí do Vysokých Tater, Alp i Kavkazu.

V roce 1969 byl členem první české himalájské expedice na Annapúrnu, stejně tak i jablonecké expedice na Kalanku v roce 1977.

Celý život předával mladším zkušenosti, ale stále se ve Skaláku scházel se svými kamarády, kteří tvořili dějiny našeho horolezectví. „Máme vedle sebe chaty, někteří už schází, ale takový je život,” řekl na závěr únorového rozhovoru.

Odešel člověk, jakých chodí po světě málo a určitě tam nahoře v horolezeckém nebi čekají kamarádi až s nimi secvičí jeho chorál - Chumelí se, chumelí.

Poslední rozloučení se koná 24. června od 10 hodin na místním hřbitově v Jablonci n. N.

Čest jeho památce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sdílená kola v Turnově prozatím nebudou

Město Turnov zvažovalo zavedení sdílených kol na základě dotační výzvy Libereckého kraje, anketa měla ověřit také názor veřejnosti. Rada města nakonec od možného zřízení tzv. bikesharingu prozatím upustila. Více podrobností

Krajští zastupitelé odsouhlasili sloučení liberecké textilní a strojní průmyslovky

Rozšíření přístupu k všeobecnému vzdělávání a zlepšení kvality výuky za využití nových technologií. Takové jsou cíle a zároveň výhody chystaných organizačních úprav ve struktuře středních škol zřizovaných Libereckým krajem. Sloučení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické a Vyšší odborné školy se Střední průmyslovou školou textilní dnes schválili krajští zastupitelé. Hlasovalo celkem 36 zastupitelů. Pro jich bylo 28, proti 7 a jeden zastupitel se hlasování zdržel. Změna vstoupí v platnost od 1. července tohoto roku. Podle nového schématu se bude vyučovat od školního roku 2024/2025. Název školy bude znít Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Liberec, příspěvková organizace. Ředitelem zůstane Jaroslav Semerád. „Díky sdílení materiálního a technického vybavení se zlepší podmínky pro vzdělávaní studentů," řekl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Den dětí – spolupráce školky a školy Montessori
Druhé kolo atletické ligy bylo opět velmi vyrovnané.
Dlaskův statek chystá další tradiční řezbářské sympozium
Víkend otevřených zahrad zve na statek, bylinky i do arboreta
Jablonecký tým capoeiristů má nové úspěchy

Nejčtenější články

04.06.: Červnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
04.06.: Vodní záchranáře najdete v modrých buňkách
04.06.: Travesti Techtle Mechtle potřetí, tentokrát ovšem o dva levely výš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace