Poslední květnový víkend startuje provoz dalších turistických linek

26.05.2023 14:41:11 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Poslední květnový víkend startuje provoz dalších turistických linek

Zavítat co nejpohodlněji na známá i neznámá místa regionu. To opět po roce nabízí turistické linky. Po kraji mohou vyjet i cyklisté, které přepraví k tomu určené vlaky a autobusy. Jejich provoz startuje v sobotu 27. května.

„Turistiku v Libereckém kraji podporujeme dlouhodobě. Již na konci letošního dubna jsme odstartovali první fázi provozu sezónních spojů. Poslední květnový víkend začíná, jak jsme již avizovali, druhá vlna turistických linek. Jsem moc rád, že lidem můžeme opět nabídnout poměrně široké možnosti speciálních vlaků a autobusů. Většina z nich navíc umožňuje přepravu jízdních kol," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Provoz zahájí víkendové spoje autobusové linky 281 z České Lípy přes Zahrádky, Holany a Dřevčice do Dubé, stejně jako víkendová linka 469 z České Lípy do Jetřichovic přes Sloup v Čechách, Nový Bor, Polevsko, Kamenický Šenov a Českou a Srbskou Kamenici.

„Na obou linkách budou 3 páry spojů. Vyjedou v sobotu, neděli a svátky. Ve významných uzlech pak budou dokonce navazovat na linku 400 z a do Prahy," dodal Sviták. Všechny linky obslouží moderní nízkopodlažní a klimatizované autobusy, které mohou přepravit až 6 jízdních kol.

Novinkou na lince 469 je přidání zastávek z Nového Boru na Polevsko a zastávky Horní Kamenice v České Kamenici. Linky propojují atraktivní turistické lokality od Dubského Švýcarska, Holanské rybníky, údolí Peklo s Českou Lípou a dovezou zájemce také do Sloupu v Čechách, Nového Boru, na Polevsko, Prácheň a přes Českou Kamenici až do Jetřichovic v Českém Švýcarsku.

V sobotu 27. května začíná také provoz páteřní cyklobusové linky 391 v Českém ráji, která propojí Turnov a Jičín po trase přes Vyskeř, kolem zámku Hrubá Skála, přes Troskovice a také kolem Prachovských skal. Linka bude v provozu každý víkend až do 1. října. O letních prázdninách pak pojede denně.

V období od 27. května do 1. října 2023 budou fungovat také linka 947 (Martinice v Krkonoších - Jilemnice - Hrabačov - Vítkovice - Dolní Mísečky - Horní Mísečky), na které lze přepravit až 11 jízdních kol, nebo linka 949 (Jilemnice-Benecko-Vrchlabí), jež rovněž pojme 11 bicyklů.

Z hlediska propojení Krkonoš nelze opomenout ani zahájení provozu linky 990 (Harrachov - Vrchlabí - Pec pod Sněžkou - Malá Úpa), na které jeden autobus přepraví až 20 jízdních kol. „Linka 990 je páteřní linkou propojující celé pohoří. Je to jediná autobusová linka, která zájemce dopraví z jedné strany Krkonoš na druhou. Vede z Harrachova přes Rokytnici nad Jizerou, Rezek, Jilemnici, Vrchlabí, Janské Lázně, Svobodu nad Úpou a Pec pod Sněžkou až na Malou Úpu," vysvětlil Otto Pospíšil, jednatel společnosti KORID LK.

Od 3. června opět začne provoz autobusů na Zlaté návrší, které je nejvýše položenou zastávkou v Libereckém kraji, a to linkami 991 z Martinic v Krkonoších a Jilemnice přes Vítkovice a Mísečky, a 995, která na Zlaté návrší vede z Harrachova přes Rokytnici nad Jizerou a Rezek. Linky 991 a 995 jsou pouze turistické a není možné jimi přepravovat jízdní kola.

Cestující mohou při svých cestách na výlet využít také široké nabídky celoročně provozovaných spojů, a to vlakových i autobusových.

Konkrétní jízdní řády naleznou zájemci na webu www.iidol.cz v sekci turistika, letní sezóna. Webovou stránku tam začátkem letošního července doplní také informace o provozu prázdninových linek.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Od soboty 29. dubna vyjedou po kraji cyklobusy a další turistické spoje

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

Vinnetou se vrací do Turnova!

Pokud jste si mysleli, že jste viděli všechny možné verze příběhu o přátelství mezi Vinnetouem a Old Shatterhandem, připravte se na překvapení! Divadelní soubor Tyl Slaná vás zve na reprízu divadelní komedie Vinnetou od autora Petra Kolečka, která se uskuteční ve čtvrtek 22. února v Městském divadle v Turnově. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

20.02.: Hořel rodinný dům v Zásadě
21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace