Poslední koncert THJ 2015 se opravdu vydařil

18.05.2015 08:14:55 | Autor: Antonín Bělonožník | Rubrika: Kultura | Obce: Tanvald

Poslední koncert THJ 2015 se opravdu vydařil

Uplynulý pátek se v tanvaldském Kostele sv. Františka z Assisi konal poslední koncert letošního ročníku Tanvaldského hudebního jara. Na něm se nadšeným divákům představil smíšený komorní pěvecký sbor Univerzity Palackého v Olomouci ATENEO pod vedením Doc.PaeDdDr. Pavla Režného.

Sbor do Tanvaldu zavítal i díky své bývalé člence a dnešní tanvaldské zubní lékařky MDDr. Daniely Havlíčkové. Ta si se svými kolegy také v závěru koncertu společně zazpívala. Dříve než však zazněly nádherné melodie Jiřího Pavlicy, Antonína Dvořáka, Bohuslava Martinů, Zdeňka Lukáše nebo Jana Vičara, rozezvučely kostel líbezné tóny staročeských dud. Tradiční předvystoupení žáků místní základní umělecké školy zajistili otec a syn Zdeňkové Bláhovi z Desné.

Letošní již 59.ročník tradičního a jednoho z nejstarších festivalů vážné hudby u nás se opravdu vydařil a nelze než se již nyní těšit na budoucí jubilejní ročník. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v květnu
3. koncert THJ 2015 ovládly dvě krásné dámy
2. koncert Tanvaldského hudebního jara obrazem
Panochovo kvarteto zahájilo Tanvaldské hudební jaro

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 67 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku

Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností

Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu

V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Budoucí Jablonec pohledem architektů
Strážníci řešili krádež i silně opilého muže se zraněním
Urban Art Festival bude unikátní umění ve veřejném prostoru
Pojízdná kotelna naučí v Jablonci veřejnost správně topit
Pět let zápisu Jizerskohorských bučin do světového dědictví UNESCO

Nejčtenější články

19.04.: Máme Spartu rádi, tak jí necháme body
19.04.: Kamarádka se našla v pořádku, noční „kutil“ skončil v rukou policie
19.04.: Smržovské kulturní akce v dubnu 2026

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace