Poradna pro podnikatele v Jablonci nechává dveře otevřené

26.04.2020 16:04:48 | Autor: Markéta Hozová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Poradna pro podnikatele v Jablonci nechává dveře otevřené

Poradna pro živnostníky a malé podnikatele, kterou už druhý týden provozuje jablonecká ODS ve spolupráci s Okresní hospodářskou komorou v Jablonci nad Nisou, zůstane otevřená i v příštích dnech.

Vzhledem k okolnostem, přichází většina dotazů e-mailem. I nadále ale poradci nabízejí i osobní konzultaci. K té může dojít po předchozím objednání a za dodržení všech hygienických a bezpečnostních opatření.

Otázky, které přicházejí na e-mail v podstatě reflektují chaotická prohlášení vlády. „Složitá situace dopadá na ekonomiku společností s ručením omezeným, jednatelů, kteří nejsou současně zaměstnanci, fixní náklady... To dosud nikdo neřešil. K tomu další změny, jako například příslib ministryně Maláčové o odpouštění sociálního pojištění... zkrátka není to jednoduché prostředí a lidé zcela logicky tápou. Stát změnami pravidel přehlednost situace velmi komplikuje," řekl Petr Beitl, jablonecký poslanec, který vznik poradny inicioval. „Vláda se naštěstí vrátila k návrhu 80% podpory OSVČ, kterou navrhovala ODS, opozici se podařilo prosadit i podporu lidí pracujících na dohodu. Bude zajímavé sledovat, jak všechna přijatá opatření budou fungovat v praxi," uvažoval Beitl.

Praxe poradny, ale i informace z Okresní hospodářské komory v Jablonci ukazují, že státní systém funguje dobře jen pro jednoduché případy. Lidé, kteří nejsou jasně zařazení do škatulek, se v systému vládních kompenzací jen obtížně orientují. „S nárokem na odškodnění si nejsou jisti například sportovní kluby, školy plavání, tance atd., které nejsou podnikatelskými subjekty, přesto vykazují ekonomickou činnost, mají zaměstnance a do finančních potíží se vzhledem k přerušení činnosti dostávají," přiblížil Boris Pospíšil z jablonecké Poradny pro podnikatele. „Snažíme se všem vyjít vstříc a máme pozitivní zpětnou vazbu. Tazatelé se k nám vrací se svými zkušenostmi, objevují se signály, že program Antivirus tak úplně nefunguje a ani program Covid II není k podnikatelům tak vstřícný, jak vláda prezentuje. Jsem zvědavý, jak se bude situace vyvíjet," dodal Pospíšil.

Jak poradna funguje?

Dotazy na jabloneckou poradnu je možné zasílat e-mailem na podnikatelska.poradna@gmail.com.

Osobní konzultace probíhají v poslanecké kanceláři na adrese Komenského 23/7 na pěší zóně v Jablonci nad Nisou. Kvůli individuálnímu přístupu a také současným omezením je nutné si návštěvu předem sjednat na telefonních číslech 777 025 101 a 603 489 934.

Zaměření poradny:
• Přímá podpora OSVČ, tzv. „25"
• Mzdy zaměstnanců podnikatele (program Antivirus a Kurzarbeit)
• Sociální a zdravotní pojištění
• Ošetřovné
• Daň z příjmů fyzických osob
• DPH
• Daň z nabytí nemovitosti
• Silniční daň
• EET
• Datové zprávy
• Platba mýta
• Podnikatelské úvěry a hypotéky
Za spolupráci děkujeme Komoře daňových poradců a poradenské společnosti Heureux.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonec nad Nisou nabízí pomocnou ruku živnostníkům a podnikatelům
Poslanec Beitl daroval školám a školkám v kraji více jak 860 respirátorů

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sbírka proběhne v přízemí radnice v Lučanech

Ve dnech od 6. února 2023 do 10. února 2023 se uskuteční sbírka Diakonie Broumov v přízemí v budově Městského úřadu Lučany nad Nisou. Vše noste zabalené v igelitových pytlích, nádobí vložte do krabic. Knihy v současné době nepřijímají, jelikož jich je nadbytek.

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů
Nové posily flotily sanit ZZS LK vyjíždějí do terénu
Dětský karneval v Desné
Desná zve na divadlo
Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku

Nejčtenější články

05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
05.02.: Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace